Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: Koziełło »

Witajcie,

Poszukuję gry dla dwójki nieogranych nastolatków (12 i 15 lat). Motywem przewodnim powinno być współdziałanie gry z jakąś aplikacją w telefonie. Idealni byliby Alchemicy, gdyby nie to, że ta gra jak na razie będzie dla nich po prostu zbyt złożona. Doradzi ktoś coś :?:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: rastula »

Rising Five
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: AnimusAleonis »

Koziełło pisze: 24 lis 2018, 13:47 Poszukuję gry dla dwójki nieogranych nastolatków (12 i 15 lat). Motywem przewodnim powinno być współdziałanie gry z jakąś aplikacją w telefonie. Idealni byliby Alchemicy, gdyby nie to, że ta gra jak na razie będzie dla nich po prostu zbyt złożona. Doradzi ktoś coś :?:
Zdecydowanie polecam Chronicles of Crime/Kroniki Zbrodni cała gra polega na smartfonie a dodatek 'okular VR' jest tez bardzo fajnym gadżetem. Te 'zbrodnie' które się rozwiązuje naprawdę nie są 'ciężkie' nic bardziej od np Poirota czy Ms. Marple jeśli chodzi o szczegóły zbrodni, więc dla nastolatków ok. Też zagadki nie są za bardzo skomplikowane, i spokojnie da się w 45-60 minut każdą rozwiązać. Jako 'gra' interaktywna i bardziej rodzinna bardzo fajna.

I chyba też ktoś pisał na wątku Black Friday iż teraz i podstawka i okulary są dostępne z dość dużym rabatem, 25% czy coś, na empik.com przez cały weekend.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: Koziełło »

Dziękuję AnimusAleonis. Myślę, że właśnie czegoś takiego szukałem :D
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: pabula »

Koziełło pisze: 24 lis 2018, 13:47 Witajcie,

Poszukuję gry dla dwójki nieogranych nastolatków (12 i 15 lat). Motywem przewodnim powinno być współdziałanie gry z jakąś aplikacją w telefonie. Idealni byliby Alchemicy, gdyby nie to, że ta gra jak na razie będzie dla nich po prostu zbyt złożona. Doradzi ktoś coś :?:
Złożona? Moja 10-letnia córka rozkminia teorie sama i idzie jej to super.
Może więcej wiary w dzieci!
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: Koziełło »

To raczej kwestia ogrania. Też gram w Alchemików z nastolatkami i zdecydowanie nie zawsze wygrywam.
Tym razem to gra dla nastolatków, dla których planszówka = nuda. Jako, że wśród znajomych zostałem nie wiedzieć czemu planszówkowym guru, zostałem poproszony o znalezienie czegoś co ich przekona do tej formy rozrywki. Nastolatki zgodnie stwierdziły, że jak będzie powiązanie ze smartfonem, to może.... Obawiam się, że Alchemicy jak na pierwszą grę to jednak zbyt gruby kaliber. Natomiast myślę, że Kroniki Zbrodni przejdą, o ile dostaną szansę.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Gra dla nieogranych nastolatków z wykorzystaniem smartfona

Post autor: ShapooBah »

Rising Five też mogłoby się sprawdzić. Gra kooperacyjna w klimatach Sci-fi, do tego apka służąca jako "mistrz gry" i będąca wyrocznią w ich działaniu.
ODPOWIEDZ