Gra bloczkowa/ wojenna w klimacie SF/ Fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Gra bloczkowa/ wojenna w klimacie SF/ Fantasy

Post autor: Błysk »

Hej,

Znacie może jakieś gry bloczkowe, albo wojenne oparte nie o historii a o światy SF albo fantasy? Mnie przychodzi do głowy chyba tylko Black and White. Chętnie wszedłbym w temat głębiej, ale gry historyczne zdecydowanie nie przemawiają do mojej drugiej połówki, z którą gram najczęściej. Oczywiście najlepiej, żeby to były dobre gry ;).

Od razu mówię, że gry przypominające mechanicznie Sukcesorów Aleksandra Macedońskiego odpadają (jak ta gra mi się nie spodobała, to ja nawet nie). Niestety nie jestem w temacie gier wojennych, więc wiele nie powiem. Do tej pory grałem w Axis and Allies 1942, Semper Fidelis i (jeśli uznajemy) Black and White, oraz w Sukcesorów. Zdecydowanie nie podobali mi się Sukcesorzy. W Axis and Allies grało się fajnie, ale po jakimś czasie czułem się znużony, w sumie głębi mechanicznej trochę brakowało i milion kości decydowało (nie dało się nic zmodyfikować itd.). Semper Fidelis bardzo mi się podoba, Black and White też, poza beznadziejna instrukcją.

Fajnie by było, gdyby gra nie trwała 8h (od tego mam TI). Powiedzmy, że optymalnie byłoby gdyby gra trwała maks tyle co SW: Rebelia na 2 osoby.

Wiem, że istnieje forum strategie.net, tylko jakoś nie bardzo się tam wpasowuję w styl dyskusji. Wydaje się mi się, że istnieje tam pewien mikroświat, w który ciężko wejść.

Oczywiście chętnie przyjmę też polecenia co do gier historycznych, jeśli w fantasy/SF nic ciekawego się nie znajdzie. Myślę nad Sekigaharą na przykład.
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Gra bloczkowa/ wojenna w klimacie SF/ Fantasy

Post autor: andy h »

Z wymienionych przez Ciebie gier grałem tylko w TI, SW:R i Sekigaharę. Ta ostatnia ma zupełnie inny klimat niż dwie pierwsze, ale jednak to też KLIMAT. Powinieneś spróbować, choć czasem gra wydaje mi się strasznym mózgożerem.
ODPOWIEDZ