Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: mmag »

Zastanawiam się, czy jest jakiś odpowiednik Star Wars Rebelii / Wojny o Pierścień, który oferuje analogiczne wrażenia z rozgrywki, a przy tym daje się zamknąć, powiedzmy w dwóch godzinach? O ile we wspomniane tytuły gra się genialnie, tak czas gry dążący do czterech godzin sprawia, że nie mam zbyt częstej możliwości sięgnięcia po nie :/ Stąd - czy jakaś inna gra oferuje podobne emocje, klimat i odczucia pisania epickiej historii wielkiego konfliktu i przygody, przy tym nie wymagając wolnego dnia?

PS. Tytuł nie musi być dwuosobowy, może być pl lub en...
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, 12:29 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: Gatherey »

Ale przecież obie gry się zamykają w dwóch godzinach, jeśli grasz z ludźmi, którzy znają zasady. Przynajmniej u mnie oba tytuły tak mają :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: mmag »

Pogratulować wybitnego tempa :D Choć mam wrażenie, że taki czas rozgrywki to raczej wyjątek niż norma wśród graczy ;)
Znam zasady, współgracz zna zasady i do dwóch godzin to na pewno jest daleko i wątpię aby miało się to zmienić... Wolę czerpać przyjemność z gry, niż ciągle popędzać siebie / drugą osobę co by szybciej wykonywać każdą czynność... Cóż, szachy błyskawiczne też mnie nigdy nie jarały ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: kastration »

Będzie ciężko z tym czasem, ale jedyne, co mi przychodzi na myśl i dokładnie wpisuje się w to wszystko, o czym piszesz, to Zimna Wojna. Z wprawionymi raczej nigdy nie przekraczamy 2 h, emocje podobne, epicki konflikt jest. Tylko zupełnie inny gatunek gry niż wymienione przez Ciebie. W Star Wars grywam i czuję podobne emocje, co w Zimnej Wojnie, przy czym w tą ostatnią grałem multum razy, a w Star Wars niewiele, ale obie zapewniają niesamowite doznania i uczucie obecności w epickim sporze dwóch stron.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: Fiacik »

mmag pisze: 31 lip 2018, 12:16 Pogratulować wybitnego tempa :D Choć mam wrażenie, że taki czas rozgrywki to raczej wyjątek niż norma wśród graczy ;)
Znam zasady, współgracz zna zasady i do dwóch godzin to na pewno jest daleko i wątpię aby miało się to zmienić... Wolę czerpać przyjemność z gry, niż ciągle popędzać siebie / drugą osobę co by szybciej wykonywać każdą czynność... Cóż, szachy błyskawiczne też mnie nigdy nie jarały ;)
Takim sposobem to i w Azula można grać godzinami :) Gram głównie z żoną i Rebelia to max 2.5h bez popędzania...
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: helloween85 »

Grając w WoP to poniżej dwóch godzin schodziliśmy tylko kilka razy i tylko wtedy kiedy jeden z graczy popełniał jakiś duży błąd. Inaczej partie trwały ok 3-4 godziny.

A wracając do tematu... Mógłbyś spróbować Bitwy Pięciu Armii. Trochę "okrojona" WoP ale tutaj w 2 godziny prawie na pewno się zamkniesz.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: mmag »

A jak by się sprawdził Hannibal & Hamilcar od Phallanxów?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: Deem »

Generalnie spróbuj może przejrzeć „zielone” forum i poszukać czegoś w kategorii gier historycznych.

Wiele zależy od tego, gdzie postawisz granicę dla gry „podobnej, ale mniejszej / krótszej”. Była już wspomniana Zimna Wojna, prostszym odpowiednikiem będzie 1960: Making of the President (dla mnie takie pisanie historii politycznej też jest „epickie”) czy High Treason (proces karny). Są oczywiście Paxy, które świetnie oddają swoją tematykę.

Tak czy siak, jak znajdziesz to się podziel ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: kurdzio »

Odkopuję temat żeby ponowić pytanie z wątku: czy przez te 3 i pół roku pojawiła się jakaś krótsza alternatywa do Star Wars Rebelii? Chciałbym spróbować tego typu gry ale 3-4h na partię bardzo boli.

- 2 osobowa lub dobrze działająca w tym składzie
- Gra dostępna lub dostępna w niedalekiej przyszłości
- Wersja PL
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
bosik111
Posty: 295
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: bosik111 »

Problem jest taki że to są gry tak zwane epickie, które zasłynęły przez rozmach i asymetryczność a jednocześnie świetny balans. Każda partia opowiada złożona historię i zdarzenia o których myśli się nawet długo po grze. A dzieje się to dzięki mnogości mechanizmów i dróg do zwycięstwa które pojawiają się i znikają podczas każdej partii. Obcięcie gry z tych elementów żeby przyspieszyć proces zmienilo by je w przeciętne gry wojenne których na rynku jest tona.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: mmag »

Co gorsze, ponad trzy lata minęły od pierwszego postu w wątku, a ja dalej nie nauczyłem się jak grać w te tytuły w czasie poniżej dwóch godzin :lol:
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 783
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 121 times
Been thanked: 371 times

Re: Wojna o pierścień / SW Rebelia w pigułce?

Post autor: kurdzio »

Rebelia poniżej 3h już nie brzmi tak źle :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ