Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: siekan »

Hej!
Jako, iż do Sylwestra już miesiąc i czas zacząć się przygotowywać - co polecacie w tym roku na imprezę? Na co dzień nie gram w takie tytuły, więc jestem trochę do tyłu. Najlepiej tak +4 osób. No i pewnie nie tylko ja będę miał taki dylemat xD
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Zefireq »

Sporo zależy od grona i tego, jak bardzo 'planszówkowo' chcecie tego sylwestra spędzić. U mnie np. sprawdziłaby się Obecność, ale jest to dosyc specyficzna gra jak na imprezę. Poza tym Tajniacy, Decrypto, Na sprzedaż, Bang kościany, Jungle Speed. Generalnie to łatwiej będzie, jak napiszesz więcej o kierunku, jaki chcecie obrać, w co graliście itd.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: siekan »

Coś, żeby podeszło pod alko. Dużo śmiechu, mało ostrego zaangażowania. Gralismy w Dixit, Tajniaków i Bang. Tajniacy są spoko :)
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Zefireq »

No to Decrypto ;) A jak alkohol, to i Jungle Speed. Powinno się sprawdzić. I jeszcze Packa na muchy, 5 Sekund.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Fuser.exe »

Podaj dalej (do 8 osób), kim jest Janusz, Cards Against Humanity, Yeti.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: walkingdead »

Pozwolę sobie polecić jedną nowszą grę i dwie klasyki, które według mnie sprawdzają sie bardzo dobrze w niemal każdej grupie.

Ku radości pana.
Proste zasady i mechanika, trochę negatywnej interakcji a po alko to opisy kart mogą wydawać się przezabawne :mrgreen:
Temat ustawiania krwawej wieży ze sługusów brzmi jak zachęta sama w sobie.


Potwory w Tokio
Proste zasady, urocza oprawa, trochę negatywnej interakcji i kości! Dużo kości! A kości zawsze są emocjonujące.


Munchkin
Co prawda, nie śledzę ostatnio kolejnych wydań, ale wydaje mi się, że było ich trochę i część z nich ociera się o bardzo różne tematy i światy (klasyczny, dziki zachód, apokalipsa, zombie,steampunk, cthulhu,piraci,kosmos, pathfinder), więc można wybrać taki, który tematycznie wpasuje się najlepiej w grupę. Proste zasady, zabawne karty,można sobie nieco napsuć krwi, ale wszystko mocno w zabawowym duchu. Najlepiej sprawdzić tutaj: https://munchkin.pl/
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: KurikDeVolay »

Munchkina odradzam jako luźną imprezówkę. Jeśli trafi się na ekipę która ogarnia, może się okazać że rozgrywka zajmie CAŁY wieczór, a downtime na więcej niż 3-4 osoby to masakra.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: ShapooBah »

Karty przeciwko ludzkości (Karty dżentelmenów) to dobry początek. Potem warto spróbowac Tajniaków, niektórzy wciaż polecają sabotażystę, resistance/Avalon a jak nic nie podejdzie, to zawsze zostaje klasyka klasyki Mafia i Dixit.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: KamradziejTomal »

Z klasycznych imprezówek, całkiem fajny jest Times Up! Szczególnie jak wszyscy sobie podpiją i w 2 i 3 rundzie wymyślają głupawe skojarzenia, do postaci których wcześniej nie znali ;)

Fajnie też sprawdza się Colt Express.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: hipcio_stg »

Taki pierwszy typ to alkochińczyk ;)

Z poważnych propozycji to polecam Palce w pralce, UGA BUGA, tajniaków (obrazki), sabotażysta itp
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Wojtek.k »

U nas sprawdziły się Diamenty, Food Truck i Na końcu języka.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: siekan »

Dzięki za propozycje :) zapomniałem o Times Up, a kiedyś grałem w lokalu i to będzie genialna opcja dla osób, które nie chcą uczyć się zasad. Munchkin kompletnie odpada.
Na pewno wpadnie też Decrypto albo Tajniacy. Ten drugi tytuł znam, natomiast nie miałem okazji poznać pierwszego. Który lepiej podejdzie na 4-6 osób?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Zefireq »

Ja bym powiedział, że na 4 osoby lepiej sprawdzi się Decrypto. Nie grałem w 6 osób, więc moge mieć tylko podejrzenia, że nieco gorzej niż Tajniacy na 6 osób. Mimo wszystko na sylwestra chyba nieco bardziej skłonny byłbym polecić Tajniaków.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: donmakaron »

Bang! i Cash'n'Guns bym rozważył. Z większych rzeczy całkiem dobrze nam się sprawdzał Space Cadets, niby długie i nie do końća imprezówka, ale składa się z samych mini gierek w stylu pstrykania, znajdowania różnic i układania kształtów z klocków.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry na Sylwestra (edycja 2018)

Post autor: Zefireq »

O, Palce w pralce może.
ODPOWIEDZ