Zimna wojna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tommy0
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2017, 12:10

Zimna wojna

Post autor: tommy0 »

Część wszystkim,
Noszę się z zamiarem zakupu Zimnej wojny (edycja IV z popr. Karta) i zakładam na ten cel zapewne około 200 zł. Pytanie do doświadczonych wyjadaczy polskiego rynku plaszowkowego. Czy w związku z planami wydawniczymi Phalanx uważacie, że warto za tą cenę kupować tą grę z rynku wtórnego czy poczekać na nowe wydanie ?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Zimna wojna

Post autor: krisow »

Nie wiem czy cokolwiek od Ciebie będzie zależne ;) Kupno Zimnej Wojny edycja IV za 200 zł może być trudne.W sklepach gry nie ma, na rynku wtórnym pokazują się czasem egzemplarze używane. W tej chwili na Allegro jest wersja IV za 299 zł KUP TERAZ oraz licytacja, 5 osób i na razie cena 152 zł. Sam o tym myślałem kiedyś, ale po informacji o wydaniu przez Phalanx będę czekał.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Zimna wojna

Post autor: michaldz1 »

Phalanx zapowiedział nowe wydanie. Poprawne bez baboli. viewtopic.php?f=60&t=30765&start=650
Radzę poczekać do przyszłego roku.
W CDP jest teraz 1989 za 35zł (to jak za darmo) https://cdp.pl/1989-jesien-narodow-planszowa.html możesz wziąć by umilić sobie czekanie na nowe wydanie.
Tu recenzja:
https://boardtime.pl/2014/08/1989-jesie ... enzja.html
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 1940 times

Re: Zimna wojna

Post autor: warlock »

Phalanx zapowiedział nowe wydanie. Poprawne bez baboli.
Myślę, że żaden wydawca nie zakłada błędów w swojej grze na etapie zapowiedzi. Bard rozumiem zapowiadał, że wyda grę od razu z błędami :D?

Poprawne bez baboli to będzie, jak Phalanxi to wydadzą i odbiorcy stwierdzą, że wszystko jest ok ;). A że tłumaczenie będzie pewnie robione od zera, to różnie może być (trzymam kciuki za edycję bez błędów).
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Zimna wojna

Post autor: michaldz1 »

@warlock Zgadzam się co do tego, że okaże się po wydaniu czy nie ma baboli.
Jednak mi się kojarzy bard (myślę, że nie bez powodu) z tym że część gier z ich katalogu była wydana niestarannie. Szkoda, bo naprawdę wzięli się za wydawanie ambitniejszych pozycji.
Zostaje trzymać kciuki za jakość nowego wydania.
ODPOWIEDZ