Nowe tytuły do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: Largo »

Witam :)
Szykuje się małe powiększenie kolekcji po przytuleniu pensji i chciałbym się was poradzić w kilku kwestiach:
1. Gra strategiczna - coś w stylu dudes on the map. Chciałbym zakupić jakąś grę strategiczną, która najlepiej jeżeli działałaby już jako tako od 2 osób. Budżet to circa 300 zł. Najlepiej żeby rozgrywka nie trwała dwa dni. W tej chwili myślę nad Cykladami z Hadesem lub Blood Rage z Bogami Asgardu. Ideałem wydaje się Inis, ale musi być ona w wersji polskiej, a ta jest lekko mówiąc skopana w chwili obecnej. Ponadto uwielbiam Grę o Tron na planszy, ale wyciągałbym ją chyba tylko raz w roku na stół z uwagi na wymóg 6 osób. Battle for Rokugan niestety tylko eng.
2. Lekka, dynamiczna gra o w miarę prostych zasadach za circa 150 zł - zastanawiam się nad Brzdęk! o ile pojawi się do listopada, choć nie ukrywam, że nie przepadam za deckbuildingiem. Może macie jakąś swoją ulubioną grę, którą wyciągacie często jako pure fun :)?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: krisow »

Ad.2 - Proponuję Flamme Rouge, wyścigi kolarskie. Modułowa plansza zapewnia możliwość budowania wielu tras o różnych poziomach trudności. Mechanika oparta na zagrywaniu kart, banalnie prosta do wytłumaczenia. Naprawdę dobry, dynamiczny tytuł, a jeżeli ktoś lubi kolarstwo to już 10/10 ;) Z dodatkiem Peloton rozwija skrzydła jeszcze bardziej (więcej tras, wariantów gry oraz możliwość gry od 1 do 6 graczy). Gra nie jest w wersji PL. Instrukcje są jednak przetłumaczone, a na kartach nie ma żadnego tekstu. Może być trudna do dostania, ale co jakiś czas jest i w naszych sklepach.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: Largo »

krisow pisze: 22 paź 2018, 21:52 Ad.2 - Proponuję Flamme Rouge, wyścigi kolarskie. Modułowa plansza zapewnia możliwość budowania wielu tras o różnych poziomach trudności. Mechanika oparta na zagrywaniu kart, banalnie prosta do wytłumaczenia. Naprawdę dobry, dynamiczny tytuł, a jeżeli ktoś lubi kolarstwo to już 10/10 ;) Z dodatkiem Peloton rozwija skrzydła jeszcze bardziej (więcej tras, wariantów gry oraz możliwość gry od 1 do 6 graczy). Gra nie jest w wersji PL. Instrukcje są jednak przetłumaczone, a na kartach nie ma żadnego tekstu. Może być trudna do dostania, ale co jakiś czas jest i w naszych sklepach.
W podobnym klimacie myślałem o Bolidach :P
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: krisow »

Flamme Rouge z dodatkiem mam w domu i ograłem już z córką oraz bratem. Bolidy też wydają się dobre, ale to nie jest tylko wyścig. Obstawianie kto wygra, powoduje że mimo wygranego wyścigu rozgrywkę możesz przegrać. Nie wiem czy będzie mi to odpowiadać. I jeszcze nie grałem, brat kupił, ale odbiór dopiero w sobotę.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: Largo »

Decyzja częściowo zapadła.
1. Jako cięższy tytuł kupuję Cyklady. Powiedzcie tylko, czy warto od razu z hadesem i tytanami?
2. Potrzebuję jednak gry dla 10-12 latka. Dobrze grało mu się zarówno w Azul oraz wsiąść do pociągu. Niestety budżet to circa 80 zł. Celuję przez to w Domek. Dobry wybór?
3. Jako filler chciałem dokupić Karty Dżentelmenów. Jakie są wasze opinie na wasz temat i które części najlepiej zakupić? Kasy starczy na dwie lub trzy części.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: Trawus »

1. Lords of Hellas albo Pan Lodowego Ogrodu. Obie gry dobrze się skalują. Dodatkowo według mnie obok Chaosu w Starym świecie są to najlepsze gry tego typu.

2.Imperium w 8 minut. Bardzo dynamiczna gra z łatwymi zasadami. Area Control w 15 minut (tytuł trochę przekłamuje). Możesz jeszcze pochylić się nad Smallworldem. Tak samo łatwe zasady ale gra już dłuższa.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 861
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Nowe tytuły do kolekcji

Post autor: Qrzy »

Largo pisze: 25 paź 2018, 11:32 1. Jako cięższy tytuł kupuję Cyklady. Powiedzcie tylko, czy warto od razu z hadesem i tytanami?
Hades - tak. Tytani moim zdaniem rujnują tę grę.
ODPOWIEDZ