Descent 2ed apka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Descent 2ed apka

Post autor: marcindlubacz »

Czy ktoś ogrywał descenta na apce tyle razy aby mógł się wypowiedzieć na temat regrywalności i czy warto kupić dla samej gry z apką? Czy jest tam jakaś kampania czy tylko dwie trzy misje dla podstawki i nara.
Ja bardzo lubię takie klimaty żona nie koniecznie. więc zastanawiam się czy warto inwestować pieniążki czy lepiej zainwestować w dodatki do posiadłości szaleństwa. Chociaż bardzo zależy mi na grze gdzie można trochę rozwinąć swoją postać niekoniecznie dodając tylko nowe przedmioty w ekwipunku. Dobrze też jeśli będzie po naszemu.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Descent 2ed apka

Post autor: donmakaron »

Darmowego materiału chyba nie ma tam zbytnio dużo, ale daje niezłą frajdę. Graliśmy ze dwie kampanie i z tego co pamiętam to było z grubsza wszystko co można zagrać z samej podstawki za free. Nada się do gry solo, chociaż nie wiem czy lepiej niż Posiadłość. Rozwijanie postaci aż takie superaste nie jest - na początku gry wybierasz jedną z dwóch wariacji profesji i potem raz na jakiś czas dodatkową zdolność. Ot cały bajer. Nie ma żadnych drzewek, ciekawych wyborów czy przesadnie dużo możliwości. Przeszukaj temat ogólny dla Descenta, wypowiadało tam się trochę osób o apce z tego co pamiętam.

Względem Posiadłości jest trochę mniej przygody czy dochodzenia, a więcej lepiej rozwiązanej walki. Posiadłość robi lepsze wrażenie, ale w walce nie czuć zbytnio głębi, w przeciwieństwie do Descenta. W PS walki często wyglądają prosto - ty go lutniesz, ja go lutnę, on nas lutnie, uciekamy bo groźnie, wpada kolo z czarem i zamiata. W Descencie ważne jest to gdzie kto stoi, w jakiej kolejności się działa, można sprytnie zwabić potwory w niekorzystne miejsca, jest po prostu więcej możliwości. Pewnie głównie z powodu gęstszej siatki pól, ale przeróżne zdolności też są ciekawe. Tego mi brakowało w Posiadłości, która za to nadrabia niestandardowymi zabiegami, fabułą przygód i tym, że walka to tylko jeden element i to pewnie nie najważniejszy.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Descent 2ed apka

Post autor: marcindlubacz »

a coś o trybie lords of hellas ktoś coś wie grał i może się wypowiedzieć?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Descent 2ed apka

Post autor: c08mk »

Do Descenta są jeszcze 3 scenariusze z druku na żądanie. Działa to podobne do appki tyle, że trzeba ogarnąć kilka efektów więcej (wyciągnąć kartę i zastosować instrukcje). Regrywalność można określić jako dobrą ale to też zależy czego gracz oczekuje od gry.
ODPOWIEDZ