Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: albertksi »

Witam,
Szukam gry, która spełni poniższe wymagania:
- kilka dróg do zwycięstwa, równie wartościowe
- mnogość decyzji do podjęcia
- niekoniecznie musi być sałatka punktowa (bardziej coś na zasadzie silnika)
- dostępność na rynku (tak, wiem że Gallerist czy Vinhos by tu pasował, ale bez szans na dostanie ;) )
- im więcej interakcji tym lepiej

Co było grane z cięższych:
- Scythe (początek rozgrywki wydaje mi się strasznie schematyczny, pod koniec gry nie mam pojecia co robia inni bo nie jest mi to potrzebne)
- Projekt Gaja (świetne euro. Gdyby interakcja była większa, to byłoby fenomenalnie)
- GWT z dodatkiem (moje TOP3)
- Mombasa (tylko jedna gra, ale było bardzo ok)
- CO2 (genialne, szkoda ze tak ciezko dorwac inne gry tego autora)
- Agricola (pozycja swietna, ale to ciagle skupianie sie glownie na zywnosci troche męczy)
- Brass (re-we-la-cja!)

Nie jestem euro-maniakiem, więc nie znam aż tak dużo tytułów godnych wybrania :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: RaYell »

Nie jestem euro-maniakiem, ale parę tytułów które mi się nasuwają:

1. Tzolk'in - wiele dróg do zwycięstwa, fajny patent z zegarem, interakcja z innymi oczywiście ograniczona do podbierania sobie plytek z benefitami i zajmowania miejsca w kolejne, szczególnie polecam z dodatkiem
2. Brass Birmingham - nie wiem, w którego Brassa grałeś, ale jeśli to był ten klasyczny albo Lancashire to Birmingham jest jego bardziej skomplikowaną wersją
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: detrytusek »

Jeśli szukasz interakcji i coś Lacerdy to Kanban. Oczywiście nie jest to interakcja, w której coś komuś niszczysz ale bez ciągłej analizy ruchów przeciwnika (i reagowania na nie) jesteś bez szans. To są trochę takie szachy. Można przeciwnika "udupić".
Edycja "Driver`s edition" nie jest konieczna. Stara jest niemal identyczna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: albertksi »

Kanbana wypatruję już chwilę, i nic na ryneczku się nie pojawia. Tylko do ściągnięcia z poza Polski :(
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: Tomzaq »

Ja bym polecił gry ze stajni "What's Your Game?": Madeira (ta szczególnie grzeje zwoje), ZhanGuo, Signorie i inne zapewne też, ale jeszcze w nie nie grałem :wink:
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1380
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: Brylantino »

FCM? Pasuje do wszystkich wyznaczników, a dodatkowo jest bardzo inna, niż pozostałe euro na rynku. Szkoda tylko, że cena do niskich nie należy.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Ciężkie euro, 2-4 osoby, mózgożerne

Post autor: AnimusAleonis »

No jeśli podoba Ci się CO2 to koniecznie musisz wypróbować inne tytuły Lacerdy, i tu Kanban: Driver's Edition (którego reprint właśnie wchodzi, i jest już w przedsprzedaży), Gallerist (który akurat jest średnio dostępny by nie powiedzieć wcale) i Vinhos Delux się wyróżniają. Ja osobiście lubię Vinhos Delux chyba najlepiej, ale może być za mało interakcji, więc może bardziej poleciłbym dla Ciebie Kaban: Drivers Edition.
Albo jeśli możesz to poczekaj na Escape Plan :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ