Gra strategiczna dla 18-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
planszowyterminator
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 14:10

Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: planszowyterminator »

Witam, poczytałam trochę postów dotyczących planszowych nowości, ale nie znalazłam nic, co by rozwiązało mój dylemat :( Otóż mój kuzyn pod koniec tego miesiąca będzie obchodził swoje 18 urodziny. Wiem, że kocha planszówki, ale zazwyczaj inne niż ja i kompletnie nie wiem w jaką grę uderzyć... On uwielbia gry, w których przewijają się wątki tematyczne fantasy . Widziałam na necie mnóstwo takich gier, ale kompletnie nie wiem jaka byłaby najciekawsza :( Najlepiej żeby w grę można było grać już od 2 osób i żeby wymagała trochę więcej myślenia, taka strategiczna. Jak na razie moje typy to : Bitwa pięciu armii, Herosi albo Star Wars Rebelia. Która najlepsza i jakie inne by się wpasowały w temat?? Będę wdzięczna za pomoc :) :?:
Zawsze wygrywam w Kalambury :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: rastula »

Na wstępie odrzucił bym herosów. Pozostałe gry są świetne (zdecydowanie dla 2 graczy mimo info na pudle). Tutaj możesz wybrać wg. tego jakie IP woli.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: gregos »

Wojna o Pierścień - to na pewno mu się spodoba (jedna z najlepszych gier w tematyce fantasy).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: Golfang »

O jaką grę HEROSI chodzi?
No i o jaką strategię chodzi. Ja mogę polecić Cywilizację (Sid Meiers) albo Heroes of Normandie (pytam czy przypadkiem nie o tych herosów chodzi)...
Obie gry różne - ale obie strategiczne - tylko żadna nie ma wątków fantasy :(.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
planszowyterminator
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2018, 14:10

Re: Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: planszowyterminator »

Golfang dokładnie o tych herosów o których napisałes mi chodziło :D Wielkie dzięki za pomoc! Poczytałam jeszcze trochę i chyba zdecyduję się na wojnę o pierścień :D Napiszę potem czy kuzyn będzie zadowolony ;p
Zawsze wygrywam w Kalambury :D
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra strategiczna dla 18-latka

Post autor: Golfang »

planszowyterminator pisze: 30 paź 2018, 16:56 Golfang dokładnie o tych herosów o których napisałes mi chodziło :D Wielkie dzięki za pomoc! Poczytałam jeszcze trochę i chyba zdecyduję się na wojnę o pierścień :D Napiszę potem czy kuzyn będzie zadowolony ;p
Mam duży zestaw Heroes of Normandie - mnie się gra bardzo podoba. ładna grafika, fajny intuicyjny system. Jedyna wada to że nie ma figurek... ale wtedy byłaby droższa.
Mam też cywilizacje Sid'a Meiera - też polecam - ale to jest znowu gra raczej długa. Zwłaszcza gdy gracze są z tych "myślących" (mój kolega czasem potrafi się zawiesić na 10 minut i rozmyślać co zrobić z pionkiem :) )
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ