gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć !!
jak zwykle w kwestii zakupów zdaję się na Was! :)
A więc grono graczy zaczyna mi się poszerzać (bo np. wczoraj okazało się że szwagier pogrywa w 7 cudów świata :P ) w związku z czym potrzebuję czegoś nowego.
Generalnie chciałbym żeby:
- gra była na większą ilość graczy, tak minimum 4+
- żeby zasady nie były strasznie skomplikowane z masą jakichś fikuśnych zasad pobocznych i porąbanych mechanizmów (jak np. jakieś wysyłanie osłów w la granja :D )
- żeby w grze był konieczny pomyślunek

Będą wprowadzał również nowych graczy do świata planszówek którzy grali trochę w kolejkę carcasone, wsiąść do pociągu - więć tytuły dla kompletnych laików ALE są to ścisłe umysły więc nie obawiam się że będą mieli problem z jakimś przeliczaniem surowców czy punktów.

Myślałem trochę o takim scythe ALE czy to nie były skok na zbyt głęboką wodę dla osoby która do tej pory grała w kolejkę? Nawet jeżeli ma wysokie IQ :D ?
btw. o scythe wiem nie zaiwlee ale słyszałem że jest na 7 graczy + wygląda mega ładnie a efekt WOoOW też jest ważny :)

Nie mogę się doczekać Waszych propozycji !
Pozdrawiam! :)
Cyel
Posty: 2573
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Post autor: Cyel »

Concordia, Age of Empires3, Imperial (Imperial 2030) - proste zasady ale trzeba solidnie kombinować.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Keyflower
Viticulture EE
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Post autor: Brylantino »

Scythe nie polecam na takim etapie: ostatnio tłumaczyłem Scythe właśnie 4 osobom, które były strasznie na niego napalone, ale wcześniej też nie grały dużo w "trudniejsze tytuły" i strasznie się od Kosy odbili (nie dokończyli partii nawet). Scythe akurat to jedna z tych gier, które trzeba ograć przed zakupem, gdyż jest drogi a mechnicznie szału nie ma (walka jest beznadziejna), więc można się łatwo na nią naciąć.
Może Caverna? Nie jest to lekka gra, ale też nie super skomplikowana, wygląda fajnie i można w nią grać do 7 osób.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: gra z pomyślunkiem na 4+ osób

Post autor: gregos »

Puerto Rico, Tzolk'in (koniecznie z dodatkiem) to gry z prostymi zasadami, ale trzeba w nich pogłówkować. Obie działają do 5 graczy.
Co do Scythe, to nie jest to wcale skomplikowana gra, więc może też całkiem dobrze się sprawdzić. Jednak żeby w nią pograć w 7 osób konieczny jest dodatek Najeźdźcy z dalekich krain, ale w taką ilość osób będzie spory chaos na planszy i niezły downtime.
ODPOWIEDZ