Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: litk »

Witam,
szukam gier fantasy ukierunkowane na przygodę z pięknymi kartami i planszą pobudzające wyobraźnie, mam talismana którego lubię, w tym klimacie mam jeszcze Runebound, mam mieszane uczucia co do Descenta bo to chyba głównie nastawione na walkę, Gloomhaven jakoś wydaje mi się taka ponura gra, mało tam grafiki. Graficznie podoba mi się Władca pierścieni LCG ale gra jest już za stara żeby skolekcjonować całą serię a lubię właśnie kolekcjonowanie. Czy naprawdę nie mu już innych tego typu gier?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: c08mk »

Władca Pierścieni jest już rozbudowanym tytułem. W zasadzie powoli można złożyć kolekcję jeżeli się zoptymalizuje wydatki przez rok-dwa może trzy. Raczej poleciłbym wersję angielską. Galakta już nie za bardzo robi dodruki dodatków, a część dostępna jest tylko jako DnŻ przez co dostępność też jest ograniczona.

Gameplay Descenta jest ukierunkowany ruch i walkę. Przygoda wychodzi w nim z książki kampanii lub aplikacji. Tutaj przygoda podana jest graczowi z większej perspektywy.

Magia i Myszy jest podobna do Descenta pod względem przygodowym. Przygoda wynika z księgi opowieści. Na planszy rozgrywa się ruch i walka.

Mage Knight jest tytułem najbardziej odpowiadającym Twoim wymaganiom. Jest to też najbardziej skomplikowana gra. Świat fantasy w MK należy raczej do "generic fantasy". Jeżeli czujesz klimat fantasy to Ci podejdzie. Jak nie to będzie to dla Ciebie sucha gra ubrana w ładne komponenty.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: litk »

No Mage Knight z wyglądu mi się podoba, ale również nie do kupienia w wersji polskiej.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: RUNner »

litk pisze: 19 sie 2018, 01:03 No Mage Knight z wyglądu mi się podoba, ale również nie do kupienia w wersji polskiej.
Teraz tylko używki, ale za kilka miesięcy ma wyjść nowe wydanie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sathorn
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:37

Re: Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: sathorn »

Legendy Krainy Andor. Spełnia wszystkie Twoje założenia. Niestety tylko z drugiej ręki, ale na serwisach aukcyjnych regularnie ktoś wystawia.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry fantasy w stylu talismana, runebound

Post autor: Rocy7 »

Przegląd gier przygodowych fantasy http://www.przystole.org/2018/05/07/prz ... h-fantasy/
ODPOWIEDZ