Podróżna gra kooperacyjna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Bowflan »

Hej. Szukam gry, która spełnia następujące wymagania:

- działa na 2 graczy (może być więcej)
- jest kooperacyjna, ewentualnie przygodowa lub coś w stylu euro (chodzi o to żeby negatywna interakcja była prawie zerowa i jeśli nie będzie to kooperacyjna to żeby każdy sobie coś tam dłubał podczas gry i nie irytował drugiej osoby przez wygrywanie)
- gra nie może zajmować dużo miejsca po rozłożeniu, chcę ją zabrać na wyjazd, będzie jakiś tam stół w pokoju, ale na pewno małych rozmiarów
- tematyka w zasadzie dowolna
- najlepiej jakby nie kosztowała majątku, nie chciałbym za grę wyjazdową zapłacić ponad 200zł

Jak na razie to znalazłem Zakazaną Wyspę (wydaje się być zbyt prosta), Hanabi (chyba raczej gierka imprezowa) albo Deckscape: Heist in Venice (mam bardzo mało informacji o tej grze). Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Dodam, że ideałem byłby Robinson, ale ze względu na ilość zajmowanego miejsca zupełnie odpada.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2018, 00:38 przez Bowflan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: romeck »

Jak już wczoraj mówiłem, kryteria masz dość ostre. :) Ciekawe jakie propozycje padną...
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Szamano »

Pandemia lekarstwo
Roll for the Galaxy
Splendor
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Kilson »

Jak mało miejsca, to może jakaś karcianka?
Coś w stylu Warhammer Questa albo karcianego Arkham Horror?
jmg
Posty: 17
Rejestracja: 07 mar 2012, 14:21
Has thanked: 6 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: jmg »

Bowflan pisze: 26 lip 2018, 23:36 Hej. Szukam gry, który spełnia następujące wymagania:

- działa na 2 graczy (może być więcej)
- jest kooperacyjna, ewentualnie przygodowa lub coś w stylu euro (chodzi o to żeby negatywna interakcja była prawie zerowa i jeśli nie będzie to kooperacyjna to żeby każdy sobie coś tam dłubał podczas gry i nie irytował drugiej osoby przez wygrywanie)
- gra nie może zajmować dużo miejsca po rozłożeniu, chcę ją zabrać na wyjazd, będzie jakiś tam stół w pokoju, ale na pewno małych rozmiarów
- tematyka w zasadzie dowolna
- najlepiej jakby nie kosztowała majątku, nie chciałbym za grę wyjazdową zapłacić ponad 200zł

Jak na razie to znalazłem Zakazaną Wyspę (wydaje się być zbyt prosta), Hanabi (chyba raczej gierka imprezowa) albo Deckscape: Heist in Venice (mam bardzo mało informacji o tej grze). Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Dodam, że ideałem byłby Robinson, ale ze względu na ilość zajmowanego miejsca zupełnie odpada.
Karciane podziemia
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Super »

Wiarusi
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: bigbluedragon »

5 minute dungeon
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: esztfke »

Tajniacy duet pasuje do wszystkich kryteriów
Awatar użytkownika
jajkos
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:35
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: jajkos »

Władca Pierścieni - gra karciana. Pudło duże, ale pełne powietrza.
Pudło zostawiasz w domu, do woreczka wędrują żetony, karty i instrukcja i redukujesz wielkość o 80% - a przygody ogrom (analogicznie masz z Arkham horror).

Rozważ też serię EXIT - mało miejsca zajmuje.
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Bowflan »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Wybór padł na Karciane Podziemia.

Myślę jeszcze o drugiej grze. W końcu jedna to trochę mało prawda? :) W sumie Splendor już jakiś czas temu chciałem kupić, ale się nie zdecydowałem. Grał ktoś może w Pory roku (Seasons)? To też wydaje się być całkiem ciekawe.

A może ktoś jeszcze poleci jakąś mniej znaną grę, która by spełniła wymogi?
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Podróżna gra kooperacyjna

Post autor: Asia - On Table »

Karciane podziemia to bardzo dobry wybór. Gra szybka z przyjemną kooperacją zajmująca niewiele miejsca. Jednak może się szybko znudzić jeśli będziemy grać zbyt często:) Lekarstwem na to jest dodatek LAS CIENI, który ma ukazać się na wspieram.to za dwa dni. Fajną kooperacją jest też XenoShyft troszkę w klimacie filmu Starship Troopers. Na moim kanale na youtube możesz "rzucić okiem" na te dwie pozycje.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
ODPOWIEDZ