Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
syringe
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:21

Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: syringe »

Witam serdecznie.
Poszukuję karcianki dla mnie i dziewczyny.
Gramy w Race for The Galaxy, Mage Knight, Talizman itp, a teraz mamy ochotę na coś szybkiego.
Zależy nam na:
- małej ilości dodatków typu znaczniki, tablice, karty postaci (najlepiej same karty do gry)
- ciekawe grafiki na kartach i temat gry, najlepiej fantasy
- szybka rozgrywka max 20 min
- mało skomplikowana i szybka w tłumaczeniu
- walka między graczami- odpada Władca pierścieni
- nie MtG
- plusuje polska wersja językowa


Idealnie pasuje Mystic Warlords of Ka'a (karcianki z serialu Big Bang Theory) ale jej nigdy nikt nie wydał.... A szkoda
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Xardas123 »

Może klasycznie Dominion albo coś nowszego to Star/Hero Realms, 7 cudów świata pojedynek albo coś z lcg np Gra o Tron ( są teraz niezłe wyprzedaże) ale ona to ma już dłuższe zasady.
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: stilla_sanguinis »

Najemnicy- jedyne co nie pasuje do wymogów to ładne grafiki, jak dla mnie ta gra urodą nie grzeszy. Odwdzięcza się za to negatywną interakcją. Idealna pozycja dla złośliwych ludzi xD
Red 7- spełnia wymagania czegoś wyjątkowo małego. Czy jest tam walka? Nie za bardzo ale gra jest warta uwagi. Wymaga myślenia i kombinowania na przód.
Hero Realms- super sprawa, a z dodatkami jeszcze lepiej ponoć.
Dominiona nie polecam, jak dla mnie to bardziej pasjans niż walka pomiędzy graczami.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

stilla_sanguinis pisze: 20 wrz 2018, 22:23 Dominiona nie polecam, jak dla mnie to bardziej pasjans niż walka pomiędzy graczami.
Tak, pasjans w którym walczy się o karty zwycięstwa. :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: RUNner »

W tych wymaganiach zdecydowanie Hero Realms. Szybka, prosta naparzanka. Nie ma jakiejś głębi decyzyjnej, ale fajnie się układa kombosy. Warto mieć w kolekcji jako filler.
Sam zastanawiam się nad Grą o Tron, bo w takiej cenie to grzech nie kupić. Nie znam ani książki, ani serialu więc setting dla mnie nie ma tutaj znaczenia. Przestudiowałem instrukcję i mechanika mi odpowiada. Wydaje się że ciężko będzie tutaj rozegrać partię poniżej 20 minut... ale niech wypowiedzą się posiadacze.
Czasem gramy z żoną w Agent Huntera, prostą grę blefu i dedukcji. O dziwo się nam jeszcze nie znudziła :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Andy »

Jeśli tematyka fantasy nie jest obligatoryjna, to polecam Zimną Wojnę: CIA vs KGB.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: tomb »

Legendy Blue Moon
Lost Cities Pojedynek
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Koziełło »

Przemyślałbym jeszcze Majestat. Bardzo szybka, prosta - tylko, że prócz kart dochodzą jeszcze pieniądze. Klimat może nie fantasy, ale księżniczka, rycerz i czarownica się znajdą
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Golfang »

A myślałeś może o grach typu MAGIC: THE GATHERING?
kiedyś grałem bardzo dużo - na studiach... teraz już zostało mi jedynie kolekcjonowanie kart (z sentymentu i bardzo ładnie wyglądają).
Gra jest prosta, duża ilość kart - co daje ogromną regrywalność. Można grać na przynajmniej kilka sposobów... (2 lub 4 - a nawet w 3 jak się dogada, rozgrywka na zasadzie dobierania kart i budowania z tego deck'a lub juz gotowe decki)
Rozgrywka jest raczej krótka - wg mnie nawet 10 minut na partię.
Niestety wada to cena gry... potrafi kosztować majątek. Jednak jeśli chcesz grać tylko casualowo (nie w turniejach) - zestawy zawierające np 1000 kart można kupić za 50/100 zł... a to daje już mega możliwość kombinowania z taliami.
Wadą może być także brak j.polskiego - do wyboru jest angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, itp... ale polskiego brak...
Na prawdę polecam...
Mogę tylko jeszcze doradzić - w sklepach sprzedających Magic'a - można dostać (za darmo) gotowe talie prezentacyjne (zestaw dla dwóch osób) i można sie przyjrzeć, spróbować no i ewentualnie zdecydować lub nie.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: hipcio_stg »

Golfang pisze: 21 wrz 2018, 12:33 A myślałeś może o grach typu MAGIC: THE GATHERING?
kiedyś grałem bardzo dużo - na studiach... teraz już zostało mi jedynie kolekcjonowanie kart (z sentymentu i bardzo ładnie wyglądają).
Gra jest prosta, duża ilość kart - co daje ogromną regrywalność. Można grać na przynajmniej kilka sposobów... (2 lub 4 - a nawet w 3 jak się dogada, rozgrywka na zasadzie dobierania kart i budowania z tego deck'a lub juz gotowe decki)
Rozgrywka jest raczej krótka - wg mnie nawet 10 minut na partię.
Niestety wada to cena gry... potrafi kosztować majątek. Jednak jeśli chcesz grać tylko casualowo (nie w turniejach) - zestawy zawierające np 1000 kart można kupić za 50/100 zł... a to daje już mega możliwość kombinowania z taliami.
Wadą może być także brak j.polskiego - do wyboru jest angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, itp... ale polskiego brak...
Na prawdę polecam...
Mogę tylko jeszcze doradzić - w sklepach sprzedających Magic'a - można dostać (za darmo) gotowe talie prezentacyjne (zestaw dla dwóch osób) i można sie przyjrzeć, spróbować no i ewentualnie zdecydować lub nie.
Autor napisał wyraźnie, że nie MTG...

Dla mnie idealnie pasuje Hero Realms i Race For The Galaxy.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Golfang »

hipcio_stg pisze: 21 wrz 2018, 15:00
Golfang pisze: 21 wrz 2018, 12:33 A myślałeś może o grach typu MAGIC: THE GATHERING?
kiedyś grałem bardzo dużo - na studiach... teraz już zostało mi jedynie kolekcjonowanie kart (z sentymentu i bardzo ładnie wyglądają).
Gra jest prosta, duża ilość kart - co daje ogromną regrywalność. Można grać na przynajmniej kilka sposobów... (2 lub 4 - a nawet w 3 jak się dogada, rozgrywka na zasadzie dobierania kart i budowania z tego deck'a lub juz gotowe decki)
Rozgrywka jest raczej krótka - wg mnie nawet 10 minut na partię.
Niestety wada to cena gry... potrafi kosztować majątek. Jednak jeśli chcesz grać tylko casualowo (nie w turniejach) - zestawy zawierające np 1000 kart można kupić za 50/100 zł... a to daje już mega możliwość kombinowania z taliami.
Wadą może być także brak j.polskiego - do wyboru jest angielski, niemiecki, włoski, rosyjski, itp... ale polskiego brak...
Na prawdę polecam...
Mogę tylko jeszcze doradzić - w sklepach sprzedających Magic'a - można dostać (za darmo) gotowe talie prezentacyjne (zestaw dla dwóch osób) i można sie przyjrzeć, spróbować no i ewentualnie zdecydować lub nie.
Autor napisał wyraźnie, że nie MTG...

Dla mnie idealnie pasuje Hero Realms i Race For The Galaxy.
Racja... jakoś musiało mi to umknąć...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: shivetay »

A może Mage Wars Akademia. Same zasady są względnie proste. Czas rozgrywki trochę dłuższy, no i trzeba mieć rękę na instrukcji, ale reszta się zgadza :D
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Mixthoor »

Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Pisarka »

Serce Smoka
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: vegathedog »

Zdecydowanie polecam Gejsze. Piękne to i krótkie i ma olbrzymi syndrom zagrania kolejnej partii. Jestem pełen podziwu ile można zawrzeć głębi w tak niewielkiej ilości komponentów. Ta gra się absolutnie nie nudzi. Polecam!!!
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: doczek »

Ashes. Mam na sprzedaż :D
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 288 times
Been thanked: 124 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: vder »

Też jestem za legendami blue moon.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: matten »

vegathedog pisze: 05 paź 2018, 20:35 Zdecydowanie polecam Gejsze. Piękne to i krótkie i ma olbrzymi syndrom zagrania kolejnej partii. Jestem pełen podziwu ile można zawrzeć głębi w tak niewielkiej ilości komponentów. Ta gra się absolutnie nie nudzi. Polecam!!!
Ja również polecam Gejsze. Gra jest bardzo ładnie wydana, prosta do opanowania i stosunkowo tania. Regrywalność stoi na dobrym poziomie, aczkolwiek po paru partiach trzeba zrobić sobie przerwę :P

Jeśli chodzi o gry z samymi kartami polecam List Miłosny - bardzo szybka, mała i łatwa do nauczenia oraz Na Grzyby! - instrukcja jest trochę dłuższa, a partia trwa ok. 20 minut.
Polecam również Hack Trick, choć oprócz kart ma też trochę znaczników.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: marcin8509 »

Bierz Hero Realms jakoś na dniach mają wyjść dodatki po polsku, jeśli język to problem. Gra jest bardzo regrywalna i masz pewną pule kart z których budujesz swoją talię, no praktycznie zależne tylko od monet jakie posiadasz aby wykupić daną kartę.

Sama podstawka dostarcza mnóstko godzin gry, do tego masz klas decki, kampanie single i multiplayer, także bierz w ciemno i nie będziesz żałować.
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: helloween85 »

Też szczerze polecam Hero Realms, kupiłem całkiem niedawno, zagraliśmy już z synem kilkanaście partii i mimo, że cały czas przegrywam to bawię się świetnie:)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Karcianka na 2 osoby, szybka i łatwa do nauki

Post autor: Rafal75 »

Hero realms lub epic card game
ODPOWIEDZ