ryzykowny prezent??

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

ryzykowny prezent??

Post autor: Pisarka »

Moja psiapsióła uwielbia Władcę Pierścieni. Ale dotąd nie grała ani w planszówki, ani w karcianki. Widujemy się zbyt rzadko, by grać razem.
Czy podstawka Władcy LCG to zły pomysł?

Nie wiem już, co jej kupować...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: rastula »

Moim zdaniem będzie się kurzyć - to jest gra wymagającą determinacji i zaangażowania na poziome składania talii.

Z takich lekkich gier o łotr to raczej teraz tylko jakieś drobiazgi są.

Władca Pierścieni - kościany od Egmont jest sympatyczny.

Gdyby była dostępność to WP Konfrontacja może.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze: 07 lis 2018, 07:22 Gdyby była dostępność to WP Konfrontacja może.
Przecież jest dostępna.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: donmakaron »

Też powiem, że zbyt ryzykowny. Jakby miała kogoś, kto jej te talie będzie składał to w porządku. Ale dla całkiem zielonej osoby, to może być zbyt dużo.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: warlock »

Rastula dobrze prawi, Władca Pierścieni LCG to gra wymagająca bardzo dużego zaangażowania - LCGi to raczej tytuły dla zajaranych geeków. Tym bardziej, że ogarnięcie wszystkich okienek akcji, zależności między słowami kluczowymi itd. może być przytłaczające. Ja bym odpuścił.

Wspomniana Konfrontacja będzie super - https://tropemgier.pl/dla-2-osob/307-wl ... tacja.html

http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... s-tolkien/ - kiedyś napisałem na ten temat parę zdań.
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: toblakai »

Pomijając skomplikowanie tytułu to jako osoba, która nigdy nie grała w planszówki dostanie na kolana grę w którą będzie musiała grać sama bądź znaleźć kogoś kto się tym również zainteresuje - jeżeli nie ma ciągot do tego typu rzeczy to może być trudno. Sama podstawka to też jedynie wstęp do bogatej serii gier oferującej zatrzęsienie dodatków z których dostępnością jest różnie.

Mając powyższe na uwadze wciąż mogę śmiało grę polecić :) Tylko ja uważam, że prezent nie musi być trafiony - to tylko prezent, najwyżej nie podejdzie i go wyrzuci. Jeżeli jest wielkim fanem Władcy to może to być dla niej fajna ciekawostka/gadżet.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: ryzykowny prezent??

Post autor: Pisarka »

Dziękuję wszystkim.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
ODPOWIEDZ