Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: schen »

Cześć, szukam gry dla dzieci w której znajdą się elementy mnożenia. Grana byłaby prawdopodobnie z równolatkami i/lub rodzicami (nieogranymi, więc coś bardziej familijnego o prostych zasadach). Najlepiej by było jakby elementy mnożenia nie były na pierwszym planie, a nauka przebiegała tak trochę podświadomie. Może np. jakaś sprzedaż surowców w trakcie rozgrywki typu 5 jabłek sprzedaję po 6zł sztuka i dostaję za to 30zł. Czytałem, że Super Farmer by się nadawał (był nawet tworzony z myślą o pomocy w mnożeniu), ale jest to ciut stara gra i zastanawiam się, czy nie znalazło by się coś fajniejszego.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9420
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: MichalStajszczak »

Gier z mnożeniem jest sporo, jest nawet kilka z mnożeniem w nazwie (Eliksir mnożenia, Tabliczka mnożenia, Może pomnożę czy Mistrz mnożenia). Ale jeżeli w grę mogą wchodzić też inne działania, także na ułamkach, to polecałbym Rachmistrza
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: schen »

Przy czym chodzi mi tu o to, by mnożenie, czy ogólnie matematyka nie były głównym tematem w grze. A te gry mają to już w samym tytule. Chodzi o naukę poprzez zabawę w taki sposób, by dziecko nawet nie zaważało, że się uczy.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 298 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: kdsz »

Polecam Kod Faraona.

W skrócie: gracz rzuca kostkami i z uzyskanych wyników tworzy takie działanie, by wynik pasował do wartości jednego z żetonów wyłożonych na planszy. Dla przykładu - na kostkach wypadło 2,3 i 8. Gracz tworzy działanie 8*3-2 i zabiera kafelek o wartości 22.
Występuje drobny element gry symultanicznej, dzięki czemu wszyscy uczestnicy są bez przerwy zaangażowani w rozgrywkę.

Moim zdaniem jest to zaskakująco udana gra, która jednak przeszła trochę bez echa na polskim rynku. Oczywiście nie do końca pasuje do wymagań, bo to czysta matematyka z tematem zupełnie oderwanym od mechaniki.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: Gromb »

Królestwo Królików. Mnożenie wszechobecne. Dołączono nawet ściągnę w postaci... Tabliczki mnożenia :D i gra familijny w super oprawie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
jRs80
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 10:14
Lokalizacja: Rybnik

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: jRs80 »

W 7 cudów świata mnożysz symbole nauki, mnożenie występuje również na kartach gildii i kartach handlowych :P nic tylko grać i mnożyć :)
Gram w grę
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: p_olo86 »

Kiedyś była fajna gra Na straganie wydana przez Trefl ale teraz jej już niestety nigdzie nie widzę.

EDIT. Jednak jeszcze jest dostępna np. na smyk.com
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: schen »

Dzięki za spory odzew :) Widzę już kilka ciekawych opcji.
Gromb pisze: 15 paź 2018, 08:22 Królestwo Królików. Mnożenie wszechobecne. Dołączono nawet ściągnę w postaci... Tabliczki mnożenia :D i gra familijny w super oprawie.
9/10 lat i niegrający wcześniej dorośli dadzą sobie radę z tą grą? Nie będzie za ciężka? Na pudełku niby 14+. Nie grałem w nią, ale wygląda całkiem obiecująco.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: helloween85 »

schen pisze: 15 paź 2018, 09:37 Dzięki za spory odzew :) Widzę już kilka ciekawych opcji.
Gromb pisze: 15 paź 2018, 08:22 Królestwo Królików. Mnożenie wszechobecne. Dołączono nawet ściągnę w postaci... Tabliczki mnożenia :D i gra familijny w super oprawie.
9/10 lat i niegrający wcześniej dorośli dadzą sobie radę z tą grą? Nie będzie za ciężka? Na pudełku niby 14+. Nie grałem w nią, ale wygląda całkiem obiecująco.
Nie grałem akurat w to, ale przy grze z moim 8-latkiem zauważyłem, że jeżeli klimat gry mu odpowiada to jest w stanie opanować każdą grę. Jeżeli nie utrafię z klimatem to nawet jak zasady opanuje to nie jest w stanie się przy niej skupić i podejmować dobrych decyzji.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2816
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: Gromb »

Grałem z 11-latkiem i ogarnął temat w mig. Ale fakt, jest organy. Nie wiem skąd 14 lat, ale podejrzewam, że chodzi o grę z dorosłymi. Pod cukierkowatością tego tytułu, ukrywa się sprytna gra z negatywną interakcja, a postaci na kartach odwołują się do prawdziwych z historii i popkultury.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: gregos »

Rummikub.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: Qrzy »

gregos pisze: 15 paź 2018, 10:43Rummikub.
A gdzie tam jest mnożenie? :roll:
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: gregos »

Qrzy pisze: 15 paź 2018, 10:45
gregos pisze: 15 paź 2018, 10:43Rummikub.
A gdzie tam jest mnożenie? :roll:
A grałeś w to przypadkiem? No dobra udzielę Ci darmowej lekcji - jeśli zbierzesz np. 3 płytki różnego koloru z dowolną cyfrą, dajmy na to, że będą to siódemki, wówczas większość graczy do ustalenia wartości używa mnożenia.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: mbuka »

Kingdomino jest świetne i familijne, końcowa punktacja to jedno wielkie mnożenie i dodawanie. Także w trakcie gry trzeba liczyć co się bardziej opłaca, więc uważam, że to bardzo dobrze trafia w Twoje kryteria.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: Qrzy »

gregos pisze: 15 paź 2018, 10:59
Qrzy pisze: 15 paź 2018, 10:45
gregos pisze: 15 paź 2018, 10:43Rummikub.
A gdzie tam jest mnożenie? :roll:
A grałeś w to przypadkiem? No dobra udzielę Ci darmowej lekcji - jeśli zbierzesz np. 3 płytki różnego koloru z dowolną cyfrą, dajmy na to, że będą to siódemki, wówczas większość graczy do ustalenia wartości używa mnożenia.
Faktycznie, zapomniałem o pierwszym ruchu. :roll:
Ale wydaje mi się, że to trochę za mało dla autora wątku.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: schen »

Qrzy pisze: 15 paź 2018, 15:52
gregos pisze: 15 paź 2018, 10:59
Qrzy pisze: 15 paź 2018, 10:45

A gdzie tam jest mnożenie? :roll:
A grałeś w to przypadkiem? No dobra udzielę Ci darmowej lekcji - jeśli zbierzesz np. 3 płytki różnego koloru z dowolną cyfrą, dajmy na to, że będą to siódemki, wówczas większość graczy do ustalenia wartości używa mnożenia.
Faktycznie, zapomniałem o pierwszym ruchu. :roll:
Ale wydaje mi się, że to trochę za mało dla autora wątku.
To to jest jedynie na samym starcie? Wtedy gdy trzeba te 30 pkt zebrać, czy jakoś tak? Nigdy nie grałem, jedynie recenzje jakieś przejrzałem.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Gra dla 9-10-cio latków z mnożeniem w tle

Post autor: Qrzy »

Tak, pierwsze wyłożenie serii/grup na stół wymaga, żeby liczby na wszystkich kafelkach sumowały się do minimum 30. Później żadnych obliczeń nie ma. Przynajmniej z tego, co pamiętam z daaawnych rozgrywek. W zasadach też nic ponad to nie widzę.
ODPOWIEDZ