Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: birdm »

Witam wszystkich.
Napaliłem się na Osadników jak szczerbaty na suchary, od dłuższego czasu mam na tę grę chęć. Niestety moje grono współgraczy zostało mocno okrojone - praktycznie do osoby mojej małżonki:). Zapytuję więc czy Osadnicy: Narodziny Imperium dobrze spisują się na 2 osoby, czy lepiej sobie odpuścić, bo będę się tylko frustrował? No i może poboczne pytanie, czy nie iść dalej i zdecydować się na 51 Stan Master Set?

PS. Nie miałem pojęcia gdzie zamieścić temat, więc jeśli jest w złym miejscu to przepraszam i proszę modów o przeniesienie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: Pixa »

To jest gra, która jest zrobiona pod dwóch graczy. Na więcej osób downtime ją zabija. Bierz śmiało. Klimat O:NI zapewne bardziej podpasuje żonie niż 51Stan.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: Wojtek.k »

Potwierdzam, gra bardzo dobrze działa na dwie osoby. Pytanie bardziej do was, który klimat wolicie, bo różnice w samej grze są minimalne. Dodatkowo czy chcecie czekać do przyszłego roku na dodruk 51 Stanu Master Set.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: birdm »

Pixa, Wojtek.k bardzo dziękuję za podpowiedzi. Skoro działa na dwie osoby to zdecyduję się na Osadników. Obydwa klimaty mi pasują, ale moja żonka chyba woli takie historyczno-sielankowe, a nie postapo. Jeśli różnice w rozgrywce są bardzo minimalne, a przede wszystkim gra jest dostępna to nie będę więcej wody mącił i kupuje.
Dzięki Panowie!:)

Zapytam jednak z czystej ciekawości, ma ktoś oba tytuły ograne i jest w stanie jakieś spostrzeżenia co do różnic mechanicznych napisać?
PiotrP
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2020, 10:01
Has thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: PiotrP »

A ja gram w dwie osoby z dziewczyną. Gram rzymianami i buduję niemal wszystkie dostępne karty z ręki. Ona gra Egiptem, buduje 3 karty jakiejś świątyni i co rundę dostaje 3 monety oprócz tego może przechowyywac monety. I dostaje ostry wpier... Różnicą 20 pkt. I myślę że jak by było więcej osób to może by to ten element losowości nieco ukrucily ataki z różnych stron tego najsilniejszego. Gra wydawała się na początku super, idealna, myślałem nad dodatkami. Wystarczy że dostaniesz kilka tych samych kilka kart pod rząd i zamiatasz rywala. W grach 1 vs 1 niestety frustruję to bardzo. Jeszcze w takich grach jak patchwork jesteś w stanie przewidzieć ruchy do przodu i blokować. Tutaj świat jest otwarty. Z perspektywy świeżego gracza w ONI raczej sugerowałbym te grę pod większą ilość graczy. Nie wiem. Może po kilku partiach zacznę dostrzegać coś czego nie widzę teraz. Jednak z tego co widzę teraz karty nie wchodzą Tobie a rywalowi, nie masz absolutnie żadnych szans. A na dodatek moim zdaniem barbarzyńcy mają 100proc wygrywalnosci więc frakcje lepiej losować. Ale morze jestem głupi bo swiezak.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium dla 2 osób

Post autor: Tomzaq »

PiotrP pisze: 30 mar 2021, 23:11 Ale morze jestem głupi bo swiezak.
O! To, to. :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ