podobne do Eslipse na dwie osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: vry »

Jest coś takiego? Ostatnio szukamy większej gry. Padłoby na Eclipse ale niestety najczęściej gramy w dwie osoby.Jako że nie znalazłam czegoś takiego myślimy o cywilizacji poprzez wieki ale ponad 3h mnie trochę przeraża. Fajnie by bylo trochę walki ,trochę budowania i duza interakcja. Dotychczas najczęściej gramy z "wiekszych" -gry srednio ciężkie Scythe z automą, teraformacja Marsa z prostszych Roll for the Galaxy, sztuka wojny, Alien frontiers. Z lżejszych kupujemy 7 cudów (Myślimy to albo Innowacje. Co kupić jako pierwsze?)i szukamy czegoś ciezszego niż mamy i z większą interakcją negatywną. Fajnie by bylo coś w konwencji sf ale nie koniecznie (byle nie rolnictwo 😂). Generalnie ma być to coś innego niż mamy ale nie czysta nawalanka. Ewentualnie jakaś hybryda euro z lekką przygodą. Budowanie cywilizacji mile widziane byle by był nacisk na rozwój militarny. Polecacie coś? Jak nic nie znajdę to kupuję cywilizacje ale chętnie poczytam o innych propozycjach.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 289 times
Been thanked: 124 times

Re: podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: vder »

Może space empires 4x - sam się zacząłem nad tym ostatnio zastanawiac. Ale tylko wydanie en jest a nie wiem czy to problem?
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: Trawus »

Na dwie osoby polecam 4 gry.

Wojna o Pierścień - mój top 1. Klimat wylewa się z planszy. Jeżeli jakąś grę miałbym nazwać epicka to właśnie ten tytuł. Jedyny minus to wysoki próg wejścia. No i gra się 4-5h chociaż dla mnie to akurat plus

Star Wars Rebelia - mój top 5. Ogólnie to taka mniejsza Wojna o Pierścień. Łatwiejsze zasady i trochę krótsza, ale dalej epicka

Lords of Hellas - mój top 3. Gra świetnie się skaluje na 2, 3 i 4 graczy (a z dodatkami prawdopodobnie na 5 i 6). Ogólnie masz trochę budowania, trochę walki, rozwijasz swojego bohatera który jest de facto Twoją frakcją.

Pan Lodowego Ogrodu - podobnie jak Loh świetnie się skaluje i jest to na prawdę dobry tytuł.

Swoją drogą na razie Eclipse to moje top 2, więc z perspektywy fana tego tytułu polecam gry powyżej.
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: vry »

Dzięki poczytam. Angielski nie problem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: rattkin »

Szukasz New Dawn - nieznanego w PL młodszego brata Among The Stars.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: podobne do Eslipse na dwie osoby

Post autor: Rocy7 »

Rzuć okiem na ten przegląd gier http://www.przystole.org/2017/12/17/prz ... wilizacji/

Na dwie osoby dobrze działa Omega Centauri.
ODPOWIEDZ