Gry 4x działające na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: sajlenthill »

Jak w temacie. Ogólnie klimat nie ma znaczenia: sf czy coś w klimacie cywilizacji - wszystko jedno. Grunt żeby był to typowy 4x i działał na 2 osoby. Eksperymentowałem już z eclipse. Poziom trudności im trudniej tym lepiej. Najlepiej jakby było PL lub były przetłumaczone elementy (min. instrukcja).
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: Brylantino »

Clash of Cultures!
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: Trawus »

Powtórzę co napisałem w innym wątku. Zaznaczam, że żaden z tytułów nie jest 4x ale...

Jako fan Eclipse (moje top 2) polecam:

Wojna o Pierścień - mój top 1. Klimat wylewa się z planszy. Jeżeli jakąś grę miałbym nazwać epicka to właśnie ten tytuł. Jedyny minus to wysoki próg wejścia. No i gra się 4-5h chociaż dla mnie to akurat plus

Star Wars Rebelia - mój top 5. Ogólnie to taka mniejsza Wojna o Pierścień. Łatwiejsze zasady i trochę krótsza, ale dalej epicka

Lords of Hellas - mój top 3. Gra świetnie się skaluje na 2, 3 i 4 graczy (a z dodatkami prawdopodobnie na 5 i 6). Ogólnie masz trochę budowania, trochę walki, rozwijasz swojego bohatera który jest de facto Twoją frakcją.

Pan Lodowego Ogrodu - podobnie jak Loh świetnie się skaluje i jest to na prawdę dobry tytuł.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: sajlenthill »

Wg mojej wiedzy żadna wymienionych przez Ciebie gier nie jest 4X.

A clash of cultures i owszem. Myślę o tej pozycji ale jest teraz w przygotowaniu nowa edycja - chyba lepiej zaczekać.
Trawus pisze: 20 lis 2018, 18:13 Powtórzę co napisałem w innym wątku. Zaznaczam, że żaden z tytułów nie jest 4x ale...

Jako fan Eclipse (moje top 2) polecam:

Wojna o Pierścień - mój top 1. Klimat wylewa się z planszy. Jeżeli jakąś grę miałbym nazwać epicka to właśnie ten tytuł. Jedyny minus to wysoki próg wejścia. No i gra się 4-5h chociaż dla mnie to akurat plus

Star Wars Rebelia - mój top 5. Ogólnie to taka mniejsza Wojna o Pierścień. Łatwiejsze zasady i trochę krótsza, ale dalej epicka

Lords of Hellas - mój top 3. Gra świetnie się skaluje na 2, 3 i 4 graczy (a z dodatkami prawdopodobnie na 5 i 6). Ogólnie masz trochę budowania, trochę walki, rozwijasz swojego bohatera który jest de facto Twoją frakcją.

Pan Lodowego Ogrodu - podobnie jak Loh świetnie się skaluje i jest to na prawdę dobry tytuł.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: Rocy7 »

Z 4X w kosmosie dobrze działa Omega Centauri i Eclipse. Więcej o tych grach tu http://www.przystole.org/2017/12/17/prz ... wilizacji/

Z naziemnych 4X to Clash od Cultures, Civilization New Dawn i Cywilizacja Sida Meiera. Więcej o tych grach piszę tu http://www.przystole.org/2018/06/04/prz ... wilizacji/
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Gry 4x działające na 2 osoby

Post autor: dżodżo »

Clash jest świetny, ale problem jest z dostępnością dodatku - wg mnie obowiązkowego, który zmienia tę grę w kapitalną.

Dorrzucę propozycję Space Empires 4X, które na 2 osoby działa chyba najlepiej. Albo bardziej egzotycznie, Conquest of Paradise - też od GMT.
ODPOWIEDZ