alternatywa dla 7 cudów

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szympansica
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2010, 20:30

alternatywa dla 7 cudów

Post autor: szympansica »

Drodzy,
poszukuję alternatywy dla ogranych już przez nas 7 cudów, które uwielbiamy za:
- regrywalność
- szybki czas rozgrywki
- rozsądną ilość negatywnej interakcji
- kilka dróg do zwycięstwa
- możliwość rozegrania kilku partyjek, gdy dzieci pójdą już spać, a umysł nie jest pierwszej świeżości ;)

co polecacie?
czy znacie grę o podobnej mechanice do 7 cudów?
MattDor

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: MattDor »

Polecam Pośród Gwiazd. Mechanika podobna do 7 Cudów Świata, a do tego fajny aspekt przestrzenny - czasami trzeba się sporo zastanowić, gdzie zbudować daną lokację, aby przyniosła najwięcej punktów. Jak na razie grałem tylko we dwie osoby z 10 razy i mam ochotę na kolejne partie. A do tego można kupić bardzo tanio w pakiecie z dodatkiem za 50 zł w Muve. Jedyny mankament to brak innych dróg do zwycięstwa, bo jest tylko jedna - przez zebranie jak największej liczby punktów, ale jest kilka sposobów na ich zdobycie, więc nudno nie jest.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2018, 22:22 przez MattDor, łącznie zmieniany 1 raz.
MattDor

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: MattDor »

Zapomniałem jeszcze dodać, że gra ma opcjonalne karty konfliktów. Do tego dochodzą jeszcze karty zadań (punkty na koniec za wykonanie różnych czynności podczas gry) oraz karty rubieży (karty na których można kłaść żetony, aby zdobyć punkty).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: jax »

Wybór jest oczywisty - Łowcy skarbów.
Drafting kart, mnóstwo kombinowania i przechytrzania przeciwnika, fun. A jednocześnie kategoria wagowa lekko-średnia.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: hipcio_stg »

+1 dla Łowców Skarbów. Richard Garfield się postarał.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: Gry w Bibliotece »

A ja nietypowo... Oceanos. Strasznie niedoceniana gra. Ma fajną mechanikę draftu, która działa nawet na 2 osoby. I jest śliczna ;)

A poza tym Królestwo Królików, jeśli oprócz draftu macie ochotę na rozstawianie elementów na planszy. Zmienne karty celów pozwalają na punktowanie za różne rzeczy w poszczególnych rozgrywkach i gra się b. przyjemnie.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: Olgierdd »

Z mechaniką draftu to polecam Szmal i Królestwo Królików. Szmal spełnia nawet wszystkie Wasze wymagania:
- jest regrywalny, ponieważ nie zawsze pojawią się te same karty
- stosunkowo krótki, 20-40 minut (zależy ile osób i ile kombinują)
- jest sporo kart, które mogą napsuć krwi przeciwnikom (ale gra głównie polega na budowaniu u siebie)
- można punktować za czystą gotówkę, grać na synergię gangsterów, grać akcjami, nieruchomościami na kilka sposobów itd.

Ale poza tym to 7 cudów nie powinno Wam się przejadać :D
maciek_88
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, 17:42
Been thanked: 1 time

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: maciek_88 »

Szukałem czegoś podobnego do 7 cudów, ale dobrze działającego na 2 osoby i w tej roli idealnie sprawdził się Capital :)
szympansica
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2010, 20:30

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: szympansica »

dzięki za podpowiedzi, a czy sushi go ma szansę się sprawdzić?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: alternatywa dla 7 cudów

Post autor: gregos »

szympansica pisze: 24 wrz 2018, 08:34 dzięki za podpowiedzi, a czy sushi go ma szansę się sprawdzić?
Jak dla mnie, to nie bardzo. Nawet moje dzieci stwierdziły, że to słaba gra (chociaż córka uwielbia sushi, to woli jednak je zjadać, niż się tym zagrywać). Ale wszystko oczywiście zależy od tego na co się nastawiasz w trakcie rozgrywki. Jednak zdecydowanie lepiej już gra się w Niezłe Ziółka albo Red7.
ODPOWIEDZ