Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: charlie »

Witam wszystkich serdecznie.

Planujemy z moim tatą i kilkoma jego ziomkami około tygodniowy wypad rowerowy, a potem kolejne kilkudniowe. Wszyscy poza mną to kolesie w wieku ok. 60. Tylko mój tata gra trochę w nowoczesne planszówki, reszta łupała jedynie w klasyczne gry karciane. Pomyślałem, że to wyśmienita okazja, żeby uskutecznić coś, co od dawna planowałem - odświeżyć sobie niektóre i poznać nowe gry karciane wywodzące się od/zbliżone do klasycznych, głównie celuję w gry trick-takingowe. Minusem są ograniczenia - nie ma miejsca na nic zbędnego, a to znaczy, że mogę wziąć tylko jedną karciankę, której nie powinienem wziąć :wink:. I to prawdpodobnie bez pudełka.

Oczywiście chciałbym pograć w jak najwięcej gier tego typu, po wstępnym rozeznaniu szukam gry karcianej, w której:
- karty występują w minimum 7 kolorach,
- wartości kart w każdym z kolorów najlepiej 0-15,
- dla 3-6 graczy - zakładam różne konfiguracje.

Najbliższe, co na razie znalazłem to Rage - 6 kolorów, wartości kart 0-15 + 16 kart specjalnych w kolorze szarym, z drobnymi poprawkami nadałaby się. Kupiłbym od razu, ale jest niedostępna.

Znalazłem też specjalne decki do projektowania gier, takie jak: Fat Pack czyvRainbow, ale również nie znalazłem ich w sklepach w Polsce.

Mam też m.in. Sticheln, Red7 i Zero, które na razie rozważam do wzięcia, ale każda z nich mocno ogranicza ilość gier.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
charlie
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: Koziełło »

Nie pamiętam ile jest kolorów w Corsari, ale minimum siedem jest. Wartości kart od 1 do 11 - trochę słabo...
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: charlie »

Wracam do tematu, bo wyjazd coraz bliżej. Dzięki, Koziełło. Corsari to już lepiej niż to co posiadam - tam jest nawet 10 kolorów (wartości 1-11). Jak nie znajdzie się nic lepszego, to wezmę Corsari. Może jednak kojarzy ktoś coś jeszcze bliższego moim wymaganiom ;)?
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: anna26 »

Red 7 karty są w 7kolorach i gra dość prosta polecam też uno
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: Scamander »

Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: Andy »

Jeśli wystarczyłby format siedem wartości w siedmiu kolorach, to może odpowiednia będzie gra... Siedem? :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: charlie »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Red 7 mam i często gram (pisałem w pierwszym poście). O Siedem czytałem kiedyś, chcę to sprawdzić niezależnie, ale niestety, potrzebna jest mi większa ilość kart w każdym kolorze niż tylko 7. W Grze ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle też nie ma tylu kart w jednym kolorze ilu potrzebuję i wartości są różne :( .

Na razie najlepszymi kandydatami są:

Rage (od Amigo) - 7 kolorów, po 16 kart w każdym kolorze, w tym z wartościami 0-15 wz każdym z 6 kolorów + 16 kart specjalnych w kolorze szarym - które z drobnymi modyfikacjami nadałyby się do zrealizowania mojego celu.). Jak pisałem wcześniej - kupiłbym od razu, ale gra jest niedostępna u nas :(

Corsari - 10 kolorów, po 11 kart z wartościami 1-11 w każdym kolorze.

Może jednak zna ktoś jeszcze coś bardziej pasującego do wymagań, a zarazem dostępnego?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: poooq »

A może 2 talie klasycznych kart plus zielony zakreślacz którym zaznaczysz zestaw 4 odmienionych kolorów?
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra karciana z kartami w 7 kolorach i wartościami 0-15

Post autor: Blue »

Najprościej wlasnie przerobic klasyczne. A gier na klasycznych pod dostatkiem. I klasycznych i tych ktore zwykle polegają na zbieraniu lew, a maja niby dedykowane talie.
ODPOWIEDZ