Hajs do wydania

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

Hej!
jako, że sprzedałem parę gier mam do wydania +/-250pln do wydania.
Problem jest taki, że jestem trochę wybredny i ciężko mi zdecydować się na jakąś grę, a sam do końca nie wiem co bym chciał (z wydawanymi grami jestem w miarę na bieżąco).

Wymagania:
-przede wszystkim musi dobrze chodzić na 2 osoby, bo w takim gronie gram najczęściej.
- średni+ gatunek ciężkości (wg bgg jakies 3.5+ dobrze zeby miało)
-nie ma zbytnio znaczenia czy euro czy jakis ameri

Co najbardziej lubimy:
m.in. Mage Knight, SW Rebelia, Cywilizacja PW, le Havre, Dominant Species, Great Western trail, shipyard, zakazane gwiazdy etc

na półkach jest m.in. troyes, anachrony, tzolkin, 7th cont, kawerna, mombasa


Myślałem o jakimś Lacerdzie, ale trochę ceny odstraszają. Lisboa wygląda ciekawie, Gallerist na razie niedostępny w sklepach.
Zastanawiam sie nad Teotihucanem, może Underwater Cities Suchego (choc tu o samej mechanice wiem niewiele).
Mansion of Madn niby spoko, ale to nie ten ciężar gatunowy.

Jeżeli miał by być to Euras, to raczej taki gdzie jest kilka dróg zwycięstwa- GWT pod tym względem jest super, MArco Polo juz po 1 zbyt prosty po drugie taki troche powtarzalny.
Najlepiej jakaś hybryda Euro z ameri, albo czyste ameri ale nie jakaś głównie turlanka
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Lisboa - na gamelord.pl jest za 299,99 zł.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Golfang »

Sid Meier Civilization - masz 4 drogi do zwycięstwa, kilka dostępnych nacji - więc kombinacji jest sporo. Do tego dochodzą losowe kafelki, dzięki temu masz za każdym razem też inną rozgrywkę. Za 250 zł - da się kupić podstawkę + dodatek. Jest też nowa wersj NEW DAWN - ale nie znam tej gry - oglądałem jedynie recenzje.
----------------
10% flamberg.com.pl
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

Lisboa juz nieaktualna, znajomy kupił.

Cywilizacja Sida- nie myslałem o tym, co prawda zobaczyłem ta nową wersję, ale nie wygląda perfekcyjnie wiec odpada. musze jeszcze obczaić poprzednią wersję.

Jest jeszcze Wolna o Pierścień, ale szczerze to szukam juz raczej coś krótszego, bo niedługo dzieciak się rodzi i nie bedize czasu na długie gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: RUNner »

Ostatnio zabraliśmy się za Godfathera i bardzo nam się spodobał, a graliśmy we dwoje. Jeśli lubisz worker placement i area control to warto spróbować.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: gregos »

Skoro zastanawiałeś się nad grą Lacerdy, ale ceny Cię odstraszyły, to sięgnij po jego tańsze tytuły, czyli CO2 lub Kanban.
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: gierrappa »

Od siebie mogę zaproponwać aby poczekać na dodruk Zimnej Wojny od phlanax - co prawda gra jest tylko na 2 osoby ale to klasyk sam w sobie :wink:
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 554 times
Been thanked: 1259 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Fojtu »

Wg mnie Lacerdę na głównie 2 osoby średnio warto, z mojego doświadczenia lepiej się gra w więcej osób.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: birdm »

Moim zdaniem Puerto Rico się wpisuje. Ciężar gry średni, może próg wejścia nieco wyżej postawiony, ale do ogarnięcia. Działa dobrze na 2 osoby(zdarza mi się tak grywać) choć faktycznie lepiej w 4. Gra jest świetna, no i to już chyba taki mały klasyk. Jeśli lubisz Le Havre to moim zdaniem PR Ci się spodoba.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: AnimusAleonis »

Tony23 pisze: 01 lis 2018, 17:32 Myślałem o jakimś Lacerdzie, ale trochę ceny odstraszają. Lisboa wygląda ciekawie, Gallerist na razie niedostępny w sklepach.
Zastanawiam sie nad Teotihucanem, może Underwater Cities Suchego (choc tu o samej mechanice wiem niewiele).
Mansion of Madn niby spoko, ale to nie ten ciężar gatunowy.
Polecam Teotihucanem, miałem okazje grac kilkukrotnie, również w dwie osoby, i z chęcią bym zagrał więcej razy, wiec ogólnie polecam.

Gallerist natomiast nie koniecznie, ogólnie mechanika/gra ok, ale jak dla mnie niepotrzebnie bardzo skomplikowana, i tez rozgrywka bardzo.. mmm... sucha, może z powodu skomplikowania, i jakoś nie koniecznie by mnie ciągnęło by w to jeszcze raz zagrać.

Polecę też Gugong, dobrze się sprawdza w 2 osoby, i mechanika jest ciekawa - ogólnie bardzo fajna gra.

Aaaa.. i the nowe wydanie Mansion of Madness jest bardzo fajne, mechanika gry delikatnie poprawiona, grafika tez, jak i jakość elementów, jeśli klimat się podoba wam to też zdecydowanie polecam.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Brylantino »

Może Food Chain Magnate :)
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

AnimusAleonis pisze: 14 lis 2018, 20:10

Polecam Teotihucanem, miałem okazje grac kilkukrotnie, również w dwie osoby, i z chęcią bym zagrał więcej razy, wiec ogólnie polecam.

Gallerist natomiast nie koniecznie, ogólnie mechanika/gra ok, ale jak dla mnie niepotrzebnie bardzo skomplikowana, i tez rozgrywka bardzo.. mmm... sucha, może z powodu skomplikowania, i jakoś nie koniecznie by mnie ciągnęło by w to jeszcze raz zagrać.

Polecę też Gugong, dobrze się sprawdza w 2 osoby, i mechanika jest ciekawa - ogólnie bardzo fajna gra.

Aaaa.. i the nowe wydanie Mansion of Madness jest bardzo fajne, mechanika gry delikatnie poprawiona, grafika tez, jak i jakość elementów, jeśli klimat się podoba wam to też zdecydowanie polecam.
Z jednej strony mnie zmartwiles, z drugiej uspokoiles.
Zmartwiles Teotihucanem, bo widzę że chyba mijamy się trochę z gustem gier. Wczoraj zobaczyłem gameplay Gugongu i po 5 minutach stwierdziłem że nie tego szukam, wydaje się trochę zbyt płytka, WP z twistem z tymi nr kart. Niczym nie zaskakuje.
MoM jak pisałem, nie ten ciężar gatunkowy.

Zmartwiles tym Teotihucanem, bo skoro Ci podszedł to może mi niekoniecznie, plus będzie taki chyba że to nie będzie jakąś mega droga gra, można zaryzykować.

Uspokoiles, że wybór Gallerista chyba będzie trafiony :)

Brylantino pisze: 14 lis 2018, 21:10 Może Food Chain Magnate :)
FCM mamy, gramy, lubimy
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: AnimusAleonis »

Tony23 pisze: 15 lis 2018, 10:19 Uspokoiles, że wybór Gallerista chyba będzie trafiony :)

Brylantino pisze: 14 lis 2018, 21:10 Może Food Chain Magnate :)
FCM mamy, gramy, lubimy
Jeśli lubicie FCM to zdecydowanie łap Gallerista :D

Mojej grupie FCM i Gallerist niezbyt podszedł z powodu skomplikowania (choć nadal uważam osobiście ze niektóre mechanizmy w Gallerist zostały niepotrzebnie nadmiar skomplikowane, bo ogólnie gra mi się bardziej podoba niż FCM i pewnie bym ją kupił jeśli miałbym z kim grać... niestety :cry: ), dlatego zamówiliśmy i Gugong i Teotihucanem, ale Tobie zdecydowanie polecam Gallerist :)

Aaaaa i jeśli znajdziesz to też polecam, chyba najbardziej tych trzech tytułów, Vinhos Deluxe Edition. Dla mnie mechanizm wydawał się najlepiej zbalansowany/gładki, tematyka jest też dla mnie najbardziej wciągająca/spójna, no i jest to po prostu bardzo ładna gra w którą przyjemnie się w gra - no ale mogę być trochę stronniczy bo bardzo lubię i często bywam w Douro :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: jakmis83 »

Mi do głowy przychodzi Scythe, tylko nie mam pojęcia jak się gra na 2 osoby, jako że grałem w piątkę.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

Scythe mamy, żona bardziej lubi niż ja, gramy z automa, ale to raczej jest gra na 4+graczy.

Ja wolę terre mystice, ale ta na 2 chodzi słabo.
Wiem że jest projekt Gaia, który na 2 osoby chodzi lepiej, ale chyba mimo wszystko i tak żonie zbyt niskie podejdzie więc się nie zdecyduje.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: jakmis83 »

To może takie tytuły: jak nie Projekt Gaja, to może Klany Kaledonii.
A jak nie Cywilizacja Sida, to może Cywilizacja Vlaady Chvatila?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

Ciwke Vlady mamy, nasze top3

Klanom Kaledonii muszę się przyjrzeć, choć chyba nie ma tam nic zaskakującego, innowacyjnego. A biorąc pod uwagę że żona za Terra nie przepada to raczej też to nie jest ta gra.
Ale zerkne na jakiś gameplay
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Brylantino »

Znam przypadki, gdzie osobom nie lubiącej Terry Klany bardzo się spodobały (przyjemniejszy temat, wykonanie itp, prostsze i łatwiejsze w wytłumaczeniu zasady). Oczywiście gra innowacyjna nie jest, jednak to bardzo porządne i bardzo przyjemne euro do grania.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: AnimusAleonis »

W tym kierunku może Nations? Sama jest ok, ale z rozszerzeniem Dynastji smiga bardzo ładnie. Choć może być za prosta dla Ciebie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: vry »

Scythe (wiem że pisałeś że macie Ale pisze bo wydaje mi się za daje radę na dwóch jeśli ktoś lubi tego typu gry)my gramy na dwóch i jest ok. Z automą robi się ciasniej a i bez automy jest zimna wojna o tereny na początku i pod koniec potyczki (dalej to głównie euro oczywiście ale daje radę ). Wczoraj mielismy z 7 walk bez automy. Ale nie wiem ,może my gramy agresywnie. Ojciec chrzestny ponoć super na dwóch (tylko cena powala). My myślimy teraz nad cywilizacją poprzez wieki.
Awatar użytkownika
gram_niebieskim
Posty: 48
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:14
Has thanked: 25 times
Been thanked: 6 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: gram_niebieskim »

vry pisze: 17 lis 2018, 23:40 Scythe (wiem że pisałeś że macie Ale pisze bo wydaje mi się za daje radę na dwóch jeśli ktoś lubi tego typu gry)my gramy na dwóch i jest ok. Z automą robi się ciasniej a i bez automy jest zimna wojna o tereny na początku i pod koniec potyczki (dalej to głównie euro oczywiście ale daje radę ). Wczoraj mielismy z 7 walk bez automy. Ale nie wiem ,może my gramy agresywnie. Ojciec chrzestny ponoć super na dwóch (tylko cena powala). My myślimy teraz nad cywilizacją poprzez wieki.
nie ma co się zastanawiać, trzeba mieć i grać :)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: ShapooBah »

W sumie podepnę się pod ten temat ponieważ organizuje sobie prezent świąteczno mikołajkowy i chciałbym zapytać was o opinie w co lepiej zainwestować:

Aeon's end

Dead men tells no tale

Brzdęk.

Która z tych trzech pozycji według was jest najlepsza do casualowego grania w 3-4 osoby tak przy piwku i chipsach?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: AnimusAleonis »

ShapooBah pisze: 19 lis 2018, 20:36 Która z tych trzech pozycji według was jest najlepsza do casualowego grania w 3-4 osoby tak przy piwku i chipsach?
Brzdęk
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
coolhand
Posty: 65
Rejestracja: 17 wrz 2014, 13:12

Re: Hajs do wydania

Post autor: coolhand »

Schowaj hajs do portfela :)

Gier masz sporo a czasu wolnego i tak nie kupisz ;p
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Hajs do wydania

Post autor: Tony23 »

Padło na Gallerista, dziś przyszła paczka :)
ODPOWIEDZ