Gra dla starszych osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
quan
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018, 19:31

Gra dla starszych osób.

Post autor: quan »

Witam, poszukuję nowej gry, w którą mogłaby się zagrywać wieczorami moja rodzina (mama + babcia i ciotka ~80 lat). Pół roku temu zakupiłem Kingdomino z myślą o mnie i mojej partnerce, ale to nasza rodzinka wiecznie w nią gra :) I bardzo im się podoba. Mama poprosiła mnie o znalezienie czegoś nowego, także Was proszę o pomoc :) Prosiłbym o coś prostego, poziomem trudności przybliżone do Kingdomino... No dobra ewentualnie coś bardziej skomplikowanego, jeżeli uważacie, że moi 80latkowie dadzą radę ogarnąć :)

Gry, z którymi miały styczność: Kingdomino, Triominos oraz Dixit.

W planszówkę będą grały głównie 2-3 osoby, ale fajnie by było jakby również była grywalna w 4+, może my również znajdziemy czas, żeby do nich dołączyć. Jeżeli jest to gra stricte 2-3 osoba, bądź tracąca na jakości przy większej ilości graczy prosiłbym o zaznaczenie tego, jeśli istnieje taka możliwość :)

Mój znajomy z pracy polecił mi takie gry jak Azul oraz Splendor - co o nich myślicie?
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra dla starszych osób.

Post autor: p_olo86 »

Ja polecę Kakao, Wsiąść do pociągu, Park niedźwiedzi.
Co do Splendoru i Azula też powinny być dobre chociaż mi akurat obie pozycje nie podpasowały.
Możesz spróbować też jakąś wykreślankę np. Bukiet.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla starszych osób.

Post autor: gregos »

Polecam: Niezłe ziółka, Red7, Rummikub, Na sprzedaż (od 3 do 6 osób), Century: Korzenny Szlak (2-5 graczy).
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra dla starszych osób.

Post autor: birdm »

Moja pierwszą myślą były właśnie Azul i Splendor. Nie wiem czy to jakiś stereotyp, ale też uważam, że Seniorzy to idealna grupa odbiorcza dla tych tytułów:)
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla starszych osób.

Post autor: anna26 »

Carcassone, splendor, niezłe ziółka
ODPOWIEDZ