(Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
virnik
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:50
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

(Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: virnik »

Chodzi za mną kilka gier i nie wiem na którą się zdecydować.
Ekipa mi się trochę rozkruszyła, narzeczona nie chce ze mną grać. Wynika z tego, że najczęściej grałbym solo (czasem z kimś).

Zastanawiam się nad Aeon's End, Brzdęk, Zombicide: Czarna Plaga.

Jak spisują się przy grze solo i w 2 osoby?
Ile realnie trwa rozgrywka i rozkładanie?

Mam Descent 2ed. ale długie rozkładanie i gra z aplikacją nieprzypadła mi do gustu.

Może macie jakieś inne propozycje? : )
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: Golfang »

A może Robinson? Niestety rozłożenie trochę trwa (ale nie sądzę, aby zajęło to dłużej niż 10 minut) - chyba że masz jakieś fajny segregator na żetony. Za to gra jest genialna (wg mnie) zarówno solo jak i w 2 osoby, 3 osoby czy też 4. Rozgrywka od 1 do 2 godzin (solo na pewno ten krótszy czas, w 4 osoby ten dłuższy).
Podobnie ma się Pierwsi Marsjanie - wariacja Robinsona, wg mnie bardzo ciekawa i chyba trudniejsza (ale też bardziej skomplikowana). Za to dostajesz całkiem fajny tryb kampanii w pudełku.
----------------
10% flamberg.com.pl
virnik
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:50
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: virnik »

Robinsona miałem, sprzedałem. Solo może jeszcze ale z ekipą wychodziło, że nadal gram sam.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: jakmis83 »

Jeżeli nie Robinson, to:

Mage Knight - wg wielu graczy jest to król gier solo. Nie umiem jej sklasyfikować, ponieważ z jednej strony jest to gra przygodowa, ale bez żadnej losowości, jest dużo przeliczania w stylu optymalizacyjnego euro.

This War of Mine - gra przygodowa w oparciu o grę komputerową 11 Bit Studios. Wg mnie i nie tylko mnie, najlepiej gra się solo lub we 2 osoby.

Spójrz na którąś z karcianych LCG: Władca Pierścieni lub Arkham Horror, ludzie bardzo je chwalą właśnie w kontekście gry w jedną osobę.

Detektyw - wg mnie rozgrywka solo jest fajna, dużo dedukcji i rozwiązywania zagadek kryminalnych.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: Breżniew »

virnik pisze: 15 paź 2018, 11:44 Chodzi za mną kilka gier i nie wiem na którą się zdecydować.
Ekipa mi się trochę rozkruszyła, narzeczona nie chce ze mną grać. Wynika z tego, że najczęściej grałbym solo (czasem z kimś).

Zastanawiam się nad Aeon's End, Brzdęk, Zombicide: Czarna Plaga.

Jak spisują się przy grze solo i w 2 osoby?
Ile realnie trwa rozgrywka i rozkładanie?

Mam Descent 2ed. ale długie rozkładanie i gra z aplikacją nieprzypadła mi do gustu.

Może macie jakieś inne propozycje? : )
A ja zapytam czego oczekujesz po dobrej grze? Jakie lubisz klimaty i jakie typy gier najbardziej Ci odpowiadają? Polecać można mnóstwo gier popularnych, lubianych i takich, które są uznawane za najlepsze, ale to wcale nie znaczy, że ta gra Tobie siądzie. Napisz coś więcej o swoich preferencjach odnośnie gier, to wtedy będzie łatwiej polecić grę, która będzie miała dużą szansę trafić w Twój gust :)
virnik
Posty: 56
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:50
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: virnik »

jakmis83 pisze: 15 paź 2018, 12:33 Jeżeli nie Robinson, to:

Mage Knight - wg wielu graczy jest to król gier solo. Nie umiem jej sklasyfikować, ponieważ z jednej strony jest to gra przygodowa, ale bez żadnej losowości, jest dużo przeliczania w stylu optymalizacyjnego euro.

This War of Mine - gra przygodowa w oparciu o grę komputerową 11 Bit Studios. Wg mnie i nie tylko mnie, najlepiej gra się solo lub we 2 osoby.

Spójrz na którąś z karcianych LCG: Władca Pierścieni lub Arkham Horror, ludzie bardzo je chwalą właśnie w kontekście gry w jedną osobę.

Detektyw - wg mnie rozgrywka solo jest fajna, dużo dedukcji i rozwiązywania zagadek kryminalnych.
MK -nie jestem przekonany, ludzie skarżą się na długi czas rozgrywki, czas rozkładania i skomplikowane zasad, które są ulotne.

TWoM - spora losowość, ponury klimat, bardzo długi czas rozgrywki i sporo potrzebnego miejsca.

LCG: Władca Pierścieni lub Arkham Horror - chętnie bym sprawdził, jednak odrzuca mnie konieczność kupowania 2x podstawek + x dodatków, żeby komfortowo grać.

Detektyw - spory hype, jednorazówka, jakoś nie jestem przekonany.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: Jacek_PL »

Z podanych tytułów grałem solo tylko w Zombicide Cz.P. . Gra się bardzo dobrze, ale jest kłopot z rozkładaniem i składaniem, tzn. trochę to trwa.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: Solo Meeple »

Z wymienionych przez ciebie gier dla mnie zdecydowanie Aeon's End: świetnie działa solo i na dwóch graczy, rozkładanie gry przy posortowanych kartach to żaden problem, rozgrywka to mniej więcej godzina. Dużo kombinowania i duża regrywalność. No i sama gra sama w sobie jest świetna.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: warlock »

Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni LCG to do przetestowania solo nie potrzebujesz dwóch podstawek, zamiast tego zacznij od podstawki + dodatku Khazad-Dum. Samo to da Ci sporo frajdy ;). Drugą podstawkę dokupuje się w sytuacji gdy wiesz, że gra Cię wciągnęła. Mnie wciągnęła cholernie ;). Fantastycznie gra się w to solo (mam tak rozegranych prawie 40 partii).
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: (Co lepsze)(Solo/2)Aeon's End, Brzdęk, Zombicide, inna?

Post autor: Golfang »

Jakiś czas temu kupiłem 1 sztukę podstawki Horror w Arkham. Ponieważ wiedziałem że gram solo powinna mi wystarczyć. Rozegrałem kilka razy 1wszy scenariusz (żeby przyswoić dobrze zasady oraz próbowałem różne kombinacje talii) i 2 razy 2gi scenariusz. Bardzo mi przypadła gra do gustu. Czy trzeba mieć drugą podstawkę - nie wiem. Może i by się przydała - ale tych kart które występują w podstawce po 1 sztuce jest nie wiele. Da się grać. Nie jestem pewien czy posiadanie drugiej sztuki tej karty jest typu MUST HAVE - ale tak jak mówię grałem dopiero 2 scenariusze. Za to dokupiłem już pełny cykl Szlaku do Carcosy - bo już teraz wiem, że HoA jest tym co solowe tygryski lubią (najbardziej).
@EDIT
Tak po przemyśleniu widzę sens posiadania drugiego zestawu podstawowego - gdy chcesz złożyć dwie talie dla postaci korzystających z tych samych atutów (łotrzyk, strażnik, itp) bo wtedy nie ułożysz dobrych talii np dwóm postaciom strażników lub łotrzyka i strażnika (żeby kontrolować dwie postacie w grze - przy założeniu solo).

Przy okazji kupiłem też Władcę Pierścieni LCG :) (taka choroba - groholizm) i sądzę (na razie jestem na etapie czytania zasad), że tutaj może być większa potrzeba posiadania drugiej podstawki. W talii możesz mieć 3 te same karty, a w podstawce niektóre masz po 2 sztuki a niektóre po 1... Jednak ludzie twierdzą że grać również się da na jednej podstawce.

Inna gra które mi przyszła do głowy (a gram w nią solo) to v_commandos. Podoba mi się bardzo. Skradankowy klimat i wspomnienia z lat 90tych, gdy zagrywałem się w commandosa na PC...
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ