2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć,
Po raz kolejny zwracam się do was o pomoc - jak do tej pory podpowiadaliście bezbłędnie więc i teraz jestem przekonany że się uda :>

Niemal co tydzień spotykam się ze swoim sąsiadem z którym lubimy granie (jak ja to nazywam) patologiczne. Tzn. od 18:00 w sobotę do 6:00 w niedzielę z przerwą na pizzę. Jesteśmy graczami zaawansowanymi uwielbiamy liczyć, przeliczać i analizować sytuacje. Przez kolejny tydzień omawiać taktyki żeby w kolejną sobotę znowu zarwać noc przy planszy.

Obecnie naszą ulubioną pozycją jest terra mystica: masa możliwości już od pierwszego posunięcia, dużo rzeczy które trzeba pilnować, mnogość frakcji z czego każdą gra się mocno inaczej... po prostu miód malina.

Poszukuję teraz czegoś nowego, tak żeby mieć jakąś odskocznię od TM :) Generalnie zależy mi (jw.) na mnogości taktyk oraz na wysokim replay ability. To mogą być zarówno gry długie jak i krótkie. Aczkolwiek chciałbym zaznaczyć że wolałbym nie pakować się w grę kalibru 'pierwsi marsjanie' gdzie najpierw trzeba przez tydzień czytać zasady żeby później móc usiąść do planszy. Super jeżeli zasady są stosunkowo proste a jednocześnie dające masę kombinacji :)

pomożecie :) ?
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mombasa
Trajan
Agricola
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Zaan84 »

Jako fajny średniej długości przerywnik polecam Samurai od Knizi. A na dłuższe posiedzenie może Wojnę o Pierścień albo Star Wars Rebelia.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Brylantino »

Tzolkin z dodatkiem - w miarę proste zasady (dla kogoś kto gra w Terrę), ale masa głębi i kombinowania. Dodatek głównie dla regrywalności, która w podstawce nie jest jakaś też ogromna. Całość można nowe dorwać w okolicach 180 zł. Dodatkowo w przeciwieństwie do Terry dużo ważniejsze jest długofalowe planowanie (nie mówię, że tam go brakuje, jednak tutaj mamy je na całkowicie innym poziomie).
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: kmd7 »

Jak Terra to może Projekt Gaja? Mimo podobieństw to jednak inna gra.
Warto zerknąć na Pola Arle. Doskonały poligon do optymalizacji i wypróbowania różnych ścieżek rozwoju. A jeśli jeszcze będzie za mało, to można dorzucić dodatek.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Koziełło »

Terraformacja Marsa?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4623
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1930 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: warlock »

Kupcie sobie Twilight Struggle ;).

A Tzolk'in z dodatkiem to znakomita propozycja. Od siebie dodam jeszcze nieśmiertelną Cywilizację: Poprzez Wieki.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Bartoszeg02 »

Dużo tytułów - właśnie o to chodziło dzięki :)
Zaraz zabieram się za ich zgłębianie.

A co powiedzielibyście o neuroshimie hex albo 51 stanie? słyszałem sporo bardzo pozytywnych recenzji ALE czy szczerze są tytuły dające, aż takie pole do manewru w trakcie rozgrywki?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Brylantino »

Dają duże pole do manewru, ale tutaj bym uważał. Osobiście jak TM uwielbiam, to Neuroshimy i 51 Stanu nie znoszę...
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: gregos »

Proponuję jeszcze następujące tytuły: Food Chain Magnate, The Gallerist, Great Western Trail.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Bartoszeg02 »

Ok postanowiłem wybrać coś z listy:
Cywilizacja - bo lubię motyw rozwoju cywilizacji,
GWT - bo nigdy nie pędziłem bydła a przy okazji gra ma bardzo dobre opinie,
Projekt Gaja - bo terra to moja ulubiona gra (aczkolwiek boję się że może nie wnieść aż tak dużo świeżości i ostatecznie okaże się odgrzewanym kotletem),
Tzolkin - podobno dobra gra ale nie zagłębiałem się w szczegóły,
Mombasa - same dobre opinie i wysoka regrywalność,
:P ... więć nie jest najlepiej bo to większość z tego co wymieniliście ale też nie jest najgorzej bo już jestem na tropie :)

Szczerze to przed paroma minutami miałem już tego dość i chciałem zamówić cywilizacje ale kurcze... 3-4 h na grę (wg. bgg) to jednak dosyć sporo - pierwsze gry to pewnie jeszcze więcej :) ... no jest lekki stresik. Co wg. was najlepiej sprawuje się na 2 osoby a przy okazji działą fajnie na 3-4? Może wybiorę coś po uniwersalności :P Aaaa i jeszcze ważne jest replay ability - to co kupię najpewniej będziemy dość intensywnie katować :P ...
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Trawus »

Ja bym nie patrzył na instrukcję. Według mnie najlepsze gry na 2 osoby to w nie przypadkowej kolejności Wojna o Pierścień i Star Wars Rebelia. Nie ma nic lepszego tylko na 2 graczy. Jeżeli i tak zarywacie nockę na granie to po co się rozdrabniac na kilka partii? Lepiej zabrać jedną ale jak epicką rozgrywkę. Uwierz mi, że później będziecie o tym rozmawiać cały tydzień. Zajrzyj sobie do tematu Wojny o Pierścień i zobacz relację z rozgrywek różnych użytkowników.

Jakbyście chcieli coś koniecznie na 2 lub 4 osoby to polecam Lords of Hellas chociaż Wojna o Pierścień podobno też działa na 3 i 4 osoby. Pisze podobno bo nie sprawdzałem.

Podsumowując warto zainwestować kasę i czas w Wojnę czy Rebelię.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Brylantino »

Mam wrażenie, że jednak "Wojna o Pierścień" i "Star Wars Rebelia", daje trochę inne odczucia, niż szuka tutaj kolega. Tym bardziej więc twierdzenie, że nie ma nic lepszego na 2 osoby, jest najzwyczajniejszą w świecie bzdurą. Żeby nie było - grałem w obie te gry i jako fan TM raczej więcej do nich nie usiądę i nie dlatego, że to złe gry czy coś, tylko że po prostu całkowicie nie tego szukam w grach planszowych.

Twoje wymienione pozycje:
Civka TGA - świeta gra, bardzo duża regrywalność, niemniej najlepiej chodzi na 2 osoby, gdyż przy 4 robi się masakrycznie długa i IMO sam już gameplay nie wynagradza takiego czasu rozgrywki.
GWT - fajna gra i w miarę dobrze się skaluje, choć jest ona bardzo dziwna. Ciężko określić na czym ta dziwność polega, ale bardziej miałem wrażenie wyścigu, aniżeli faktycznej gry euro. Dodatkowo gra ma dużo mniej "eleganckie" zasady niż TM, przez co jest sporo dziwnych i momentami nielogicznych zasad, o których trzeba pamiętać oraz wyjątków od nich. Osobiście bym ją sprawdził, niż kupował w ciemno.
Projekt Gaia - ulepszona Terra, więc co tutaj dużo mówić. Pomimo różnić od TM, to jednak nie kupowałbym jej w momencie, jak chcecie czegoś innego, gdyż dalej rozgrywka jest bardzo podobna. Sama zmiana toru kultów, randomizacja planszy i kilka dodatkowych elementów to za mało, aby dało wam poczucie świeżości.
Tzolkin - świetnie się skaluje, niezwykle unikatowa mechanika, świetny temat. Ciężko powiedzieć coś złego o tej grze. Można ją też wyrwać najtaniej ze wszystkich tych propozycji (nówka ok 105-110 zł). Dodatek dodaje masę regrywalności i bardzo odświeża ten tytuł.
Mombasa - nie grałem, więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Trawus »

Brylantino pisze: 20 sie 2018, 18:34 Mam wrażenie, że jednak "Wojna o Pierścień" i "Star Wars Rebelia", daje trochę inne odczucia, niż szuka tutaj kolega. Tym bardziej więc twierdzenie, że nie ma nic lepszego na 2 osoby, jest najzwyczajniejszą w świecie bzdurą. Żeby nie było - grałem w obie te gry i jako fan TM raczej więcej do nich nie usiądę i nie dlatego, że to złe gry czy coś, tylko że po prostu całkowicie nie tego szukam w grach planszowych.
Moja opinia jak i Twoja jest tylko subiektywna. Jednak gdzie nie spojrzeć, tam gdzie pada pytanie o najlepszą grę na 2 osoby zawsze króluje Wojna lub Rebelia, jako te gry najcięższe, najlepsze i dające najwięcej satysfakcji. Lubisz coś innego, ok, rozumiem. Dla mnie i dla mojej grupy granie we ,,dwóch" jest satysfakcjonujące tylko w przypadku jak na stole ląduje któraś z tych gier, no może jeszcze Bitwa 5 Armii ale to też już nie to samo. W obu przypadkach klimat wylewa się z planszy, a jak lubisz któryś z tych klimatów lub tak jak ja oba to przeżywasz wszystko to co się dzieje na planszy. Jeżeli na stole ląduje co innego zawsze wolę żeby było więcej osób, bo jest po prostu weselej w pozytywny i negatywny sposób (ah ta negatywna interakcja).

Swoją drogą piszesz, że autor tematu szuka innych wrażeń więc cytując jego:
Bartoszeg02 pisze: 19 sie 2018, 14:12 Niemal co tydzień spotykam się ze swoim sąsiadem z którym lubimy granie (jak ja to nazywam) patologiczne. Tzn. od 18:00 w sobotę do 6:00 w niedzielę z przerwą na pizzę. Jesteśmy graczami zaawansowanymi uwielbiamy liczyć, przeliczać i analizować sytuacje. Przez kolejny tydzień omawiać taktyki żeby w kolejną sobotę znowu zarwać noc przy planszy.

....

Poszukuję teraz czegoś nowego, tak żeby mieć jakąś odskocznię od TM :) Generalnie zależy mi (jw.) na mnogości taktyk oraz na wysokim replay ability. To mogą być zarówno gry długie jak i krótkie. Aczkolwiek chciałbym zaznaczyć że wolałbym nie pakować się w grę kalibru 'pierwsi marsjanie' gdzie najpierw trzeba przez tydzień czytać zasady żeby później móc usiąść do planszy. Super jeżeli zasady są stosunkowo proste a jednocześnie dające masę kombinacji :)
tylko pogrubione przeze mnie słowa nie pasują ani do Rebeli ani do Wojny. Cała reszta to są właśnie te dwie gry.

W każdym razie jak pisałem wyżej jest to moje subiektywne odczucie. Szanuję, że ktoś woli coś innego. Jakby każdy lubił to samo świat byłby nudny :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Brylantino »

Trawus pisze: 20 sie 2018, 19:18
Brylantino pisze: 20 sie 2018, 18:34 Mam wrażenie, że jednak "Wojna o Pierścień" i "Star Wars Rebelia", daje trochę inne odczucia, niż szuka tutaj kolega. Tym bardziej więc twierdzenie, że nie ma nic lepszego na 2 osoby, jest najzwyczajniejszą w świecie bzdurą. Żeby nie było - grałem w obie te gry i jako fan TM raczej więcej do nich nie usiądę i nie dlatego, że to złe gry czy coś, tylko że po prostu całkowicie nie tego szukam w grach planszowych.
Moja opinia jak i Twoja jest tylko subiektywna. Jednak gdzie nie spojrzeć, tam gdzie pada pytanie o najlepszą grę na 2 osoby zawsze króluje Wojna lub Rebelia, jako te gry najcięższe, najlepsze i dające najwięcej satysfakcji. Lubisz coś innego, ok, rozumiem. Dla mnie i dla mojej grupy granie we ,,dwóch" jest satysfakcjonujące tylko w przypadku jak na stole ląduje któraś z tych gier, no może jeszcze Bitwa 5 Armii ale to też już nie to samo. W obu przypadkach klimat wylewa się z planszy, a jak lubisz któryś z tych klimatów lub tak jak ja oba to przeżywasz wszystko to co się dzieje na planszy. Jeżeli na stole ląduje co innego zawsze wolę żeby było więcej osób, bo jest po prostu weselej w pozytywny i negatywny sposób (ah ta negatywna interakcja).
No właśnie to ciekawe, bo jak widziałem tyle tematów i zestawień o najlepsze gry dla dwóch osób, to nigdy nie widziałem tam ani Wojny, ani Rebeli. Co najwyżej czasami się pojawiała "Bitwa Pięciu Armii". Ale tak to standardowe: Jaipury, Patchworki, 7 Wonders Duele, Netrunnery, Pandemiki itp. itd. Żeby też nie było: nie demonizuję tych gier, po prostu uważam że nie spełniają prawie w żadnym aspekcie wymagań autora i piszę to z pozycji bardzo podobnego gustu (ciężkie euro, nikła losowość, regrywalność, ogromna decyzyjność, optymalizacja itp. - wnioskując po podanych przez autora interesujących go pozycjach i tym, że jest fanem TM).
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Argue »

Aquasphere/Badacze Głębin - mega niedoceniona pozycja, a imho ciekawsza niż Terra Mystica, notabene Aquasphere lepiej sie skaluje na 2 osoby niż TM, gdzie przy dalekim rozstawieniu początkowym na mapie potrafi być dość nudno.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Bartoszeg02 »

Myślałem jakiś czas temu o zakupie star wars rebelion ale chyba jeszcze na ten moment skupimy się na grach o mniejszej losowości :) To na pewno super przeżyć tą epicką przygodę ale na ten moment badamy rynek eurosucharów :)

Na ringu pozostają: Tzolkin i Cywilizacja. Obejrzę w weekend Apocalypto i kreskówkę strażnicy czasu i zadecyduję :)

@Argue już Ty mi nie dokładaj nowych pomysłów :P !
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Lothrain »

Jeśli Tzolkin to tylko z dodatkiem, wez to pod uwagę. Nie skreślałbym także Mombasy. Ale Cywilizacja na dwóch da Wam rownież masę frajdy. I też jestem z tych, którzy do Wojny o Pierścien więcej nie usiądą, za dużo tam kości.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Argue »

Bartoszeg02 pisze: 20 sie 2018, 22:38
@Argue już Ty mi nie dokładaj nowych pomysłów :P !
Kiedy Aquasphere to naprawdę dobry tytuł i kupisz za 50 zł :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: gregos »

No to jeszcze proponuję rozważyć nową wersję Brass.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: Bartoszeg02 »

Czy moglibyście jeszcze tylko przyrównać Tzolkina do Agricoli? Jedno i drugie to worker placement. Generalnie Agricole posiadam i jest to bardzo fajna gra ALE rozwija skrzydła dopiero po wprowadzeniu kart ulepszeń i pomocników ale wprowadzenie nowej osoby i wrzucenie do pierwszej rozgrywki kart to samobój.

Tzolkin daje więcej funu? łatwiej wprowadzić ludzi? Daje większe pole do strategii? Zasady bardziej pokręcone od Agricoli? Od odpowiedzi na te pytanka zależy ostateczna decyzja :P

* * *
@Gregos kurde .... powiem wam że przyglądałem się Brassowi i wygląda obłędnie (super klimatyczna grafika) ale postanowiłem sobie go odpuścić bo w zasadzie to nie widziałem sklepu w którym dałoby się go kupić. Macie jakieś dojścia do tego tytułu? Możecie coś więcej o nim powiedzieć? Czy to nie jest gra która jest opakowana toną zasad? Uwielbiam kiedy gra ma nie tak dużo stron instrukcji ale przy okazji daje multum możliwości :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4623
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1930 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: warlock »

Retailowa wersja Brassa będzie pewnie wysyłana pod koniec sierpnia, cierpliwości! ;)

Jak chcesz coś poczytać o starej wersji Brassa (czyli nowym Brass: Lancashire) i Tzolkinie, to podrzucę Ci dwa moje teksty. Numerki w ocenach możesz zignorować, to już prywatny rating :). Ale zobacz sobie wady i zalety.

http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... -wallacea/
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... kukurydza/
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: KamradziejTomal »

Czy moglibyście jeszcze tylko przyrównać Tzolkina do Agricoli? Jedno i drugie to worker placement. Generalnie Agricole posiadam i jest to bardzo fajna gra ALE rozwija skrzydła dopiero po wprowadzeniu kart ulepszeń i pomocników ale wprowadzenie nowej osoby i wrzucenie do pierwszej rozgrywki kart to samobój.

Tzolkin daje więcej funu? łatwiej wprowadzić ludzi? Daje większe pole do strategii? Zasady bardziej pokręcone od Agricoli? Od odpowiedzi na te pytanka zależy ostateczna decyzja
Nie ma żadnego porównania - łączy je tylko to że obie posiadają mechanikę worker placement ale są one tak diametralnie inaczej zaimplementowane, że gra się w nie zupełnie inaczej. Myślę, że Agricola spokojnie deklasuje Tzolk'in (pod względem funu) o jakieś 3-5 pozycji rankingowych. Tzolk'in wg. mnie jest tak sobie zbalansowany pod kątem punktów. Po ok 20 rozgrywkach (zapisanych mam 17) nie widzę sensu w graniu inaczej niż pod jedną taktykę bez patrzenia na rozwój silniczka, bez patrzenia na dobieranie więcej robotników. Tylko wyścig kto do końca gry dojedzie na szczyt większej ilości świątyń. Jak próbuję w tę grę grać dla frajdy do przegrywam. Jak wygrywam bo prześcigam żonę w świątyniach to wcale nie czuję satysfakcji z przyjemnej rozgrywki. Może u was będzie inaczej - widziałem poradniki na BGG ze strategiami ale prawdę powiedziawszy jak już muszę w internecie szukać poradników krok po kroku jak pokonać swojego przeciwnika to gra traci już dla mnie sens. Dodatek tylko na jakiś czas to poprawił, do czasu jak z żoną zorientowaliśmy się jak wymijać dodane w nim elementy z punktami ujemnymi.

Agricola też nie do końca mi pasuje (pod względem punktacji) ale tam przynajmniej nie czuję, że jestem karany za ulepszanie swojego silniczka. Element kart wprowadzających asymetryczne możliwości dla każdego gracza jest super, za każdym razem trafiasz inną kombinację jaka pozwoli Ci rozwinąć skrzydła. W Tzolk'in nawet z asymetrycznymi plemionami, czuje że co grę muszę robić to samo.

Gdyby to ode mnie zależało i musiał kupić tylko jedną z dwóch to zdecydowanie wziąłbym Agricolę.

P.S. - Obie gry ma sporo osób w kolekcji, może warto się rozejrzeć za kimś w okolicy kto chciałby z Tobą zagrać, abyś mógł się zdecydować?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4623
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1930 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: warlock »

Wpadłeś w "group thinking" i wydaje Ci się, że nie da się grać inaczej, bo grasz pewnie tylko z małżonką ;).
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: 2 graczy - z myśleniem na miarę Terra Mystica

Post autor: KamradziejTomal »

Może i masz rację ale gwarantuję, że próbowałem innych taktyk (przez jakiś czas z sukcesami) tylko po to, żeby na koniec uznać że wymagają dożo większego nakładu czasu i surowców niż ta "jedna" ;) Żeby nie było w 4 osoby też ta taktyka okazała się wygrywająca.

No mi osobiście gra od jakiegoś czasu coraz mniej i mniej sprawia przyjemności a coraz więcej frustracji - dlatego taką wystawiam jej opinię.

Żona zgadza się ze mną, że nie jest fair, że gra nie promuje bardziej rozwoju ale dla niej nie jest to taki problem jak dla mnie.

Najlepiej ograć oba tytuły (albo oba kupić) :)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ