Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: Fuser.exe »

W co da się grać w 8 osób? Znalazłem Imago i Podaj dalej!, są jakieś alternatywy?
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: p_olo86 »

Decrypto
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: kaszkiet »

Deception: Murder in Hong Kong wydane u nas jako Dochodzenie bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: Edwardo »

Captain sonar polecam
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: ozon »

Tajniacy, jeśli 4-6 osób to warto rozważyć też Dixit
blyskotliwiedobra
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:40
Lokalizacja: Końskie
Has thanked: 5 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: blyskotliwiedobra »

Fuser.exe ja polecam The Resistance albo Avalon (ten drugi tytuł wykorzystuje tą samą mechanikę, ale jest trochę bardziej rozbudowany i wg mnie ciekawszy) oraz Sabotażystę - wszystkie te gry są z ukrytą tożsamością. Baaardzo polecam też Małpiszony (ale tu trzeba się trochę powygłupiać, więc to, czy będziecie się dobrze bawić, mocno będzie zależało od grupy ;) ). Dziś dotarł do mnie Jolly Roger (można grać do 10 osób), zapowiada się ciekawie, ale jeszcze nie testowałam, więc wstrzymam się z opinią ;)
Czasem jedno ziarnko może zepsuć symetrię kawowej górki.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: VincentVega »

Sekret Hitler
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: najata »

One-night Ultimate Werewolf, wydane w zeszłym chyba roku po polsku przez Lacertę jako Wilkołaki. Gra typu mafia do 10 osób, ale trwająca tylko jedną noc, więc nikt z niej nie wypada po drodze, narrację prowadzi aplikacja, która również odmierza czas na dyskusję (zwykle 5 minut). Twist polega na tym, że znasz swoją rolę przed nocą, natomiast w jej trakcie mogą dziać się różne dziwne rzeczy, a rano nie można podglądać, kim się zostało. Gra jest zatem radośnie chaotyczna i zwykle towarzyszy jej dużo śmiechu :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: Fuser.exe »

A czy w 5 sekund albo Times up da sie zagrac w 8 osób?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: kaszkiet »

W Time's up na pewno, w 5 sekund nie wiem, ale olewając niepotrzebne gejmerskie karty i ewentualnie dodając coś jako swoje pionki pewnie też.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: AnimusAleonis »

kaszkiet pisze: 26 lis 2018, 09:37 Deception: Murder in Hong Kong wydane u nas jako Dochodzenie bardzo polecam.
+1
Deception: Murder Hong Kong to baaaaardzo fajna gra dedukcyjna, nie wiem jak w wydaniu polskim będzie ale sama gra super.

Zdecydowanie odradzam Secret Hitler, prócz tego ze 'uuuu jest Hitler w tytule' gra i jej mechanika jest średnia lekko mówiąc. Deception: Murder Hong Kong góruje.

Ultimate Warewolf jest fajny, ale ma jeden duży problem a to to że dość szybko mogą odpaść osoby które potem nie mają nic do roboty aż do końca gry, jeśli gracie na imprezie i mogą sobie pojść z kimś pogadać potańczy czy wina się napić to nie ma problemu, ale jak tylko gracie gracie przy stole to może być średnio ciekawie dla paru osób.
Edwardo pisze: 26 lis 2018, 10:12 Captain sonar polecam
Taaaak! I jeszcze raz TAK! Captain Sonar to fenomenalna gra. Polecam!
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: Zefireq »

AnimusAleonis pisze: 27 lis 2018, 22:00 Ultimate Warewolf jest fajny, ale ma jeden duży problem a to to że dość szybko mogą odpaść osoby które potem nie mają nic do roboty aż do końca gry
Wspomniana gra to One Night Ultimate Werewolf, ktora z tego co się orientuje eliminuje problem, o którym mówisz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: AnimusAleonis »

Zefireq pisze: 28 lis 2018, 09:04 Wspomniana gra to One Night Ultimate Werewolf, ktora z tego co się orientuje eliminuje problem, o którym mówisz.
Nie tyle eliminuje co skraca grę do około kwadransu więc ten problem nie robi się aż tak istotny, ale tak masz rację One Night Ultimate jest lepszą grą. I jest też apka do tego co też pomaga usprawnić grę. ***EDIT*** Proszę ignorować ten wpis, coś mi się pomieszało i głupoty jakieś ponawypisywałem :lol: Jak najata pisze poniżej One Night Ultimate nie ma tego problemu w ogóle.

Ale i tak preferuje Deception Murder Hong-Kong :lol:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 23:10 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: najata »

AnimusAleonis pisze: 28 lis 2018, 11:07Nie tyle eliminuje co skraca grę do około kwadransu więc ten problem nie robi się aż tak istotny
Ale w One Night Ultimate Werewolf nikt nie odpada, pisałam o tym wyżej... :) No i dyskusja trwa domyślnie 5 minut.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: AnimusAleonis »

najata pisze: 28 lis 2018, 16:44 Ale w One Night Ultimate Werewolf nikt nie odpada, pisałam o tym wyżej... :) No i dyskusja trwa domyślnie 5 minut.
*facepalm*

Masz absolutnie racje, pisałem o jednym a myślałem o drugim, nie wiem jak mi się to pomieszało, efekty pisania na forum podczas pracy haha

Tak, One Night Ultimate rozwiązuje wszystkie problemy jakie miał Warewolf, Jest to dla mnie osobiście najlepsza wersja Warewolf, ale jest to krótka jednak gra: proponowałbym jako rozgrzewka do Deception :lol:

Tak na marginesie a propos niczego, miałem dziś w ręku polską wersje Deception Murder….. nie jestem zachwycony, jest to dokładnie warte te 100 które kosztuje.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: WieszKto »

Avalon / Resistance - bardzo fajna gra z ukrytymi tożsamościami.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: AnimusAleonis »

WieszKto pisze: 30 lis 2018, 09:49 Avalon / Resistance - bardzo fajna gra z ukrytymi tożsamościami.
O! Tak! +1 dla Resistance.
Bardzo fajna gra.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: Qrzy »

8 to również limit Cytadeli. ;)
krzysiek2222
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:38
Lokalizacja: Żory

Re: Najlepsza gra imprezowa do 8 osób

Post autor: krzysiek2222 »

Ja wczoraj widziałem przypadkowo jakiś filmik z Flick'em up.

Od razu mi się koncept spodobal. Znalazłem promocje na merlinie i od razu kupiłem.

To gra do 10 osób w której nie móżdżysz nad kartami ani nie stawiasz pionków. Cała gra opiera się na pstrykaniu palcami. Polecam zobaczyć jakiś filmik. Teraz tylko czekam na przesyłkę.
ODPOWIEDZ