Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: siekan »

Witam,
Nie mam w swojej kolekcji nic odnośnie rozwoju postaci, przygód, wykonywania misji itp... Chciałbym kupić coś przygodowego. Może być coś z rozbudowaną kampanią, nie musi.
Jedyny warunek - żeby hulało na 2 osoby (i fajnie, żeby było po polsku)

Coś ciekawego z obecnego rynku?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: Edwardo »

Runebound 3ed samo się ciśnie na usta
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: jedroll »

siekan pisze: 04 gru 2018, 13:35 Witam,
Nie mam w swojej kolekcji nic odnośnie rozwoju postaci, przygód, wykonywania misji itp... Chciałbym kupić coś przygodowego. Może być coś z rozbudowaną kampanią, nie musi.
Jedyny warunek - żeby hulało na 2 osoby (i fajnie, żeby było po polsku)

Coś ciekawego z obecnego rynku?
Descent 2ed (klimat fantasy) z darmową aplikacją lub dodatkami kooperacyjnymi. Można grać nawet solo, aczkolwiek nie próbowałem. Mogę jak osoba wyżej polecić Runebound 3ed (klimat fantasy) oraz do tego Relic: Tajemnica Sektora Antian (świat Warhammera 40k) - bardzo fajne gry nastawione na rozwój postaci. Grałem we wszystkie, i mogę zapewnić, że wszystkie trzy mają swój klimat i poleciłbym każdą z nich. Jeśli lubisz większy element losowości i bardzo klimatyczne grafiki - zdecydowanie Relic. Jeśli lubisz gry figurkowe, bardziej nastawione na walkę - poleciłbym Descenta (to stricte Dungeon Crawler). Runebound jeśli chcesz poczuć klimat misji z gier RPG i chodzenie po tej samej planszy w każdej rozgrywce nie jest dla Ciebie problemem.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: Rocy7 »

Descent 2 edycja lub Posiadłość Szaleństwa 2 edycja.

Rzuć też okiem na te przeglądy gier z gatunku
http://www.przystole.org/2017/10/17/prz ... -podziemi/
http://www.przystole.org/2017/11/13/prz ... crawlerow/
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: vegathedog »

Używana Claustrophobia (była ostatnio na kickstarterze nowa edycja). Rewelacja na 2 osoby. Ciekawe scenariusze, szybki setup,szybkie partie, ciekawa mechanika z blokowaniem kostek i klimat wylewający się z podziemi. Obie strony mają bardzo ciekawą rozgrywkę. Polecam. Rozegrałem wiele partii i mi się nie znudziła.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2018, 13:05 przez vegathedog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Pierwszy Dungeon Craw dla 2 osób

Post autor: AnimusAleonis »

siekan pisze: 04 gru 2018, 13:35 Witam,
Nie mam w swojej kolekcji nic odnośnie rozwoju postaci, przygód, wykonywania misji itp... Chciałbym kupić coś przygodowego. Może być coś z rozbudowaną kampanią, nie musi.
Jedyny warunek - żeby hulało na 2 osoby (i fajnie, żeby było po polsku)

Coś ciekawego z obecnego rynku?
Trochę też zależy od budżetu, i 'ciężkości' gry którą byś chciał.... no i też trochę od tego jak rozumiesz 'dungeon crawl' - ja osobiście nie jestem purystą i dla mnie jest to dość luźna definicja/kategoria.

Jak powyżej Runebound 3 edycja to solidna gra, i takie intro do dungeon crawl dla wielu osób. Z tego samego świata (i wydawcy) bym też polecił nowo wydane Heroes of Terrinoth.

Z 'cięższych' gier poleciłbym oczywiście Mage Knight: Ultimate, o grze nie trzeba się rozpisywać, jest klasykiem z dobrego powodu, i nowa wersja Ultimate dopracowuje i polepsza mechanikę/reguły.

Odradzałbym Gloomheaven: moim zdaniem jest to gra solo, a rozgrywka w 2+ to męczarnia... tutaj skieruje do playthrough na dwie osoby które ostatnio zrobili Panowie z SUSD.

Jeśli Ci się nie spieszy (albo jako tytuł na przyszłość jak się wkręcicie) to Tainted Grail: Fall of Avalon wygląda bardzo fajnie na playthrough które są na YT.. no tylko dostawa 2020 :lol:

Z może mniej znanych tytułów bym zaproponował Claustrophobia - szczególnie nowa wersja (a podobna ma być jeszcze jedna kampania KS) jest bardzo ładna - jest to gra asymetryczna na dwie osoby, fajne figurki, postacie, i też fakt że gracie przeciwko sobie jest ciekawy i moim zdaniem dodaje do regrywalności.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ