Gra o Tron - zamiennik

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Gra o Tron - zamiennik

Post autor: szyimon »

Jak w temacie.
Chodzi mi o tytuł, który będzie się sprawdzał przy mniejszej liczbie graczy, czas rozgrywki będzie również zdecydowanie krótszy, gra będzie w miarę dostępna i po polsku...
Grę o Tron posiadam, ale ze względu na długość rozgrywki, jej zaawansowanie i konieczność 6 ogarniętych graczy udało się nam zagrać do tej pory tylko raz :( Ostatnio słyszałem o Battle for Rokugan, niestety nie zapowiada się na polskie wydanie.
Czy znacie i polecacie grę, która mechaniką zdrady/area control przypomina Grę o Tron?
Pozdrawiam
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Gra o Tron - zamiennik

Post autor: Cyel »

Może Rising Sun? Aspekt militarny jest tu trochę abstrakcyjny, bo jednostki latają sobie po mapie jak szalone, nie ma za bardzo frontów/kierunków natarcia itp ale aspekt dyplomatyczny jest bardzo podobny do GoT - sojusze zawierać trzeba (nawet dają bardziej wymierne korzyści), ale wygrać może tylko jeden.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra o Tron - zamiennik

Post autor: Trawus »

Polecam Lords of Hellas, działa tak samo dobrze na 2, 3 i 4 osoby, a z dodatkami prawdopodobnie (jeszcze nie wyszły) na 5 i 6. Klimat techno Grecji leje się z planszy no i moim zdaniem gra dużo lepsza od Gry o Tron.

Jest jeszcze Pan Lodowego Ogrodu, również moim zdaniem tytuł bijący na głowę GoT. Działa dobrze w każdej konfiguracji, tylko czas gry podobny.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gra o Tron - zamiennik

Post autor: mecenas »

Proponuje zapoznać się z Fief. wczoraj pierwsza partia na 6 osób trwała 3,5h. Krócej niż którąkolwiek w grę o tron ;)
ODPOWIEDZ