Witaj przygodo!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Witaj przygodo!

Post autor: ShareAze »

Witajcie koleżanki i koledzy!
Szukam gry planszowej dla 2-5 graczy. Obecnie mnóstwo frajdy sprawia nam Arkham Horror, Eldrich Horror i Posiadłość. Ale stajemy się mocno przemęczeni tym tematem. Szukam czegoś przygodowego w języku Polskim fajnie jak by było trochę dodatków do dokupienia. Może też być jakaś ciekawa Area Control.
Liczymy na dużą dawkę przygód i regrywalnośći.
Cena nie gra roli.

Ps. Talisman odpada :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Brylantino »

Poczekaj na Gloomheaven jak wyjdzie w wersji PL ;)
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: kenigis »

Brylantino pisze: 25 sie 2018, 21:45 Poczekaj na Gloomheaven jak wyjdzie w wersji PL ;)
Ciekawe tylko kiedy, ta gra może się ukazać za 1-2 lata w wersji PL. Obym nie miał racji, ale od zapowiedzi, której jeszcze oficjalnie nie było do gry w sklepach to kawał czasu.
Przygód i regrywalności jakoś w grach nie wyznaje, ale jako gracz bardziej ciężkich Euro niż klimatu, bardzo podobał mi się runebound. Niestety podstawowa wersja gry jest okrojona przez FF i raczej dodatki są dość szybko potrzebne żeby uzyskać regrywalność, ale dwa pierwsze scenariusze w grze mimo iż jest w nich znikoma interakcja między graczami sprawdzają się fajnie. A do tego ta gra jest mocno podatna na home rule, wiec chyba polecam.
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Witaj przygodo!

Post autor: kaspian »

Powinieneś trochę doprecyzować czego konkretnie szukasz i ewentualnie jakie klimaty lubisz oprócz cthulhu. Czy to ma być kooperacja, semi-kooperacja, rywalizacja ? Czy mogą być karcianki ? Coś bardziej skomplikowanego czy jakaś turlanka ?
W Runebounda co prawda nie grałem, ale zdaje mi się, że Descent byłby lepszym wyborem, przynajmniej jeśli chodzi o regrywalność. Można grać semi-kooperacyjnie, czyli jeden gracz jest Mrocznym Władcą, a reszta bohaterami, albo kooperacyjnie, dzięki darmowej aplikacji, która zastępuje Mrocznego Władcę. W podstawowym wariancie jest kampania składająca się z 20 przygód, a w kooperacyjnym około 19 jeśli się nie mylę. Podobno jednak jest kiepsko z balansem jeśli chodzi o podstawowy wariant, ale sam nie miałem okazji sprawdzić, bo zawsze gram solo z apką.
Inną opcją może być Władca Pierścieni LCG, jeśli dopuszczasz karcianki. W postawce są trzy scenariusze, plus są darmowe do wydrukowania w internecie. Jeżeli chodzi o regrywalność to ciężko mi powiedzieć, bo są ludzie, którzy grają 300 razy na samej podstawce, i tacy, którzy twierdzą, że przygody są jednorazowe. To jest LCG, więc dodatków jest całą masa i jeżeli piszesz, że cena nie gra roli to od razu mógłbyś kupić kilka dodatków w celu zwiększenia regrywalności. Ważnym elementem gry jest tutaj deckbuilding, więc jeżeli go nie lubisz, gra może sporo stracić.
Najbardziej to bym jednak polecił Ci Mage Knighta, choć to już właśnie zależy czy lubisz coś bardziej skomplikowanego czy nie. Gra uchodzi za bardzo trudną, ale po kilku rozgrywkach idzie wszystko zapamiętać. Natomiast nie wiem ile czasu chcesz poświęcić na grę. W więcej niż dwóch graczy w ogóle bym nie siadał, a i w dwie osoby może być długo jeżeli gracze nie potrafią się zdecydować, bo jest naprawdę sporo możliwości. Ja grając solo dwoma postaciami gram dziennie jedną rundę około 4 godzin, gra trwa 6 rund co daje jakieś 24 godziny na grę :) Można też grać krótsze scenariusze po 4 rundy, co trwałoby jakieś 16 godzin. Oczywiście to tylko moje doświadczenie i może innym idzie szybciej.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: Witaj przygodo!

Post autor: ShareAze »

Wybór padł na Martwą Zimę. Ale szukamy czegoś jeszcze co by zamówić raz a dobrze. Szukam czegoś do piwa na luzie z fajnym klimatem. Chciałbym uniknąć już kooperacji, Czas myślę, że max 4 godziny. Albo jakiejś Area Control. Myślałem o Panu Lodowego Ogrodu ale nie jestem do końca przekonany.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Brylantino »

kaspian pisze: 26 sie 2018, 16:39 Najbardziej to bym jednak polecił Ci Mage Knighta, choć to już właśnie zależy czy lubisz coś bardziej skomplikowanego czy nie. Gra uchodzi za bardzo trudną, ale po kilku rozgrywkach idzie wszystko zapamiętać. Natomiast nie wiem ile czasu chcesz poświęcić na grę. W więcej niż dwóch graczy w ogóle bym nie siadał, a i w dwie osoby może być długo jeżeli gracze nie potrafią się zdecydować, bo jest naprawdę sporo możliwości. Ja grając solo dwoma postaciami gram dziennie jedną rundę około 4 godzin, gra trwa 6 rund co daje jakieś 24 godziny na grę :) Można też grać krótsze scenariusze po 4 rundy, co trwałoby jakieś 16 godzin. Oczywiście to tylko moje doświadczenie i może innym idzie szybciej.
Słodki Jezu na patyku... Mi granie solo w Mage Knighta wychodziło ok 1,5 - 2 godzin na scenariusz. Granie w dwójkę wychodziło nam ok 3 - 3,5 godzin. Zabawne, że gra przy trzech osobach zajęła bardzo podobną liczbę czasu. W czwórkę nigdy nie grałem. Oczywiście MK to genialna gra i każdemu bym ją polecił, jednak bym się nie sugerował czasami rozgrywki kolegi, bo to już jakaś totalna abstrakcja :P
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Brzdęk!
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Trawus »

ShareAze pisze: 26 sie 2018, 19:43 Czas myślę, że max 4 godziny. Albo jakiejś Area Control. Myślałem o Panu Lodowego Ogrodu ale nie jestem do końca przekonany.
Lords of Hellas area control z elementem przygody w postaci questow i polowań dla bohaterów. Polecam. Moja grupa jest zachwycona ta gra.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: shod »

Pierwsze co przychodzi do głowy, żeby polecić to zapewne Runebound i Descent, w zależności czy wolicie bardziej przygotówkę czy bardziej RPGowo.
a mixem przygody i Area Aontrol to wspomniany Lord of Hellas i wiekowy, ale myślę że nadal trzymający poziom - Runewars [już tylko z drugiej ręki, ale czasami w naprawdę dobrej cenie można znaleźć. niestety dodatek to już prawie biały kruk].
ja również bardzo lubię takie połączenie i czekam z niecierpliwością na Wojnę o Pierścień 2ed, bo teraz ceny są drakońskie ale na przełom roku ogłosiła Galakta dodruk, więc wszystko powinno wrócić do normy. gra jest uznawana za wybitną :).
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Cyel »

Brylantino pisze: 25 sie 2018, 21:45 Poczekaj na Gloomheaven jak wyjdzie w wersji PL ;)
Gloomhaven nie jest na 5 osób, niestety. To jest problem dla naszej grupy bo choć chielibyśmy ciąć w GH dużo więcej, to możemy tylko na tych spotkaniach, na których ktoś z nas jest nieobecny.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Witaj przygodo!

Post autor: AnimusAleonis »

Cyel pisze: 21 wrz 2018, 16:12
Brylantino pisze: 25 sie 2018, 21:45 Poczekaj na Gloomheaven jak wyjdzie w wersji PL ;)
Gloomhaven nie jest na 5 osób, niestety. To jest problem dla naszej grupy bo choć chielibyśmy ciąć w GH dużo więcej, to możemy tylko na tych spotkaniach, na których ktoś z nas jest nieobecny.
A czy nowe rozszerzenie nie ma właśnie zwiększyć maksymalną ilość graczy? Tylko znów kiedy to się ukaże w polskiej wersji.... raczej nie za szybko, jeśli na razie to są tylko duże opóźnienia z angielską wersją :lol:

No i też polecam Make Knight, tylko znów nie grałem w 5 osób i nie wiem jak to chodzi na tyle osób, grałem w 4 raz tylko i było bardzo przyjemnie.
Brylantino pisze: 26 sie 2018, 20:51
kaspian pisze: 26 sie 2018, 16:39 Najbardziej to bym jednak polecił Ci Mage Knighta, choć to już właśnie zależy czy lubisz coś bardziej skomplikowanego czy nie. Gra uchodzi za bardzo trudną, ale po kilku rozgrywkach idzie wszystko zapamiętać. Natomiast nie wiem ile czasu chcesz poświęcić na grę. W więcej niż dwóch graczy w ogóle bym nie siadał, a i w dwie osoby może być długo jeżeli gracze nie potrafią się zdecydować, bo jest naprawdę sporo możliwości. Ja grając solo dwoma postaciami gram dziennie jedną rundę około 4 godzin, gra trwa 6 rund co daje jakieś 24 godziny na grę :) Można też grać krótsze scenariusze po 4 rundy, co trwałoby jakieś 16 godzin. Oczywiście to tylko moje doświadczenie i może innym idzie szybciej.
Słodki Jezu na patyku... Mi granie solo w Mage Knighta wychodziło ok 1,5 - 2 godzin na scenariusz. Granie w dwójkę wychodziło nam ok 3 - 3,5 godzin. Zabawne, że gra przy trzech osobach zajęła bardzo podobną liczbę czasu. W czwórkę nigdy nie grałem. Oczywiście MK to genialna gra i każdemu bym ją polecił, jednak bym się nie sugerował czasami rozgrywki kolegi, bo to już jakaś totalna abstrakcja :P
Nie no absolutnie przychylam się do Brylantino, w solo około 1,5 godziny, w dwójkę maksymalnie 4 i to naprawdę się 'guzdrając', w 3 podobnie, a raz jak w 4 grałem zajęło nam to 5 z jakimś małym hakiem ale nie spieszyliśmy się i robiliśmy przerwy na jedzenie/picie itd. Nie wiem, choć byłbym bardzo ciekawy się dowiedzieć, jak kolega kaspian gra że rozgrywka my trwa 16-24 godzin! :shock:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ