Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Witam. Chciałbym zakupić ostatnią pozycje w tym roku do gry solo i waham się pomiędzy tymi tytułami. Proszę Was o pomoc :)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Pisarka »

Roll Player chyba można sprawdzić online...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Solo Meeple »

A jakiej gry dokładnie szukasz? Bo Kawerna i Roll Player to tak różne gry jak tylko mogą być... Więc przydałoby się nieco więcej informacji: co już masz, co byś chciał?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Brylantino »

Mage Knight - najlepsza gra do grania solo jaka istnieje :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: zakwas »

Brylantino pisze: 14 lis 2018, 12:38 Mage Knight - najlepsza gra do grania solo jaka istnieje :)
Obrazek

Arkham Horror LCG bije wszystko. ;)

Tylko koszty dość poważne...
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Posiadam Znak Starszych Bogów, Karciane Podziemia, Loyang, Space Hulk: Anioł Śmierci, Aftrer the Virus, Agricole, Pola Arle, Szklany Szlak, 51 stan, Terraformacje Marsa, Osadnikow NI. Nie ukrywam, że chciałbym taką grę "na finał", gdyż po niej raczej już długo nie będę powiększał swojej kolekcji.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: zakwas »

cysiokoks pisze: 14 lis 2018, 14:04 Posiadam Znak Starszych Bogów, Karciane Podziemia, Loyang, Space Hulk: Anioł Śmierci, Aftrer the Virus, Agricole, Pola Arle, Szklany Szlak, 51 stan, Terraformacje Marsa, Osadnikow NI. Nie ukrywam, że chciałbym taką grę "na finał", gdyż po niej raczej już długo nie będę powiększał swojej kolekcji.
To faktycznie Mage Knight będzie lepszy, bo Arkham Horror LCG to raczej telenowela niż "gra na finał". :D
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Solo Meeple »

cysiokoks pisze: 14 lis 2018, 14:04 Posiadam Znak Starszych Bogów, Karciane Podziemia, Loyang, Space Hulk: Anioł Śmierci, Aftrer the Virus, Agricole, Pola Arle, Szklany Szlak, 51 stan, Terraformacje Marsa, Osadnikow NI. Nie ukrywam, że chciałbym taką grę "na finał", gdyż po niej raczej już długo nie będę powiększał swojej kolekcji.
W takiej kolekcji ja bym Kawerny nie widział, za duże podobieństwo do Agricoli, a masz jeszcze inne Rosenbergi. Z tych dwóch osobiście wybrałbym Roll Playera, ale jeżeli chcesz coś naprawdę fajnego i co starczy na długo, to może zwróć jeszcze uwagę na Klany Kaledonii, Nemo's War, Legendary Alien, Aeon's End. No i może Uczta dla Odyna zamiast Kawerny. Z Mage Knightem poczekałbym na big boxa od Portalu. Aczkolwiek Roll Player solo jest bardzo fajny i też będzie dobrym wyborem. Tylko jest bardziej takim uzupełnieniem kolekcji, a nie jej "zakończeniem" :)
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Roll Player, Aeon's End albo Uczta dla Odyna takie typy jak na razie. W przyszłym roku Mage Knight; )
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: AnimusAleonis »

cysiokoks pisze: 14 lis 2018, 16:19 Roll Player, Aeon's End albo Uczta dla Odyna takie typy jak na razie. W przyszłym roku Mage Knight; )
Osobiście z tych polecam Roll Player na solo, szczególnie (by nie powiedzieć wyłącznie) z rozszerzeniem Monsters&Minions, zdecydowanie lepsza solo od Aeon's End czy Uczty. A Kawerny nie lubię więc nie polecam :lol:

No tak Mage Knight jest bardzo dobra także, choć każda rozgrywka jest dość długa (plus minus dwie godziny), wiec nie koniecznie dla każdego, no i tez wychodzi lada moment Make Knight Ultimate, co jeśli nie masz kopii jest bardzo kuszące... bardzo.... ja akurat moją kopie sprzedałem prze przeprowadzka i się łamie... choć cena także ultimate :P

Co do Arkham Horror LCG .... sama rozgrywka bardzo wciągającą i 'opowieść' którą budujesz jest dość fantastyczna.... ale jak już nie jedna osoba wspomniała, jest to bardzo droga zabawa (no bo tak naprawdę do solo potrzebujesz dwie podstawy i potem rozszerzenia), a i mnie osobiście trochę, a nawet bardzo, zniechęca ilość pracy która trzeba włożyć by zbudować dobrą talię przed grą. Mam kolegę który jest pasjonatą i zawszę bardzo chętnie przyjmuje jego zaproszenie, ale sam kopii nie planuje kupić.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: kastration »

Kawerna jest kapitalna na początku, ale już zaczynam mieć wątpliwości, czy to solo ma sens. Zacząłem od wstydliwych wyników w granicach 50 pkt solo, by po 6 grach dobić do 142 pkt, ale gra nr 5 i nr 6 to odpowiednio 141 i 142, progres zatem minimalny, no i nie spodziewam się już szczerze osiągnąć w tej dziedzinie za wiele. Sałatka punktowa, coraz bogatsza, ale jak wypracujesz mechanizmy - jedni szybciej, inni wolniej, wiadomo - to pewnie Cię znudzi takie nabijanie. Za to w innych składach gramy non stop i bawimy się przednio.

Uczta dla Odyna właśnie zacząłem grać, od solo i jest... wstępnie genialnie, chyba porównywalny fun co pierwsza gra w Kawernę, ale wróżę jej większy sukces do gier solo (o ile utrzymam motywację do takich gier, traktuję je głównie jako sposób wsiąknięcia w zasady i wyuczenia pewnych rozwiązań, by potem łatwiej je tłumaczyć innym). Przede wszystkim więcej zmiennych, więcej akcji, więcej rzeczy, wszystkiego więcej. Matematyka, to musi być zróżnicowane odkrywanie.

Mage Knighta dopiero na etapie instrukcji jestem, ale to poprzednicy już wystawili laurkę, zapewne za X miesięcy dołączę do kółka adoracji tego tytułu.

Sprawdź LE: Alien może, szybka rozgrywka, świetny klimat, dobrze na 1 rękę się gra, dobry poziom trudności do balansowania i przede wszystkim odpoczynek od nabijania punktów, a realizowanie konkretnych celów zwycięstwa.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: AnimusAleonis »

kastration pisze: 14 lis 2018, 20:21 Kawerna jest kapitalna na początku, ale już zaczynam mieć wątpliwości, czy to solo ma sens. Zacząłem od wstydliwych wyników w granicach 50 pkt solo, by po 6 grach dobić do 142 pkt, ale gra nr 5 i nr 6 to odpowiednio 141 i 142, progres zatem minimalny, no i nie spodziewam się już szczerze osiągnąć w tej dziedzinie za wiele. Sałatka punktowa, coraz bogatsza, ale jak wypracujesz mechanizmy - jedni szybciej, inni wolniej, wiadomo - to pewnie Cię znudzi takie nabijanie. Za to w innych składach gramy non stop i bawimy się przednio.

Uczta dla Odyna właśnie zacząłem grać, od solo i jest... wstępnie genialnie, chyba porównywalny fun co pierwsza gra w Kawernę, ale wróżę jej większy sukces do gier solo (o ile utrzymam motywację do takich gier, traktuję je głównie jako sposób wsiąknięcia w zasady i wyuczenia pewnych rozwiązań, by potem łatwiej je tłumaczyć innym). Przede wszystkim więcej zmiennych, więcej akcji, więcej rzeczy, wszystkiego więcej. Matematyka, to musi być zróżnicowane odkrywanie.
Kompletna zgoda: te, i inne gry typu tego, w zależności jak dobrym się jest w rozpoznawaniu wzorów i sekwencji relatywnie, do tego jak skomplikowany jest mechanizm dodany na około głównego (tu patrz Uczta), szybko się znudzą, bo te gry po prostu mają jedno najlepsze (matematyczne) rozwiązanie. I te gry maja też drugi pochodny problem, nie tyczący się już solo, ale jest duża dysproporcja w przewadze osób które już grały w tą grę a relatywnie nowi gracze. Ogólnie dlatego tez pożegnaliśmy się naszą kopią i pierwszego i drugiego.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Właśnie dlatego skłaniam się do zakupu Mage Knight w przyszłym roku a teraz może Legendary: Alien lub coś podobnego Tylko ciekawe jak z jego dostępnością na rynku i ceną :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Breżniew »

cysiokoks pisze: 15 lis 2018, 08:50 Właśnie dlatego skłaniam się do zakupu Mage Knight w przyszłym roku a teraz może Legendary: Alien lub coś podobnego Tylko ciekawe jak z jego dostępnością na rynku i ceną :)
Legendary Encounters Alien jest dostępny za 199 zł w Gamelord. Sam tam kupowałem kilka lat temu. Nowej zafoliowanej gry raczej nie kupisz nigdzie taniej. Co do Mage Knight, to obecnie podstawkę PL można chwycić z drugiej ręki nawet za 150 zł (ludzie pozbywają się starego wydania w oczekiwaniu na Ultimate box). Pytanie tylko, czy do grania solo potrzeba czegoś więcej niż podstawka. Ja po 5 rozgrywkach nie czuję w ogóle potrzeby na posiadanie czegoś więcej. Zakup Ultimate box rozważam chyba bardziej z łakomstwa niż potrzeby urozmaicenia podstawki.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: AnimusAleonis »

Breżniew pisze: 15 lis 2018, 10:01 Zakup Ultimate box rozważam chyba bardziej z łakomstwa niż potrzeby urozmaicenia podstawki.
No bo taki ładny świecący kolorowy.... pyszny :D

Ale żarty żartami jeśli jest się fanem Mage Knight, szczególnie jeśli nie ma się rozszerzeń (a tym bardziej podstawy lub jest możliwość jej sprzedaży), kupno Ultimate Box ma sens: otrzymuje się w jednym zgrabnym pudełku rozszerzenia i jedna zredagowaną jednolitą książkę reguł co ułatwia użytkowanie gry, a ponadto alternatywnie pomalowane figurki (i z tego co słyszałem, też lepiej/dokładniej pomalowane) i kilka nowych kart to fajne bonusy.....
.....
....... no albo tak to sobie tylko racjonalizuje bo przyznam się że wczoraj zamówiłem :lol:
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Jak znajdę gdzieś Mage Knight za okolo 180 to biorę w ciemno :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: Breżniew »

cysiokoks pisze: 15 lis 2018, 15:00 Jak znajdę gdzieś Mage Knight za okolo 180 to biorę w ciemno :)
Nie wiem, czy wciąż aktualne, ale warto zapytać: https://www.facebook.com/groups/3936099 ... 2076639743
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

Już nieaktualne ale przeszukam internety i jak znajdę to biorę :)
cysiokoks
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2018, 13:33
Lokalizacja: Nowe Miasto k.Płońska

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: cysiokoks »

No i stało się. Znalazłem Mage Knight podstawke za 200 złotych z przesyłką. Gra w koszulkach. No i kupiłem :) Ciekawy jestem tej gry. Instrukcja napisana prostym językiem ?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: pavel »

cysiokoks pisze: 15 lis 2018, 18:33 No i stało się. Znalazłem Mage Knight podstawke za 200 złotych z przesyłką. Gra w koszulkach. No i kupiłem :) Ciekawy jestem tej gry. Instrukcja napisana prostym językiem ?
Instrukcja nie jest prosta. Polecam czytać i obejrzeć gameplay Ricky Royal.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gra solo. Kawerna,Roll Player czy ...

Post autor: AnimusAleonis »

pavel pisze: 16 lis 2018, 15:45 Instrukcja nie jest prosta. Polecam czytać i obejrzeć gameplay Ricky Royal.
+1
Instrukcje trzeba przeczytać ale zdecydowanie również polecam obejrzenie gameplay by oswoić się z grą.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ