Co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Co wybrać?

Post autor: szurubur »

Swego czasu szukałem gier które pozwolą na grę 2-5 graczy. Ostatecznie wybrałem grupę gier i tutaj mam prośbę dla wszystkich którzy mieli styczność z nimi aby pomogli wybrać. Wiem, że niektóre tytuły nie mają opcji na 5 graczy ale wrzuciłem je bo może są tak bardzo wypasione, że warto poświęcić piątego gracza na ich rzecz.
Montana, Klany Kaledonii, Altiplano, Agricola, Puerto Rico, Kawerna. Co wybrać? :)
lechu
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:07

Re: Co wybrać?

Post autor: lechu »

Odnośnie tytułów które wymieniłeś się nie wypowiem ponieważ grałem tylko w Puerto Rico.
Natomiast od siebie dla 2-5 graczy mogę polecić Concordię. Działa super zarówno dla 2 jak i 5 osób.
Proste zasady (tłumaczy się dosłownie w 5min), a jednocześnie duża głębia i regrywalność.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Co wybrać?

Post autor: seki »

Każda z tych gier jest inna. Ciężko doradzić nie znając Twoich preferencji. Są też inne,lepsze tytuły. Jeśli w tym momencie ja Ci napiszę bierz Puerto Rico to wynika tylko z moich upodobań i każda następna osoba może wybrać inny tytuł. Jakie gry lubisz, w jakim składzie grywasz zwykle, jaki oczekujesz czas rozgrywki i stopień trudności, czy lubisz dużą interakcję między graczami to podstawowe pytania.
ODPOWIEDZ