Uzupełnianie kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Uzupełnianie kolekcji

Post autor: jakmis83 »

Cześć

Powoli kończę uzupełnianie skromnej kolekcji. Chciałbym dokupić jeszcze jakiś tytuł.
Gram zarówno w ameritrashe jak i w euro. Z reguły unikam gier karcianych, chociaż są wyjątki.
Jakie wymagania: tytuł powinien mieć dużą regrywalność, fajnie by było jakby można było zagrać solo, poza tym gra powinna dobrze się skalować na 2 - 4 graczy. Dobrze by było, żeby gra była w polskiej wersji językowej lub niezależna językowo.
Na pewno odpadają tytuły, które mam oraz te, które miałem lub mi nie podeszły (Terraformacja Marsa, Keyflower, Mage Knight, Osadnicy NI, Posiadłość Szaleństwa, Eldritch, Arkham Horror, Grand Austria Hotel, Pokój 25, Agricola, Kawerna, K2, Catan, Runebound).
Zastanawiam się nad: dwuosobową Wojną o Pierścień, Scythe, Cywilizacją Poprzez Wieki(wyjątek karciany) oraz Descentem(chociaż nie jestem przekonany do grania z aplikacją).
Ponadto myślę o Dominant Species, Viticulture oraz Concordii.
Na razie mam mętlik w głowie, wobec tego będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, może macie jakieś inne propozycje?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 14:17 przez jakmis83, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Koziełło »

Terraformacja Marsa?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: jakmis83 »

Koziełło pisze: 09 paź 2018, 11:20 Terraformacja Marsa?
No tak, o niej zapomniałem wspomnieć :) Ona również była i jednak to nie to.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Koziełło »

Trudno wyczuć co odpada bo posiadasz (w domyśle podoba Ci się), a co odpada, bo grałeś i "nie podeszło".
Jeśli chodzi o grę solo to koncepcji nie mam (może Pandemic ale nie próbowałem wariantu solo).
Dla 2-4 graczy poza Pandemią może Troyes lub Zamki Burgundii?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: jakmis83 »

Koziełło pisze: 09 paź 2018, 11:51 Trudno wyczuć co odpada bo posiadasz (w domyśle podoba Ci się), a co odpada, bo grałeś i "nie podeszło".
To bardzo proste. To co odpada, wymieniłem z tytułów, czyli tego nie chcę.
To co posiadam jest w linku Moje Gry.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: gregos »

W jakim składzie osobowym najczęściej będziesz grał?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: jakmis83 »

gregos pisze: 09 paź 2018, 12:15 W jakim składzie osobowym najczęściej będziesz grał?
Najczęściej od 1 do 3 osób.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: grabol »

Kup sobie Cywilizcje w aplikacji, 50 pln. Gra solo z botem to jakieś 30 min. Spodoba się zainwestujesz w pudełko. Świetna gra, tyle ze na stole w 3 osoby to pewnie ze 4 godziny, świetnie gra się we dwoje.

1-3 z dobrym trybem solo to Projekt Gaja.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: gregos »

Proponuję zatem: Bios: Megafauna, The Gallerist, Vinhos, Spirit Island, CO2, Lisboa, Projekt Gaja (wszystkie posiadają tryb solo). Ponadto rozważ jeszcze wybór: Food Chain Magnate oraz Pan Lodowego Ogrodu.
Z wymienionych przez Ciebie polecam: Dominant Species (ale trzeba grać w min. 3 osoby lub 2 osoby, które będą kontrolowały po dwa gatunki, a to już nie lada wyzwanie), Concordia (są dostępne jako dodatki różne ciekawe mapy). Z kolei Wojna o Pierścień to typowa gra dwuosobowa, co prawda posiada wariant rozgrywki na 3 lub 4 osoby, ale tylko nielicznym on odpowiada.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Golfang »

jakmis83 pisze: 09 paź 2018, 10:25 Cześć

Powoli kończę uzupełnianie skromnej kolekcji. Chciałbym dokupić jeszcze jakiś tytuł.
Gram zarówno w ameritrashe jak i w euro. Z reguły unikam gier karcianych, chociaż są wyjątki.
Jakie wymagania: tytuł powinien mieć dużą regrywalność, fajnie by było jakby można było zagrać solo, poza tym gra powinna dobrze się skalować na 2 - 4 graczy. Dobrze by było, żeby gra była w polskiej wersji językowej lub niezależna językowo.
Na pewno odpadają tytuły, które mam oraz te, które miałem lub mi nie podeszły (Terraformacja Marsa, Keyflower, Mage Knight, Osadnicy NI, Posiadłość Szaleństwa, Eldritch, Arkham Horror, Grand Austria Hotel, Pokój 25, Agricola, Kawerna, K2, Catan, Runebound).
Zastanawiam się nad: dwuosobową Wojną o Pierścień, Scythe, Cywilizacją Poprzez Wieki(wyjątek karciany) oraz Descentem(chociaż nie jestem przekonany do grania z aplikacją).
Ponadto myślę o Dominant Species, Viticulture oraz Concordii.
Na razie mam mętlik w głowie, wobec tego będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi, może macie jakieś inne propozycje?
przepraszam, że nie w temacie - ale mam pytanie - co Ci nie podeszło w Mage Knight? Pytam, gdyż rozważam zakup tego tytułu.
----------------
10% flamberg.com.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: jakmis83 »

Masz rację, pytanie nie w temacie.
Proponuję przejść do odpowiedniego wątku o grze Mage Knight.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ