Gra filmowa?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Gra filmowa?

Post autor: Rurek »

Cześć, przy moim ostatnim problemie z wyborem gry pomogliście mi i wybrałem Terraformacje - za co serdecznie dziękuję bo gra miodzio. Teraz mam kolejny problem:
Zbliżają się urodziny kumpla i chciałbym kupić mu planszówkę. Ma świra na punkcie filmów i seriali, dodatkowo często schodzą się do niego ludzie, więc pomyślałem może o jakiejś grze imprezowej o takiej tematyce? Najlepiej, jakby jeszcze można było przyjemnie pograć we dwójkę, chociaż to nie jest obowiązkowe. Osobiście nie udało mi się niczego znaleźć ale nie mam takiej wiedzy jak tu obecni, więc może coś uda się wykombinować. Jakieś pomysły? Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Gra filmowa?

Post autor: MichalStajszczak »

Rurek pisze: 07 lis 2018, 08:56 często schodzą się do niego ludzie
Zależy w jakim wieku to ludzie, jak np. dziadek i babcia, to może Stawka większa niż życie :D
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: krisow »

Może "Hollywood" ? Przykładowa recenzja: http://www.for2players.pl/2015/11/holly ... a.html?m=1
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: Rurek »

MichalStajszczak pisze: 07 lis 2018, 09:11
Rurek pisze: 07 lis 2018, 08:56 często schodzą się do niego ludzie
Zależy w jakim wieku to ludzie, jak np. dziadek i babcia, to może Stawka większa niż życie :D
Haha, źle się wyraziłem. Chodzi oczywiście o znajomych :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: Quba40 »

Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: donmakaron »

Jak kolega i jego znajomi ogarniają angielski, to jest taka śmiszna gra Networks, w której gracze prowadzą swoje stacje telewizyjne. Mnóstwo w niej odniesień do filmów, seriali, aktorów i temu podobnych. Z tego co kojarzę nie jest to imprezówka, ale znowu nie jakiś ciężki kaban.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: ShapooBah »

Godfather?
Co prawda z tytułowym Corleone łączy tylko setting, ale to i tak dobra gra w stylu zajmowania mapy.
Z serialowych to:
Sons of Anarchy, Spartacus jeszcze przychodzi mi do główy, no i Gra o Tron :D ale to cieższy kaliber.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: Confidential »

Rurek pisze: 07 lis 2018, 08:56 Zbliżają się urodziny kumpla i chciałbym kupić mu planszówkę. Ma świra na punkcie filmów i seriali, dodatkowo często schodzą się do niego ludzie, więc pomyślałem może o jakiejś grze imprezowej o takiej tematyce? Najlepiej, jakby jeszcze można było przyjemnie pograć we dwójkę, chociaż to nie jest obowiązkowe.
Jest gra filmowa, którą sam bardzo chcę sobie kupić, ale nigdzie jej nie mogę znaleźć. Zwie się ona "Double Feature".
Karty w niej dzieli się na 6 stosów: gatunek filmu, lokacja, temat, itp. Następnie wybiera się jedną kartę z jednego stosu i jedną kartę z innego. Pierwsza osoba, która poda tytuł filmu zawierającego elementy znajdujące się na obu kartach wygrywa daną rundę i bierze kartę, która została wyłożona na stół jako pierwsza. Potem dokłada się następną kartę z kolejnego stosu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 10 kart.
Gra imprezowa dla kinomana jak znalazł.
Rurek
Posty: 21
Rejestracja: 11 sie 2018, 18:05
Has thanked: 3 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: Rurek »

Dzięki wszystkim za propozycje i starania, w sumie nie napisałem, że mam ograniczony budżet. Spodobała mi się propozycja "Hollywood" jako gry imprezowej z motywem filmowym. Kolega nie gra na codzień w planszówki, więc mam nadzieję, że nie będzie mu przeszkadzała losowość gry. Dzięki bardzo też Quba40 za propozycje i zastanowię się nad nimi ale w mojej kolekcji :twisted:
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra filmowa?

Post autor: gregos »

Rurek pisze: 08 lis 2018, 07:28 Dzięki wszystkim za propozycje i starania, w sumie nie napisałem, że mam ograniczony budżet.
Jeśli nie chcesz się wykosztować, to zastanów się nad grą "Polski film".
ODPOWIEDZ