Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Rurek »

Cześć! Potrzebuję pomocy w wybraniu gry do grania z Ukochaną. Generalnie ja wkręcam się szybko w praktycznie wszystko co wpadnie mi w ręce, ale chciałbym zainteresować również drugą połówkę. Najczęściej gramy w: Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata pojedynek, Carcassone i Sabotażysta: pojedynek. Szukamy teraz jakieś ambitniejszej gry, która pozwala rozegrać dłuższe partie. Zastanawiam się nad kupnem dwóch podstawek X-Winga, jednak mam wątpliwości, czy granie cały czas z tą samą osobą po prostu się nie znudzi, a kupować co chwila dodatki też nam się nie uśmiecha. Na oku mam jeszcze Star Wars: Rebelia, jednak nie możemy pozwolić sobie w chwili obecnej na wydanie ~300zł na grę (tak, jestem fanem SW), oraz nad Robinsonem i tu też pojawia się pytanie o regrywalność podczas grania przez dwie te same osoby. Chciałbym poznać opinię nt. wymienionych gier oraz z chęcią przypatrzymy się również zaproponowanym przez Was pozycjom.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: KamradziejTomal »

Jeśli chodzi o Robinsona to wątpię aby robił się szybko powtarzalny a pokonanie scenariuszy na pewno zajmie kilka wieczorów :D

Poszukałbym średnio-zaawansowanych gier euro jakie można dorwać w super cenie:

Marco Polo, Lorenzo Il Magnifico, Wyrocznia Delficka, Keyflower, Zamki Burgundii, Agricola, Kawerna, Pola Arle.

Jeżeli preferujecie gry karciane to rozejżałbym się po deck buildingach:

Dominion, Hero Realms, Star Realms

Natomiast, jeżeli szukacie gry przy której spalicie 1,5 h + to polecam nieco większe (ale niewiele trudniejsze) euraski:

Projekt Gaja, Great Western Trail, Terraformacja Marsa.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Rurek »

Dzięki bardzo za pomoc, jednak:
KamradziejTomal pisze: 14 sie 2018, 09:22 Poszukałbym średnio-zaawansowanych gier euro jakie można dorwać w super cenie:

Marco Polo, Lorenzo Il Magnifico, Wyrocznia Delficka, Keyflower, Zamki Burgundii, Agricola, Kawerna, Pola Arle.
Z tych gier może skuszę się na Marco Polo/ Agricole, ale to nie do końca to, czego obecnie szukam.
KamradziejTomal pisze: 14 sie 2018, 09:22 Jeżeli preferujecie gry karciane to rozejżałbym się po deck buildingach:

Dominion, Hero Realms, Star Realms
Tutaj już wcześniej czaiłem się na Star Realms i zapewne wpadnie do kolekcji, jednak jako przerywnik do większej gry ;).
KamradziejTomal pisze: 14 sie 2018, 09:22 Natomiast, jeżeli szukacie gry przy której spalicie 1,5 h + to polecam nieco większe (ale niewiele trudniejsze) euraski:

Projekt Gaja, Great Western Trail, Terraformacja Marsa.
Z wymienionych najbardziej zainteresowała mnie Terraformacja, muszę ją przedyskutować.

We wszystkich tych grach brakuje mi trochę ... klimatu. Chciałbym abyśmy oboje wsiąkli w grę (o mnie się nie martwię).
Oczywiście czekam nadal na propozycje :D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Keyflower
Zamki Burgundii
Trajan
Agricola dla graczy
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: cube88 »

Robinson też grywam głównie w 2 osoby z dziewczyną i w moim odczuciu działa bardzo dobrze. Co do regrywalności, jest masa dodatkowych scenariuszy, a nawet tych które są teraz w podstawce (bodajże 7) raczej nie uda się Wam wszystkich przejść przy pierwszym podejściu co daję dodatkową masę rozegranych partii.

Jeśli jednak zainteresują Was jakieś euraski to Zamki Burgundii naprawdę na 2 są świetne, dodatkowo ze swojej strony na 2 osoby poleciłbym Grand Austria Hotel.

Co do gry z klimatem może zainteresowałbyś się grą "Górą i Dołem". Klimat ze względu na księge przygód na pewno występuję dosyć mocny. Zaznaczę jednak, że trzeba dobrze grę przeanalizować. Można znaleźć tam sporo niedociągnięć pytanie jak bardzo ewentualne plusy aspektu przygodowego przeważą minusy aspektu euro.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: jakmis83 »

Rurek pisze: 14 sie 2018, 09:50 We wszystkich tych grach brakuje mi trochę ... klimatu. Chciałbym abyśmy oboje wsiąkli w grę (o mnie się nie martwię).
Oczywiście czekam nadal na propozycje :D
Cóż, w grach typu euro nie oczekuj za dużo klimatu, bo to nie jest w tych pozycjach najważniejsze.
Jeśli chcesz klimatu, to z tego co tu padło, dobrą opcją będzie Robinson - przygodówka z elementami worker placement.
Od siebie polecę Rosyjskie Koleje oraz Grand Austria Hotel - gry euro bardzo dobrze działające na 2 osoby oraz świetne Pola Arle.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Rurek »

jakmis83 pisze: 14 sie 2018, 11:19
Rurek pisze: 14 sie 2018, 09:50 We wszystkich tych grach brakuje mi trochę ... klimatu. Chciałbym abyśmy oboje wsiąkli w grę (o mnie się nie martwię).
Oczywiście czekam nadal na propozycje :D
Cóż, w grach typu euro nie oczekuj za dużo klimatu, bo to nie jest w tych pozycjach najważniejsze.
Jeśli chcesz klimatu, to z tego co tu padło, dobrą opcją będzie Robinson - przygodówka z elementami worker placement.
Od siebie polecę Rosyjskie Koleje oraz Grand Austria Hotel - gry euro bardzo dobrze działające na 2 osoby oraz świetne Pola Arle.
Tak, tak tylko nigdzie nie zaznaczyłem, że szukam eurosów :D. Przyjrzę się propozycjom ale na tą chwilę, tak jak mówisz wygrywa Robinson ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: jakmis83 »

I słusznie, bo to świetna gra, wg mnie najlepsza gra Ignacego Trzewiczka. Na pewno warto :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Rurek »

Oczywiście klamka nie zapadła i cały czas czekam na propozycje :)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: bobule »

Rurek pisze: 14 sie 2018, 08:43 Cześć! Potrzebuję pomocy w wybraniu gry do grania z Ukochaną. Generalnie ja wkręcam się szybko w praktycznie wszystko co wpadnie mi w ręce, ale chciałbym zainteresować również drugą połówkę. Najczęściej gramy w: Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata pojedynek, Carcassone i Sabotażysta: pojedynek. Szukamy teraz jakieś ambitniejszej gry, która pozwala rozegrać dłuższe partie. Zastanawiam się nad kupnem dwóch podstawek X-Winga, jednak mam wątpliwości, czy granie cały czas z tą samą osobą po prostu się nie znudzi, a kupować co chwila dodatki też nam się nie uśmiecha. Na oku mam jeszcze Star Wars: Rebelia, jednak nie możemy pozwolić sobie w chwili obecnej na wydanie ~300zł na grę (tak, jestem fanem SW), oraz nad Robinsonem i tu też pojawia się pytanie o regrywalność podczas grania przez dwie te same osoby. Chciałbym poznać opinię nt. wymienionych gier oraz z chęcią przypatrzymy się również zaproponowanym przez Was pozycjom.
w jakie wsiąść do pociągu gracie ;) ? carcassonne w dwie osoby wam fajnie chodzi? bo jak dla mnie średnio, ale i tak gramy :) a jakie wrażenia z sabotażysty pojedynek, warto?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: gregos »

Spirit Island lub Pandemic powinno Wam przypasować.
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Rurek »

bobule pisze: 15 sie 2018, 08:46
Rurek pisze: 14 sie 2018, 08:43 Cześć! Potrzebuję pomocy w wybraniu gry do grania z Ukochaną. Generalnie ja wkręcam się szybko w praktycznie wszystko co wpadnie mi w ręce, ale chciałbym zainteresować również drugą połówkę. Najczęściej gramy w: Wsiąść do pociągu, 7 cudów świata pojedynek, Carcassone i Sabotażysta: pojedynek. Szukamy teraz jakieś ambitniejszej gry, która pozwala rozegrać dłuższe partie. Zastanawiam się nad kupnem dwóch podstawek X-Winga, jednak mam wątpliwości, czy granie cały czas z tą samą osobą po prostu się nie znudzi, a kupować co chwila dodatki też nam się nie uśmiecha. Na oku mam jeszcze Star Wars: Rebelia, jednak nie możemy pozwolić sobie w chwili obecnej na wydanie ~300zł na grę (tak, jestem fanem SW), oraz nad Robinsonem i tu też pojawia się pytanie o regrywalność podczas grania przez dwie te same osoby. Chciałbym poznać opinię nt. wymienionych gier oraz z chęcią przypatrzymy się również zaproponowanym przez Was pozycjom.
w jakie wsiąść do pociągu gracie ;) ? carcassonne w dwie osoby wam fajnie chodzi? bo jak dla mnie średnio, ale i tak gramy :) a jakie wrażenia z sabotażysty pojedynek, warto?
Wsiąść do pociągu: Europa. Carcassonne w dwójke gra nam się bardzo przyjemnie, chociaż nie powiem, że lepiej jak jest więcej osób. Sabotażysta ostatnio leży na półce, na początku wiadomo maniaczyliśmy ale z czasem się trochę znudziło. Gra nie jest droga więc moim zdaniem warto.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Pomoc w wyborze - gra dla dwojga

Post autor: Zaan84 »

Jak ma być klimat i bardziej przygodowo to może Eldritch Horror albo Runebound. Albo jakiś ciekawy koop. Pandemia tudzież Aeons End, na którego jeszcze miesiąc trzeba poczekać.
ODPOWIEDZ