Gra w Budowanie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Gra w Budowanie

Post autor: xBronsonx »

Witam

Ostatnio najczęściej gram z dziewczyną i zauważyłem, że pałą największą sympatią z gier w których jest jakiś element Budowania sobie czegoś - czy to satysfakcja z ułożenia dobrego ustawienia kafli w "Kingdomino" czy "Carcassonne",zabudowywania domku...w "Domku" czy nawet dokupowywanie farm i układanie sobie na nich swoich krów w "Wesołych Krówkach".

Tak więc mniej więcej wiadomo czego poszukuję - gier gdzie satysfakcja z samego Budowania jest na najwyższym poziomie :wink:

Gra najlepiej dla dwóch graczy (aczkolwiek jeżeli jest opcja gry do 4 graczy to dodatkowy plus, ponieważ od czasu do czasu zdarza nam się zagrać ze znajomymi).

Poziom trudności - lekko familijny-średnio zaawansowany. Cena - super jakby mieściła się w przedziale do 70-80 PLN.

Gry atrakcyjne wizualnie myślę, że będą miały jeszcze dodatkowego plusa przy wyborze (tyle, że średnio nam wizualnie siadają gry, które są uznawane często za ładne ale dla nas, aż za bardzo (np. Pory Roku) i tak np. tytuł najładniejszej grę dzierży u nas Niezłe Ziółka).

Pomocy :wink:
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: Koziełło »

Przychodzi mi do głowy Wyspa Skye (spełnia chyba wszystkie warunki). Ewentualnie Quadropolis, ale tutaj już cena będzie nieco wyższa.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: Brylantino »

Jak lubisz budować, to mam wrażenie że świetnie by się sprawdziły "Szalone Zamki Króla Ludwika", ale dostępność nie jest zbyt dobra i cena też mocno przekracza możliwości (ok 180 zł).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: hipcio_stg »

Quadropolis będzie świetnym wyborem. Pięknie wydana, łatwe zasady. Kobietki to lubią :D
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: gregos »

Park Niedźwiedzi lub Taluva.
Oczywiście Quadropolis pewnie spodobałoby się Wam, ale to już jednak wydatek min. 130 zł.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: matten »

Może Patchwork? Gra polega na szyciu kołderki i choć tematyka wydaje się mieć niewiele wspólnego z budowaniem to w istocie sprowadza się do zapełniania własnej planszy jak największą ilością elementów, które trzeba odpowiednio rozplanować. Regrywalność stoi na wysokim poziomie, a na dodatkową pochwałę zasługuje niska cena i jakość wydania.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w Budowanie

Post autor: xBronsonx »

Patchwork oczywiscie posiadamy :)

Faktycznie Quadropolis zdaje sie idealne, ale niestety moja druga połówka nałożyla na mnie sankcje i mam zakaz wydawania na planszowki wiekszych kwot niż podane ;) No nic, pewnie i tak kupie jako prezent ale dopiero za jakis czas przy okazji, mikołajki czy coś :D

Wyspy i Park lądują do listy, aczkolwiek ja osobiscie odczuwam powoli zmeczenie grami kafelkowymi - no ale szukam gry pod dziewczyne, nie mnie :) Tulava wyglada ładnie i ciekawie, ale chyba to bardziej gra logiczna? Sam uwielbiam, ale akurat w naszej parze sie nie sprawdzaja :(
"Szalone zamki(...)" mimo, iz zdaja sie pasowac odpadają, nawet jeśli nie przez cenę to dlatego, ze niedostepne a jednak jestem wygodny i nie lubie szukac po aukcjach, ofertach itd. ;)

Myślałem nad Zamkami Burgundii, mi juz troche teskno do nawet lekko bardziej złożonych gier, a z tego co czytałem kobiety raczej lubia tą grę i zastanawiam sie jak akurat element budowniczy sprawdza sie w tym tytule?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: hipcio_stg »

Zamki burgundii to też pozycja pod małżeństwa/związki :D. Gra skutecznie skupia wszystkich eurograczy. Budowanie jakieś tam na planszetkach jest. Powiedziałbym nawet, że w związku z różnymi planszami startowymi gra jest bardzo regrywalna. Niektórzy zarzucają archaiczne wydanie, że to brzydkie i suche - nie zmienia to faktu, że gra jest świetna.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: Olgierdd »

Dużo dobrych typów padło, osobiście podpisuję się pod Zamkami Burgundii, ale muszę odradzić Wyspę Skye - o ile na 3+ osób to bardzo fajna gra, tak na 2 osoby nie sprawdziła się (robi się efekt kuli śnieżnej).
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: DziejopisWawel »

To ja Capital zaporponuje, gra co prawda kafelkowa, ale da się nawet w przedziale 60-70 zł kupić
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: duulamon »

Zadałem kiedyś na forum niemalże identyczne pytanie, więc wklejam link. Pojawiło się tam naprawdę kilka świetnych tytułów. Ja kupiłem Wiek Pary - świetne jest, choć specyficzne i może nie dla wszystkich. Ale radość z budowania maszyn - nieziemska.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: ozon »

Dorzucę jeszcze Kakao, co prawda kafelkowa, ale tania i ładnie wydana.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w Budowanie

Post autor: xBronsonx »

duulamon pisze: 04 paź 2018, 14:42 Zadałem kiedyś na forum niemalże identyczne pytanie, więc wklejam link. Pojawiło się tam naprawdę kilka świetnych tytułów. Ja kupiłem Wiek Pary - świetne jest, choć specyficzne i może nie dla wszystkich. Ale radość z budowania maszyn - nieziemska.
Trochę się boję ciężaru tego typu gier jak i czasu gry (taka na 30-60 minut byłaby idealna). Raczej kieruję jak na razie swoje myśli najbardziej ku Zamkom Burgundii, mam nadzieję, że to będzie dobre pierwsze euro dla luby. Jeżeli tak, potem pomyślimy nad dalszym kierunkiem :,D

Zrobiłem mały research na forum i znalazłem fajną wypowiedź: viewtopic.php?p=1028267#p1028267, która sto procent tłumaczy to co poszukuję w grach. Poczytałem i generalnie na tą chwilę myślę, że chyba spróbuję na pierwszy ogień Zamki Burgundii, a potem na grudzień Quadropolis. Chociaż cały czas sprawdzam recki i opinie o reszcie gier i jeszcze się waham lekko ;)

Co myślicie do takiego totalnie luźnego grania o Zamkach Caladela?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

xBronsonx pisze: 05 paź 2018, 20:56
duulamon pisze: 04 paź 2018, 14:42 Zadałem kiedyś na forum niemalże identyczne pytanie, więc wklejam link. Pojawiło się tam naprawdę kilka świetnych tytułów. Ja kupiłem Wiek Pary - świetne jest, choć specyficzne i może nie dla wszystkich. Ale radość z budowania maszyn - nieziemska.
Trochę się boję ciężaru tego typu gier jak i czasu gry (taka na 30-60 minut byłaby idealna). Raczej kieruję jak na razie swoje myśli najbardziej ku Zamkom Burgundii, mam nadzieję, że to będzie dobre pierwsze euro dla luby. Jeżeli tak, potem pomyślimy nad dalszym kierunkiem :,D

Zrobiłem mały research na forum i znalazłem fajną wypowiedź: viewtopic.php?p=1028267#p1028267, która sto procent tłumaczy to co poszukuję w grach. Poczytałem i generalnie na tą chwilę myślę, że chyba spróbuję na pierwszy ogień Zamki Burgundii, a potem na grudzień Quadropolis. Chociaż cały czas sprawdzam recki i opinie o reszcie gier i jeszcze się waham lekko ;)

Co myślicie do takiego totalnie luźnego grania o Zamkach Caladela?
Jak popykasz w Zamki Burgundii to niestety potem takie tytuły jak Quadropolis czy Zamki Caladale będą już "tylko" filerami :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: hipcio_stg »

Dr. Nikczemniuk pisze: 06 paź 2018, 19:20
xBronsonx pisze: 05 paź 2018, 20:56
duulamon pisze: 04 paź 2018, 14:42 Zadałem kiedyś na forum niemalże identyczne pytanie, więc wklejam link. Pojawiło się tam naprawdę kilka świetnych tytułów. Ja kupiłem Wiek Pary - świetne jest, choć specyficzne i może nie dla wszystkich. Ale radość z budowania maszyn - nieziemska.
Trochę się boję ciężaru tego typu gier jak i czasu gry (taka na 30-60 minut byłaby idealna). Raczej kieruję jak na razie swoje myśli najbardziej ku Zamkom Burgundii, mam nadzieję, że to będzie dobre pierwsze euro dla luby. Jeżeli tak, potem pomyślimy nad dalszym kierunkiem :,D

Zrobiłem mały research na forum i znalazłem fajną wypowiedź: viewtopic.php?p=1028267#p1028267, która sto procent tłumaczy to co poszukuję w grach. Poczytałem i generalnie na tą chwilę myślę, że chyba spróbuję na pierwszy ogień Zamki Burgundii, a potem na grudzień Quadropolis. Chociaż cały czas sprawdzam recki i opinie o reszcie gier i jeszcze się waham lekko ;)

Co myślicie do takiego totalnie luźnego grania o Zamkach Caladela?
Jak popykasz w Zamki Burgundii to niestety potem takie tytuły jak Quadropolis czy Zamki Caladale będą już "tylko" filerami :wink:
Zamki Burgundii to też filler ;0
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra w Budowanie

Post autor: xBronsonx »

Nie mam nic przeciwko w graniu w fillery ;)

Zamki Burgundii i Quadropolis zamówione :)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: hipcio_stg »

xBronsonx pisze: 09 paź 2018, 09:44 Nie mam nic przeciwko w graniu w fillery ;)

Zamki Burgundii i Quadropolis zamówione :)
Obie gry świetne.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra w Budowanie

Post autor: Koziełło »

Bardzo dobry wybór
ODPOWIEDZ