Kooperacyjny Ameritrash

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: Rafss »

Cześć, szukam fajnego kooperacyjnego Ameritrash, który posiada figurki :)
Rozważam zakup Zombicide czarna plaga ale trochę nie podoba mi się to, że chyba trzeba grać wszystkimi postaciami. Jak bym np. grał z kimś w dwójkę to chyba nie mógł bym się zbytnio wczuć w swoją postać :?
Jakieś sugestie co do tytułów?
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: Retro »

SW IA z aplikacją
Descent z aplikacją
Posiadłość szaleństwa 2ed
Magia i Myszy
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: Curiosity »

Gears of War Gra Planszowa. Bardzo dobrej jakości figurki.
Last Night on Earth (ale tu jeden gracz gra przeciwko reszcie). Średnie figurki, ale jest ich cała masa.
Masmorra (tutaj kooperacja tylko jako wariant). Bardzo ładne figurki w stylistyce komiksowej.
X-COM Gra Planszowa (gra się na czas, z aplikacją, figurki są bo są, bez szału jeśli o to chodzi).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: Rafss »

Descent z aplikacją wygląda sympatycznie, jak to jest z graniem w 2 osoby? Jest fun? Czy lepiej w 2 osoby nie podchodzić do tej gry?
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: kaspian »

Jeżeli chcesz sterować tylko jedną postacią, to myślę, że może być mniej ciekawe, bo będziesz miał do dyspozycji uzdrowiciela + wojownika/czarodzieja/zwiadowcę, a moim zdaniem najlepiej jest grać używając wszystkich archetypów. Każda osoba mogłaby sterować dwiema postaciami. Nie wiem czy w Descenie doświadczysz jakiegoś roleplayowania. Ja traktuję to bardziej jako nawalankę z potworami, ale co kto lubi. Natomiast odradzam Descenta jeżeli przeszkadza ci ciągłe przegrywanie. To znaczy są scenariusze łatwe i są takie których dotąd nie przeszedłem. Oczywiście można sobie ułatwić grę, na przykład nie stosując się do niektórych zasad z aplikacji.
Jeszcze inne propozycje:
Shadows of Brimstone
Massive Darkness
Folklore (niedostępne)
Sword & Sorcery
Galaxy Defenders
D&D Adventure Series (Ravenloft, Ashardalon...)
Doom
Fireteam Zero (niedostępne)
Endure the Stars (niedostępne)
Darklight Memento Mori
Kingdom Death Monster
Deep Madness
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: RasTafari »

kaspian pisze:Nie wiem czy w Descenie doświadczysz jakiegoś roleplayowania. Ja traktuję to bardziej jako nawalankę z potworami, ale co kto lubi.
Zdecydowanie tak! Dla mnie to jest typowy skirmish. Ostatnio wzieliśmy się za rozgrywanie kampanii i mogę powiedzieć, że w naszym towarzystwie (niestety baaaardzo rzadko się spotykamy - ehhh życie) nie sprawdza się to tak dobrze jak myślałem. Natomiast odpalić Descenta na "heroicu" czy jak to się tam zwie i pyknąć dowolną przygodę, no dla mnie ideał, ale też uwielbiam tę grę dlatego, że jedna z osób jest OL a reszta gra przeciwko. Za to uwielbiam tę grę i to tak grając jako OL jak i będą jednym z wielu w drużynie (Krasnal rulez :twisted: ). Jakoś nie wyobrażam sobie tego jako coopa :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Kooperacyjny Ameritrash

Post autor: Rocy7 »

ODPOWIEDZ