Tanie must-have

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Tanie must-have

Post autor: Rahu »

Cześć.
Zastanawiam się nad zakupem paru tańszych gier i tutaj proszę o Wasze propozycje.
Zależy mi, żeby 1 gra kosztowała do/około 50zł.
Tematyka nie ma znaczenia. Ważne, aby to była Waszym zdaniem bdb gra. Proszę nie podawać droższych tytułow, bo gdybym chciał coś droższego kupić to już mam swoje typy :)
Gra musi być sensownie grywalna na 2 osoby.
Co mi przychodzi na myśl to:
- Sztuka wojny
- Hero realms/Star realms
Jednak wolałbym, żeby to nie była typowa karcianka jak te 2 powyższe (tak wiem, że za taką cenę ciężko znaleźć niekarciankę, ale Sztuka wojny pokazuje, że można :P)

Liczę na Was :wink:
mireck
Posty: 27
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:46

Re: Tanie must-have

Post autor: mireck »

Pierwsze co mi do głowy przychodzi to:
7 Cudów Świata Pojedynek
I z całego serca polecam :D
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Tanie must-have

Post autor: charlie »

Myślałem, że będzie łatwo, ale potem zauważyłem, że fajnie, gdyby to były niekarcianki i tu już zdecydowanie gorzej złapać coś do/ok 50 zł (zapewne głównym powodem jest koszt produkcji), ale według mnie do kryterium pasują: Patchwork, Rój (nowy pocket lub używka większej wersji), Mr Jack Pocket, Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - Jakoś tak się złożyło, że to jedynie dwuosobówki.
Karcianki: Szmal, Dolina Kupców/Dolina kupców 2, Red7, Pośród Gwiazd.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Tanie must-have

Post autor: p_olo86 »

Patrząc na to co udało mi się w ostatnim czasie kupić za zakładaną kwotę to powiedziałbym że Pandemia i Wiertła skały minerały. Jednak to były duże okazje i niewiadomo kiedy się powtórzą. Odrzucając mega okazje i typowe karcianki to mój wybór padł by na Zamki Burgundii gra kościana, Decrypto ( tu niestety minimum 4 osoby) i Kakao.
Więc mój głos wędruje do Zamków Burgundii w wersji kościanej.

Za niewiele więcej bo około 60 zł można trafić Santa Maria, która jest bardzo przyjemnym ( chociaż okrutnie brzydkim) euro.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Koziełło »

Myślę że w tej cenie można zaproponować Wyspę Skye (jeśli akceptujesz zakup gier używanych powinieneś znaleźć bez problemu)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Tanie must-have

Post autor: warlock »

Z fillerków zdecydowanie Na Sprzedaż
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Tanie must-have

Post autor: hipcio_stg »

Można rozważyć Rój, Sabotażystę z rozszerzeniem (ewentualnie sab. pojedynek), tajniacy (duet) i niezawodna gra na wszystkie nocne grille/ogniska etc... Mafia :D

Wszystkie praktycznie idzie kupić do 50zł + KP.

Ciut poza skalą można kupić Blokusa - moja żelazna pozycja.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Golfang »

Amber możesz rozważyć - bardzo tania gra - kosztuje około 25/30 zł... (nie jest to wg mnie gra typu MUST HAVE - ale za tę cenę nie da się kupić takiej gry. Jest jednak grywalna, szybka i prosta)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Tanie must-have

Post autor: gregos »

Gildie Londynu.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Tanie must-have

Post autor: xBronsonx »

Rzuć okiem na Zombiaki. Full negatywnej interakcji (Zombiaki próbują wedrzec sie za barykady ludzi, zas gracz ludźmi próbuje je eksterminowac i wytrwać), na 2 osoby, bardzo grywalna. Co prawda karcianka ale karty jednostek i obiektow zagrywasz na tory po ktorych się poruszaja, blokuja itd. Wiec taka troche karcianko-planszówka bez planszy ;)
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Tanie must-have

Post autor: imssah »

Używane k2
Wiarusi (specyficzna - Nie każdemu podchodzi)
Jaipur
Tikal Używane. Stare ale daje radę
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Zaan84 »

Kingdomino, nie znam osoby, której ta gra by się nie spodobała.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Golfang »

xBronsonx pisze: 17 paź 2018, 11:03 Rzuć okiem na Zombiaki. Full negatywnej interakcji (Zombiaki próbują wedrzec sie za barykady ludzi, zas gracz ludźmi próbuje je eksterminowac i wytrwać), na 2 osoby, bardzo grywalna. Co prawda karcianka ale karty jednostek i obiektow zagrywasz na tory po ktorych się poruszaja, blokuja itd. Wiec taka troche karcianko-planszówka bez planszy ;)
No to w podobnej cenie jest wersja ATAK ZOMBIE - która nie jest typową karcianką... a w sumie można spokojnie kupić za 50 zł.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Tanie must-have

Post autor: matten »

Zdecydowanie Patchwork, a oprócz tego polecam rzucić okiem na Gejsze, Haru Ichiban i Hack Trick.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Marokin21 »

p_olo86 pisze: 17 paź 2018, 07:15 Za niewiele więcej bo około 60 zł można trafić Santa Maria, która jest bardzo przyjemnym ( chociaż okrutnie brzydkim) euro.

W takiej cenie to może używkę i to też fartem, nowa to blizej 80 zł.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Tanie must-have

Post autor: p_olo86 »

Faktycznie mała pomyłka wydawało mi się że kupiłem ją za 62 zł ale teraz sprawdziłem i to było 72.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tanie must-have

Post autor: seki »

Padło już sporo niezłych tytułów więc nie będę ich powtarzać tylko dodam Tajników lub Tajników duet (to w sumie nie jest karcianka mimo, że komponenty to głównie karty) oraz za około 65 zł Łowcy kryształów. To jest karcianka i kosztuje kilka złotych więcej ale to nadal tania gra a bardzo dobra. Zwróć na nią uwagę.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Tanie must-have

Post autor: michcic »

Z niekarcianych dwuosobówek absolutnym must have jest dla mnie Patchwork. Doskonale do gry dwuosobowej nadają się też Tajniacy: Duet. Gdybyś jednak przebolał typową karciankę to gorąco polecam Jaipur.

Z moich ulubionych tanich gierek jest też Sushi Go, chociaż to też karcianka i nie wiem jak chodzi na dwie osoby (od trzech w górę jest naprawdę świetna).

Śmieszne pieniądze kosztuje też Winnica, a pograć można nawet solo albo w 10 osób. ;)

Cenowo nie łapie się Kingdomino, ale gdybyś delikatnie naciągnął budżet to wydaje mi się, że byłby to strzał w dziesiątkę.

Edit: Kingdomino jest jednak w cenie Patchworka. Najbardziej polecam właśnie te dwie gry. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Tanie must-have

Post autor: mauserem »

wrzucę moje must have po taniości:
Sen
Bang! kościany
Pojedynek Ninja
do niedawna za drobne była do kupienia Sztuka Wojny (wspominana wyżej)
Prezencik (No Thanks!)
Muszek
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie must-have

Post autor: Muszek »

Jeszcze możesz załapać się na promocję z Niemiec i mieć Pana Lodowego Ogrodu za 12 euro 8)
Nie wiem tylko jak z grywalnością na dwie osoby...
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Golfang »

Muszek pisze: 19 paź 2018, 07:10 Jeszcze możesz załapać się na promocję z Niemiec i mieć Pana Lodowego Ogrodu za 12 euro 8)
Nie wiem tylko jak z grywalnością na dwie osoby...
A gdzie?
----------------
10% flamberg.com.pl
Muszek
Posty: 26
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie must-have

Post autor: Muszek »

Golfang pisze: 19 paź 2018, 07:25
Muszek pisze: 19 paź 2018, 07:10 Jeszcze możesz załapać się na promocję z Niemiec i mieć Pana Lodowego Ogrodu za 12 euro 8)
Nie wiem tylko jak z grywalnością na dwie osoby...
A gdzie?
Np. tutaj Zamówienie zbiorowe

Link do sklepu tutaj
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tanie must-have

Post autor: seki »

mauserem pisze: 18 paź 2018, 14:09 wrzucę moje must have po taniości:
Sen
Bang! kościany
Pojedynek Ninja
do niedawna za drobne była do kupienia Sztuka Wojny (wspominana wyżej)
Prezencik (No Thanks!)
Nie śmiałem sam polecić Pojedynek Ninja ale osobiście też ją lubię. Nie wiem czy gra jest pozycjonowana jako dla dzieci ale tak wygląda i z taką myślą ją kupowałem a okazało się, że dorośli też ją doceniają bo wymaga planowania i zawiera dość dużą negatywną interakcję między graczami. To lekka gra ale daję satysfakcję.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Tanie must-have

Post autor: Rahu »

Zdaje sobie sprawę, że niektóre z gier faworyzowanych przeze mnie nie są do końca przeznaczone na +2os., także muszę się jeszcze zastanowić nad ich zakupem.
Dziękuję Wszystkim za rekomendacje i propozycje. Poniżej napisałem troszkę moich przemyśleń na "pierwszy rzut oka" na poszczególne gry. Jakby ktoś chciał się podzielić swoją opinią to jak najbardziej
temat otwarty, być może pomoże on komuś poza mną. :)

@mireck
7 Cudów Świata: Pojedynek już ograne. Gra mega, jedna z lepszych jakie grałem, ale później się zagubiła na półce i sprzedałem, ze względu na brak stałych funduszy do kolekcjonowania gier :roll:

@charlie
Patchwork - także już ograłem, ale nie jest to coś co mnie kręci. Jak dla mnie jest to dobra gra, ale jakoś chętnie po nią ponownie nie sięgałem.
Rój - obawiam się, że czysto logiczne gry nie są dla mnie. Studia informatyczne wystarczająco mi mózg obciążają xD
Mr Jack Pocket - grałem już w Mr Jack i jest to bardzo fajna gra, ale przez to, że już ograna to na Pocket raczej się nie zdecyduje.
Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - wiem, że napisałem, iż tematyka nie ma znaczenia, aczkolwiek wieś nie przyciąga mnie za bardzo :P
Z pozostałych gier (karcianek) zainteresowała mnie gra Red7, także zastanowię się nad nią jako fillerem - jednak nie jestem przekonany czy na 2os. będzie się równie przyjemnie grało co na więcej.

@p_olo86
Zamki Burgundii - zawsze mnie kusiły, żeby wypróbować, ale jakoś nigdy nie dałem im szansy, dlatego może się na wersję kościaną skuszę :)
Decrypto - niestety odpada przez +4 graczy.
Kakao - jakoś mnie nie przekonuje, ale może jak poczytam/pooglądam trochę materiałów o niej to zobaczymy.
Santa Maria - raczej podziękuję :P

@Koziełło
Wyspa Skye - gry z kafelkami w stylu Carcassonne jakoś do mnie nie przemawiają :/

@warlock
Na Sprzedaż - głównie mam zamiar grać w 2-4 osoby, a jako że gra jest od 3 to raczej odpada.

@hipcio_stg
Sabotażysta - grałem i średnio mi podeszła. Jeśli chodzi o Pojedynek to tylko max 2 os. także też nie pasuje do końca.
Tajniacy Duet - w zwykłych Tajniaków grałem i bardzo się spodobały, także może się skuszę, nawet mimo max 2 os., ale to raczej jako gra "dodatkowa" do zakupu.
Mafia - im więcej graczy tym lepiej także podziękuję :D
Blokus - chyba zbyt logiczna, spostrzeżenie jak przy Roju

@Golfang
Amber - podobnie jak Wyspa Skye wyżej

@gregos
Gildie Londynu - "po okładce" wydaje się, że się znudzi w moment. Wiem, że nie należy tak patrzeć, ale jak coś mnie od razu odpycha to w to nie idę :P

@xBronsonx
Zombiaki - ciekawa opcja, ale nie jestem fanem nadmiernej losowości, a tu wydaje się taka być :/

@imssah
K2 - wydaje mi się, że jest warta uwagi, także przyjrzę się jej bliżej
Wiarusi i Jaipur - jakoś mnie nie przekonują
Tikal - może jak znajdę okazję :)

@Zaan84
Kingdomino - jedna z fajniejszych gier, które mnie zainteresowały tutaj podanych, ale nie wiem czy nie lepsza byłaby Queendomino ?

@Golfgang
Atak Zombie - już ograna :)

@matten
Gejsze - widzę bardzo dużo opinii, że gra jest dobra, ale też jakoś mnie nie ciągnie, oraz max 2 os
Haru Ichiban - tak samo jak wyżej
Hack Trick - też mnie zaciekawiła, głównie bardzo prostą, ale ciekawą mechaniką, także pomyślę nad zakupem

@seki
Łowcy kryształów - muszę się bardziej przyjrzeć, żeby zobaczyć czy jest szansa, że się spodoba :)

@michcic
Sushi Go - jako filler jak najbardziej dałbym szansę, bo wydaje się interesująca
Winnica - na pierwszy rzut oka wydaje się intrygująca :D sprawdzę

@mauserem
Sen - pierwszy raz słyszę o tej grze, ale jak zobaczyłem, że jest to alternatywa dla Dixita to już mnie interesuje, tym bardziej, że 2-4 graczy
Bang! kościany - tematyka na plus, ale niestety +3 os.
Pojedynek Ninja - raczej nie przemawia do mnie + max 2 os.
Prezencik - raczej na więcej osób

@Muszek
jak mi się uda gdzieś dopisać do zamówienia to jak najbardziej jestem za :)
Dzięki za info
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Tanie must-have

Post autor: trance-atlantic »

Hack Trick w promocyjnej cenie nawet nie ma się co zastanawiać. :) Nawet jeśli nie preferujesz gier stricte na dwie osoby, to moim zdaniem warto ją mieć.

Red7 na dwie osoby też fajnie chodzi, jest zresztą w instrukcji kilka wariantów i jeśli zrezygnujesz z tego najbardziej podstawowego (w którym nie dobiera się kart), to gra powinna się spodobać. Jeśli preferujesz rozgrywki na 3 lub 4 osoby, to i w takim gronie zabawa jest przednia.

Oba tytuły mają syndrom jeszcze jednej partii (i jeszcze jednej, i jeszcze jednej...).

W zamian za nudny, moim zdaniem, Jaipur poleciłbym jeszcze do niedawna Johari. Szkoda, że ta gra była tak mało popularna, bo teraz została praktycznie wyprzedana i chyba nieprędko, o ile w ogóle, wróci na sklepowe półki. Ja ją dorwałem w cenie promocyjnej; w kwocie proponowanej na Allegro zdecydowanie odradzam. Może ktoś kiedyś zechce sprzedać używkę (nie, na mnie nie licz :) ). Fajny mechanizm zbierania zestawów, który jednak punkty przyniesie nam tylko wtedy, gdy w odpowiednich zestawach zdołamy te uzbierane karty sprzedać. Umiejętność blefowania, zaplanowania swoich ruchów, pilnowania kolejności, by wyprzedzić przeciwnika o jeden mały krok... Myślę, że warto przynajmniej zapamiętać tę nazwę.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ