Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga

Czas głosowania minął 14 gru 2018, 08:11

Lords of Hellas
17
57%
Zombiecide Czarna Plaga
13
43%
 
Liczba głosów: 30

Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Część druga pojedynku gier na prezent. Poprzedni wygrało zdecydowanie LoH;) natomiast żeby było ciekawiej do porównania dochodzi Zombiecide Czarna Plaga.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że są to całkowicie różne gry i waszą decyzja w ankiecie niech będzie oparta o to w co byście chętniej zagrali i z czego byłoby więcej zabawy i satysfakcji:)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Z tego co czytam to zombiecide ma jedną wadę jak gra się w kilka osób:/ Otóż jak czyjaś postać zginie to może tylko popatrzeć jak inni grają.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak bardzo jest to uciążliwe??
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: LynUlv »

Hej,
Generalnie wszystko zależy w ile osób się gra.
Zakładając, że w 6, to faktycznie może stanowić problem, ale np. przy 3, gramy po dwie figurki na osobę, i jak komuś zabraknie, to zawsze można się podzielić ;)
Dodatkowo, część scenariuszy się kończy przegraną, jeżeli ktokolwiek zginie.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: sngt »

LynUlv pisze: 12 gru 2018, 11:29 Hej,
Generalnie wszystko zależy w ile osób się gra.
Zakładając, że w 6, to faktycznie może stanowić problem, ale np. przy 3, gramy po dwie figurki na osobę, i jak komuś zabraknie, to zawsze można się podzielić ;)
Dodatkowo, część scenariuszy się kończy przegraną, jeżeli ktokolwiek zginie.
A ja bym tak z ciekawości się spytał: jak gra się kilkoma postaciami na gracza ? Osobiście grałem podobnie tylko w Descent 2, ale tam tak trochę mnie to denerwowało, bo jakoś nie czułem przywiązania do postaci na planszy i cierpiała na tym atmosfera. Pytam, bo w większości gramy we dwie osoby :)

Btw: Lords of Hellas na 2 osoby super sprawa :) Na taki rodzaj gry (dudes on the map) jeden z najlepszych przykładów dobrego zgrania mechanik :)
Moja kolekcja - klik
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Mam the others i tu nie przeszkadza mi gra kilkoma postaciami :) Nawet uwazam ze gra jest ciekawsza i lepiej wszytko zaplanować w 2 osoby ( 1-grzech, druga 4 postacie) lub ewentualnie we 3 osoby i wtedy mamy po 2 postacie i jedna osoba jest grzechem.

Odnośnie tych scenariuszy w Zombiecide to nie mają one chyba charakteru legacy i spokojnie po rozegraniu wszystkich dalej możemy grać?
Powiem szczerze że brakuje mi trochę w podstawce bardziej urozmaiconych przeciwników a nie tylko 4rodzaje no i jakiegoś wielkiego Stwora do pokonania.
Podejrzewam że tu kłaniają się dodatki i one mogą coś takiego wprowadzić..
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: LynUlv »

Nie, Zombicide w żadnym wypadku nie ma elementów legacy.

W sumie jeżeli szukasz jakiegoś "głębszego" przeżycia, to niestety tu go nie znajdziesz. Zombicide to raczej prosta nawalanka, zomiabki różnią się tak naprawdę ilością obrażeń jakie trzeba im zadać, żeby je usunąć z planszy, postacie nie przenoszą ekwipunku i poziomu na kolejne scenariusze, a walka sprowadza się do szczęścia w kościach :)

Nie ma też co doszukiwać się jakichś nowych mechanik w dodatkach: ot ten stwór ma dwie/trzy aktywacje zamiast jednej.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Goldberg »

Lubisz malować ludki, radośnie nawalać zombiaczki przy pizzy i coli (piwo psuje smak pizzy!!) , turlać kosteczkami i nie za wiele myśleć? A poza tym jesteś starym fanem RPG....ZOMBICIDE baby!!! :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Xardas123 »

LynUlv pisze: 12 gru 2018, 14:56 Nie, Zombicide w żadnym wypadku nie ma elementów legacy.

W sumie jeżeli szukasz jakiegoś "głębszego" przeżycia, to niestety tu go nie znajdziesz. Zombicide to raczej prosta nawalanka, zomiabki różnią się tak naprawdę ilością obrażeń jakie trzeba im zadać, żeby je usunąć z planszy, postacie nie przenoszą ekwipunku i poziomu na kolejne scenariusze, a walka sprowadza się do szczęścia w kościach :)

Nie ma też co doszukiwać się jakichś nowych mechanik w dodatkach: ot ten stwór ma dwie/trzy aktywacje zamiast jednej.
Chyba po Twoim komentarzu bliżej mi do Loh;)
Wygląda to wszystko podobnie do the others które mam ale z tą różnicą że w nim złem jest gracz;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: gregos »

Podobnie jak w poprzedniej części ankiety, tutaj również wskazuję LOH, jako grę zdecydowanie lepszą od konkurenta.
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: thestaszek »

LynUlv pisze: 12 gru 2018, 11:29
Btw: Lords of Hellas na 2 osoby super sprawa :) Na taki rodzaj gry (dudes on the map) jeden z najlepszych przykładów dobrego zgrania mechanik :)
Rzeczywiście Loh tak dobrze działa na 2 osoby? Z filmików odniosłem wrażenie ze na 2 osoby moze byc zbyt duzo miejsca na planszy, jeden na jednym koncu mapy drugi na drugim i każdy sobie gra sam.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Khag »

LoH podobno ma jedną drogę do szybkiego zwycięstwa i nie da się jej kontrować. Dla mnie gra jest już pozbawiona sensu.
Poznań i okolice.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Khag pisze: 15 gru 2018, 12:38 LoH podobno ma jedną drogę do szybkiego zwycięstwa i nie da się jej kontrować. Dla mnie gra jest już pozbawiona sensu.
W takim razie prośba do osób, które mają i grają czy jest coś takiego. Faktycznie może to nieco popsuć rozgrywkę.
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: chiranjiv »

Khag pisze: 15 gru 2018, 12:38 LoH podobno ma jedną drogę do szybkiego zwycięstwa i nie da się jej kontrować. Dla mnie gra jest już pozbawiona sensu.
Zabicie 3 potworów?
Kontra jest ta sama strategia, a wygrywa ktoś trzeci, przez kontrolę na planszy :mrgreen:
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Khag »

Dokładnie chodzi o zabicie 3 stworów, jest jakiś bóg który się w tym specjalizuje i ciężko go zatrzymać.
Poznań i okolice.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Confidential »

Khag pisze: 16 gru 2018, 00:22 Dokładnie chodzi o zabicie 3 stworów, jest jakiś bóg który się w tym specjalizuje i ciężko go zatrzymać.
W przypadku wielu tytułów gracze w pewnym momencie stwierdzają, że odkryli jakąś "unbeatable strategy", co później okazuje się nieprawdą, bo albo ktoś odkrył sposób na jej kontrowanie, albo po prostu odkrył jeszcze lepszą "unbeatable strategy". "Blood Rage" ma 3 lata, a ludzie wciąż odkrywają nowe kombinacje - "Lords of Hellas" jest z tego roku, więc założyć można, iż jeszcze przez jakiś czas odkrywane będą coraz to nowe strategie.
Walczenie z bestiami jest ryzykowne, bo może się wydawać, że jest się na to przygotowanym, a i tak dostaje się bęcki. Dlatego też niektórzy wolą obierać bezpieczniejszą ścieżkę.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: lukkk »

LOH na 2 osoby jest nudny jak cholera. Ta gra robi się wtedy za szybka. Więcej tam rozstawiania niż samej gry.
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Część 2 ;) Mam sobie wybrać prezent od żony:) Lords of Hellas czy Zombiecide Czarna Plaga? (ankieta)

Post autor: Al_Dente »

A zamieszam, a może będzie część trzecia ;)

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... escription
ODPOWIEDZ