Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Post autor: sirtepek »

Zaan84 pisze: 07 gru 2018, 15:47 Czesć,

Masz sporo gier euro/ekonomicznych. Może coś w zupełnie innym stylu?
Polecam Aeon's End. doskonale mieści się w cenie i daje dużo zabawy. Koopowy deckbuilder o biciu potworów. Ciekawa alternatywa dla liczenia surowców i budowania domeczków.
Albo jakiś wyścig. Flamme Rouge tudzież Downforce.
Myślisz że dziewczynie się spodoba?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 459
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Post autor: Zaan84 »

Moja żona uwielbia obie te gry :)
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Post autor: dave8 »

Ja polecę:
Agricola
Tzolkin
Keyflower
Alchemicy

Puerto Rico też jest kapitalne ale moim zdaniem na więcej niż 2 osoby.
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

Re: Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Post autor: sirtepek »

dave8 pisze: 09 gru 2018, 10:39 Puerto Rico też jest kapitalne ale moim zdaniem na więcej niż 2 osoby.
Dużo jest opinii że Puerto Rico dobrze działa na więcej niż dwie osoby, ale też jest dużo opinii że gra się rewelacyjnie na 2. Chyba będę musiał zagrać na boardgamearena.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Powiększenie kolekcji. Jakie 3 gry następne?

Post autor: birdm »

sirtepek pisze: 09 gru 2018, 18:53
dave8 pisze: 09 gru 2018, 10:39 Puerto Rico też jest kapitalne ale moim zdaniem na więcej niż 2 osoby.
Dużo jest opinii że Puerto Rico dobrze działa na więcej niż dwie osoby, ale też jest dużo opinii że gra się rewelacyjnie na 2. Chyba będę musiał zagrać na boardgamearena.
Puerto Rico moim zdaniem działa dobrze, niezależnie od ilości osób. Owszem, gra staje się ciut ciekawsza przy więcej niż 2 graczach, ale to wcale nie zmienia faktu, że w każdej konfiguracji jest super. Podoba mi się to, że przy każdej ilości graczy(2, 3, 4 graczy) musisz lekko dopasować się do wymogów gry. Nieco inaczej podchodzę do gry gdy gram z żoną, a nieco inaczej gdy z "całą ekipą". Dlatego PR moim zdaniem to gra nr 1. Ostatnio zakupiłem Osadników: Narodziny Imperium i też zagrywam się w ten tytuł więc polecam. Agricola daje zaś spore możliwości kombinowania i windowania wyników(oczywiście przy zmianie kart pomocników i usprawnień), więc też polecę. Niemniej z mojej(aktualnie) ulubionej trójki PR stanowczo nr 1.
ODPOWIEDZ