Średnio zaawansowane euro dla teścia

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: Andarist »

Wydaj mi sie, ze szukam gry srednio zaawansowanej, chyba ze wyprowadzicie mnie z bledu co za taka gre sie uwazac :D

Ze zrozumieniem zasad gry nie ma wiekszego problemu, jest za to strasznym rozkminiaczem - bardzo podatny na AP, wiec celowalbym w cos z nizszym downtimem (ale nie jest to powiedzmy wymaganie konieczne). Grywa regularnie~ w Najezdzcow z Polnocy. Gral tez w Yamatai (tu zdecydowanie za duze AP) i w Rajas of the Ganges (to szlo mam wrazenie sprawniej od Najezdzcow w ktorych ma juz wiele partii rozegranych.

Grane bedzie w 2-4 osoby, ale jakby gra dobrze znosila wieksza ilosc graczy to tez dobrze (zdarza sie przy stole te 5-6 i czasem 2 osoby graja razem).

Z racji tego, ze spodobal sie tesciowi Ganges, to myslalem, zeby celowac teraz w cos koscianego (ale znowu - nie jest to wymog konieczny).
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: gregos »

Santa Maria lub Lorenzo il Magnifico powinny sprostać wymaganiom. A z ogromną ilością kości to polecam: Sagrada lub Waggle Dance.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: Koziełło »

Jeśli kosteczki to:
:arrow: Zamki Burgundii
:arrow: Troyes
ewentualnie Grand Austria Hotel, ale to może spowodować spory downtime :lol:
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: kaszkiet »

Zamiast brzydkich Lorenzo i Santa Marii lepsza będzie moim zdaniem bardzo ładna Coimbra, która jest takim Lorenzo, ale bez tych wszystkich uciążliwości ze strony kościoła ;)
Marco Polo to też dobra gra kościana, która z dodatkiem chodzi znakomicie na 5 osób, ale te dwa pudełka to już jest nieco większy wydatek.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, 14:42 przez kaszkiet, łącznie zmieniany 1 raz.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: autopaga »

Też polecam Marco Polo i Zamki, według mnie przebijają Ganges.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: Andarist »

Dzieki za podpowiedzi!

Marco Polo - mam i chce pokazac mu na swietach, ale wolalbym kupic cos czego sam nie mam :wink:
Zamki - obejrzalem recenzje, przykladowe rozgrywki - za sucho/abstrakcyjnie wedlug mnie, wiadomo ze euro to euro, ale wolalbym zeby komponenty pomagaly bardziej zrozumieniu/mechanice
Troyes - sam sobie chce to sprawic za jakis czas, jednak w bardziej mimo wszystko rodzinnym otoczeniu wydaje mi sie ze to za trudny tytul, ze specyficzna interakcja miedzy graczami
Lorenzo - myslalem o tym, jeszcze sie przyjrze
Santa Maria - sprawdze
Coimbra - aktualny faworyt z podanych tytulow, wyglada bardzo ladnie, slyszalem pozytywn opinie, musze jeszcze ocenic ciezar gry
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: kaszkiet »

Jeśli już grałeś w swoje Marco Polo, to moim zdaniem Coimbra jest ciut lżejsza.
Widzę, że BGG trochę temu przeczy (ciężar 3.25 dla MP i 3.20 dla C), ale w Marco Polo, szczególnie bez dodatku, odczuwa się częsty brak pieniędzy i problemy z podróżami. A w Coimbrę, lepiej lub gorzej, po prostu się gra.
asd123
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2016, 11:58
Has thanked: 5 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: asd123 »

Mi osobiście Marco Polo nie podeszło, ale przyłącze się do proponowania Zamków Burgundii pomimo prezentowanej grafiki i suchości, same odczucia na koniec i podczas gry oraz naprawdę duża "sałatka punktowa" wygradzają wszystkie braki
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Średnio zaawansowane euro dla teścia

Post autor: Andarist »

Ogolnie pewnie bardziej bym wolal kupic cos w ciezkosci BGG 2.5-3, ale poki co nie moge nic znalezc, co by mnie usatysfakcjonowalo. Jeszcze bede szperal do weekendu, jak nic nie wymysle, to stanie na Coimbrze, bo mam co raz wieksza ochote w to zagrac :D
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
ODPOWIEDZ