Gra dla córki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Gra dla córki

Post autor: żagiel »

Siema.
Dziś poruszyliśmy temat listu do Mikołaja i padło, że córka (4 lata) będzie chciała grę. Nie ukrywam, że "mi w to graj" ale mam pewien problem... Co kupić...
Córka ostatnio dostała Pociągi Junior i gramy ze 2 razy dziennie jak nie lepiej. Sama ogarnia co gdzie jest i jaką trasą jechać. Ogarnia też zasady Splendora ale to za długa gra i szybko jej się nudzi. Poza tym kupuje te karty, które jej się "podobają" a nie te, które są jej potrzebne aczkolwiek sam mechanizm kupowania i wydawania żetonów rozumie. Oprócz tego gramy jeszcze w Pędzące żółwie, Kingdomino, Doble, coś z tych gier smart games, memory, Nogi stonogi i jakieś tam rzuć kostką i idź.
Zastanawiałem się teraz nad Epoką kamienia junior, Carcassonne, Ubongno i jakoś nie mam więcej pomysłów... Pomożecie?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, 16:35 przez żagiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra dla córki

Post autor: p_olo86 »

Jaki wiek bo nie podałeś?
Epokę kamienia odradzam, strasznie losowa i dosyć często robimy puste ruchy. Polecam sprawdzić Domek.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra dla córki

Post autor: Pisarka »

Koniecznie Niezłe Ziółka i Sagradę :mrgreen: Są śliczne.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla córki

Post autor: żagiel »

Przepraszam wiek 4 lata. Już poprawiam w 1 poście
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra dla córki

Post autor: p_olo86 »

żagiel pisze: 11 lis 2018, 16:35 Przepraszam wiek 4 lata. Już poprawiam w 1 poście
W takim razie na Domek za wcześnie za jakieś 1,5 roku. W takim razie polecam Carcassonne Junior i możesz spróbować ice cool.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla córki

Post autor: żagiel »

Mamy już coś podobnego do Ice cool. Może jeszcze jakieś propozycje?
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra dla córki

Post autor: Śliwka »

Moje propozycje:
Kółka i spółka
Loch Ness
Wolkenkinder
Wyprawa do babci - filmik z gry: https://web.facebook.com/fundacjakraina ... 099610220/
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla córki

Post autor: anna26 »

Pszczółki od G3 Kółka i spòłka te najbardziej
Trochę mniej zwierzak na zwierzaku
i jeszcze Zamek Camelot ale to gra 1 osobowa
saintpaulia
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2018, 13:22

Re: Gra dla córki

Post autor: saintpaulia »

Fajne są Śpiące królewny (można zagrać w wersję bez działań arytmetycznych)
Dzieci na ogół bardzo lubią Picturekę, też można zmodyfikować, dostosować nieco zasady
I jeszcze: Jurasic, Kot Stefan, Sadzimy las mogą się spodobać
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla córki

Post autor: żagiel »

Dzięki. Może coś z tego wybiorę :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra dla córki

Post autor: zioombel »

Ja za to bardzo polecam Epokę Kamienia Junior. Córka 4 lata bardzo lubi i często proponuje. Gra chętnie w Trzy małe świnki z 2 Pionki. Z prostszych Potwory do szafy też bardzo lubi, ale już powoli "wyrasta".
bawimy się też (nie gramy wg zasad) w przenoszenie smoków w Smoczej Dolinie - też bardzo przepada.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra dla córki

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ja z 3,5 roczną córką od 2 dni gram w osadników z Catanu.

Najpierw układa planszę. Później numerki. Rozkłada surowce. Domki, drogi. Samo to już sprawia jej radość.

Później patrzy jakie surowce potrzebuje i spokojnie zbiera. Czasem jej pomogę i czymś się wymienimy. Niekoniecznie korzystnie dla mnie. Sama buduje drogi, domki itp.

Aż byłem zdziwiony że załapała o co chodzi. A gra ma dużego plusa że uczymy się liczyć i od razu cyferek na mapie. Tylko mój Catanu ma już prawie 15 lat. Chyba go dobijemy i kupię nową wersję.

Dlatego kupiłem dorosłe gry co by z córką grać. Nawet jak jakieś reguły uprościmy to i tak mamy zabawę. A za chwilę będziemy grali na pełnych.

Mam zamowione: wsiąść do pociągu, small world. A z takich typowo dziecięcych to bitwa o tortugę oraz jungle speed kids. I jeszcze coś z serii Smart games. Ale znając życie to będzie chciała w tę dorosłe grać.

Potwory do szafy to gra dla małych dzieci wg niej. A 1,5 rocznej siostrze mówi że Catan to gra dla dorosłych i że musi poczekać aż podrośnie. Bo ona 3 i pół latka taka dorosła ;).
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla córki

Post autor: vry »

Śpiące krolewny i Catan junior, potwory do szafy, pedzace żółwie.
ODPOWIEDZ