Co-op worker placement?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Co-op worker placement?

Post autor: Pierzasty »

Zna ktoś jakieś w pełni kooperacyjne gry lub warianty gier typu worker placement*? Coś w stylu "Agricola, ale sumujemy PZ wszystkich graczy". Czyli chodzi o to, żeby zamiast nawzajem się blokować, jednocześnie trzaskać jak najwięcej punktów i umożliwiać to innym graczom. Zagrania prowadzące do utraty punktów są bardzo na miejscu, jeśli zyska na tym ktoś inny. Oczywiście sensowne wyzwanie wymagałoby tu gry z dużymi możliwościami blokowania innych graczy i/lub ograniczenia komunikacji (w wariancie ekstremalnym gramy po sieci, chatu brak i porozumiewamy się wyłącznie poprzez akcje w grze). Zna ktoś coś podobnego? Ew. w pełni kooperacyjne WP zrobione w inny sposób?



* (Interesują mnie TYLKO I WYŁĄCZNIE worker placementy, byłbym wdzięczny za powstrzymanie się od postów w stylu "to nie worker placement, ale *reszta całkowicie nieistotnego posta*". Przepraszam, jeśli brzmi to niemiło, ale miałem już dzisiaj 4 (!) takie sytuacje i chwilowo mam dość.)
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Co-op worker placement?

Post autor: p_olo86 »

Jeśli worker placement ma być jedyną, główną mechaniką to może być trudno. Jeśli ma być to tylko jedna z kilku mechanik występujących w grze to na przykład : Robinson crusoe, This war of mine...
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Co-op worker placement?

Post autor: Tomzaq »

Martians: A Story of Civization powinien się wpisać w Twoje oczekiwania.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Co-op worker placement?

Post autor: mauserem »

Tomzaq pisze: 24 lip 2018, 09:01 Martians: A Story of Civization powinien się wpisać w Twoje oczekiwania.
Też mi to przeszło przez myśl, ale jak sobie pomyślę na jaką minę pakujemy człowieka... :mrgreen:
Pierwotna instrukcja tej gry to po prostu koszmar - od razu ściągnij sobie jej nową wersję.
Większość wspierających nie miała dość cierpliwości i jej nie doczekała - sprzedała bezwartościowy karton.
Potem samo wydawnictwo zrobiło "przecenkę", więc teraz jest do dostania w znośnych pieniądzach.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Co-op worker placement?

Post autor: Tomzaq »

No i teraz to jest fajna gra😉
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ