Strategiczno-ekonomiczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ExScum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 07:01

Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: ExScum »

Hej,
Poszukuję gry z rodzaju strategii-ekonomii. Coś ze zbieraniem surowców, budowaniem budynków itp. dodatkowo fajnie jakby było choć trochę negatywnej integracji.
Jestem początkujący i jak na razie grałem w grę Mars 2049 i ten styl bardzo mi przypadł do gustu. Surowce, ekonomia i negatywna integracja.
Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: animal8111 »

Musisz napisać coś więcej:
1. w ile osób najczęściej zamierzasz grać
2. ile pieniędzy możesz przeznaczyć na grę
3. czy może tam występować jakaś losowość
4. czy gra musi być w języku polskim

Ogólnie to powinieneś przeczytać poradnik dla początkujących bo zdaje się, że nie czytałeś... :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: rastula »

I czy odróżniasz integrację od interakcji? ;)
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: animal8111 »

Jakbym chciał w dwóch słowach opisać imprezy zakładowe, to myślę, że byłaby to właśnie negatywna integracja :lol:
Gdybyś nie napisał, to mało kto by zauważył-mi umknęło... Kolega pewnie młody i chce się integrować :wink:
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: Golfang »

ExScum pisze: 12 wrz 2018, 07:06 Hej,
Poszukuję gry z rodzaju strategii-ekonomii. Coś ze zbieraniem surowców, budowaniem budynków itp. dodatkowo fajnie jakby było choć trochę negatywnej integracji.
Jestem początkujący i jak na razie grałem w grę Mars 2049 i ten styl bardzo mi przypadł do gustu. Surowce, ekonomia i negatywna integracja.
Z góry dziękuję :)
To ja polecam Sid Meiers Cywilizacja... Wg mnie masz tam wszystko o czym piszesz... Kupiłem nie dawno , zagrałem niestety dopiero 3 razy za każdym razem podoba mi się coraz bardziej
Wadą jest cena - podstawka nie tania + ceny dodatków... ale na podstawce da się grać też. Druga wada dosyć długa rozgrywka - zwłaszcza gdy nie znasz za dokładnie zasad ....
----------------
10% flamberg.com.pl
ExScum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 07:01

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: ExScum »

Oczywiście chodziło mi o negatywną interakcję. Pisałem to na telefonie i autokorekty nie zauważyłem.
Na grę jestem w stanie przeznaczyć do 150zł, najlepiej jakby to była gra dla minimum 3 osób.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: Golfang »

ExScum pisze: 13 wrz 2018, 11:02 Oczywiście chodziło mi o negatywną interakcję. Pisałem to na telefonie i autokorekty nie zauważyłem.
Na grę jestem w stanie przeznaczyć do 150zł, najlepiej jakby to była gra dla minimum 3 osób.
Cywilizacja jest na allegro w licytacji od 80 zł - kup teraz 120 zł... używka oczywiście za tę cenę.
gra podstawowa pozwala zagrać w maks 4 osoby - wydano dodatek (Sława i Bogactwo - które dodaje piątego gracza)

Proponuję obejrzyj filmiki na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=wArz6W1FGZU&t=2s
Auto przedstawia w kilku filmikach przebieg gry... zobaczysz czy ci się spodoba (autorem tych filmików chyba jest nawet jeden z forumowiczów...). Poczytaj też wątek odnośnie tej gry na tym forum:
viewtopic.php?f=42&t=17985
----------------
10% flamberg.com.pl
ExScum
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 07:01

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: ExScum »

Raczej szukam czegoś prostszego. Nie mam takich zapalonych znajomych, a na spotkaniu raczej wolałbym szybko wytłumaczyć komuś zasady, tak aby po jednej rozgrywce już wiedział o co chodzi.
Ps. Czy Sid Meier's Civilization to inna gra niż Cywilizacja Poprze wieki?
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: animal8111 »

Sid Meier's Cywilization i Cywilizacja:Poprzez wieki to dwie zupełnie różne gry... Obydwie o dość wysokim stopniu skomplikowania, więc tłumaczenie zasad może trwać w granicach 30/60 minut, także to pozycje nie dla Ciebie. Patrząc na to w co grałeś i Ci się podobało to sprawdź Catan(osadnicy z Catanu)...
Jeśli to ma być coś ambitniejszego (czytaj: trudniejsze zasady) zobacz Osadnicy: Narodziny Imperium. Uprzedzam pytanie-są to dwie zupełnie różne gry :wink:
P.S
Przeczytaj wreszcie poradnik- viewtopic.php?f=43&t=6212
tam masz propozycje gier z podziałem na rodzaj/stopień skomplikowania. Są linki do recenzji i videorecenzji.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: gregos »

Sprawdź sobie takie tytuły: Keyflower, Puerto Rico, Santa Maria.
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: lucius88pl »

To pewnie kwestia czasu gdy ktoś zarzuci mi marudzenie, ale jeszcze kilka lat temu za podaną przez Ciebie graniczną kwotę można było wyłowić kawał niezłej gry. Dziś żelazne prawa rynku wywindowały nawet obecne już jakiś czas na rynku klasyki o parę dyszek więcej.
Niemniej nadal jest w czym wybierać, szczególnie jeśli uwzględnić też gry karciane. Wspomniani już Osadnicy: Narodziny Imperium czy 7 Cudów Świata brzmią jak coś czego szukasz.
Z bardziej "planszowych" pozycji warto pomyśleć nad Terraformacją Marsa. Ekonomii tam co nie miara, a i negatywnej interakcji się trochę znajdzie, choć niekoniecznie pod postacią klasycznego, zbrojnego konfliktu.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Strategiczno-ekonomiczna

Post autor: hipcio_stg »

Rzuć okiem na krwawą oberżę. Może usiądzie?
ODPOWIEDZ