Gra dla chłopaka (9 lat)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: TuReK »

Polecam Descenta,
mozna grac dorosly Overlord kontra mlodzi bohaterowie, przygotowac krotsze/latwiejsze questy, modyfikowac trudnosc na biezaco (np powstrzymujac sie od zagrywania niektorych kart), uproscic zasady (grac bez rozkazow, bez fatigue, bez kart overlorda).
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Amen »

Odnosnie Descenta i grania z dziecmi polecam recenzję z BGG :
http://boardgamegeek.com/thread/191524
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 581 times
Been thanked: 935 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Odi »

Descent, to nie ten klimat chyba. Ale wybadam sprawę u samego źródła 8)

A może... Filary Ziemi???
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Wilk »

Toz przecie proponowalem juz Filary pare postow wyzej. ;) Mnie osobiscie bron Boze nie porywaja, ale sa bardzo ladnie wydane i nadaja sie na gre rodzinna.
Jesli juz jestesmy prz grach swietnie wydanych to moze Cuba? Ale tu musi sie kto inny wypowiedziec, bo ja nie gralem.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: eazydoor »

Czy myślałeś o Carcassonne? Z moich obserwacji świetnie się sprawdza w tym wieku, no i możliwości kupienia dodatków na przyszłość jak znalazł, choć faktycznie wygląd może nie jest powalający...
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 581 times
Been thanked: 935 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Odi »

Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale...Carcassone weszło na listę propozycji :|

Gra mi się nie podobała, tym niemniej poczytałem troszkę, pomyślałem... To mógłby być dobry wybór. Co prawda gra wybitna jakaś nie jest, wyglądem też nie poraża, ale ma kilka plusów.

W wielu familiach się sprawdza, dobrze się skaluje (2-5 osób - spora zaleta), cenowo też wypada nadzwyczaj korzystnie, no i wiem, że chłopak bardzo lubi grać w domino :)
Z dostępnych wersji wpadła i w oko Carcassone: Łowcy i Zbieracze

Na liście propozycji obecnie kolejność jest następująca:

Thebes - wciąż lider, choć droga pieruńsko. Plusem walor edukacyjny (skarby starożytnych cywilizacji)

Carcassone: Łowcy i Zbieracze - niedroga, raczej na pewno się spodoba, może nie niszczy grafiką i wykonaniem, ale monotonna też nie jest. Wyrzuciła "Niagarę" z fotela lidera w kategorii "Nie wiem co ludzie w tym widzą, ale podobno wszyscy w tym coś widzą"

Stone Age - mam wątpliwości, czy to aż tak rozgarnięty 9latek, żeby juz teraz czerpać przyjemność z SA
Asfalt
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2008, 12:16

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Asfalt »

Witam!

Nie cierpię jak mi lamerzy wchodzą na fora moich specjalności ale sam muszę popełnić takiego babola i zadać głupie pytanie. Gwiazdka idzie i kobietamojegożycia nakazała jej siostrzeńcowi kupić grę. Problem jest taki: moim skromnym zdaniem chłopak jest średnio rozgarnięty, niektórzy mówią że ma ADHD, ja wiem jedno: nie umie przegrywać i to jego wujek (ja) będzie z nim musiał trzaskać w gierkę (jest to element prezentu do którego się zobowiązałem wobec siostry mojej ukochanej). Więc będzie nas dwóch: on mnie lubi a ja go nie o czym on nie wie bo jestem złym fałszywym wujem. Do czego zmierzam: chciałem mu kupić Citadels ale wtedy nie mogę z nim zastosować żadnej chamskiej zagrywki bo się popłacze albo zniechęci (i wtedy to moja wina), Wysokie Napięcie czy Ticket to Ride, które przyszły mi do głowy jako fajne nieinwazyjne są dla niego za trudne i nie wysiedzi... No to poszedłem do empiku i chciałem go załatwić farmerem ale już ma. Poza tym to duży chłopak jest z drugiej strony...

No i myślę sobie tak: Keltis. Pójdzie to na dwóch sprawnie szybko i bez problemu mu się podłożę? Fajne li to? Opinii na forum mało... W empiku jest też na półce Kazaam, Beowulf (nie legend:), w 80 dni dookoła świata. Tylko teraz te 4 tytuły wchodzą w gre bo już nie mam czasu myśleć więcej o prezencie dla tego małego wrzoda a każda z gier wydaje mi się fajna:P

Proszę więc o porównanie z uwzględnieniem że gra powinna śmigać we 2:

Kazaam
Keltis
Beowulf
W 80 dni

na czym mi zależy:
*mniej niż 100zł
*krócej niż godzina
*dostępność w złodziejskim empiku
*nie za trudna
*nadająca się dla dwóch

Życzenia mam jak kobieta w ciąży ale liczę na zrozumienie i pomoc:)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: mst »

Może warto rzucić okiem na Hej, to moja ryba - nie wiem czy jest w Empiku ale w wielu hipermarketach tak. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: skanna »

Skoro masz możliwość zakupów tylko w empiku, to może jednak zamów sobie tego farmera?

http://www.empik.com/art-papiernicze/gr ... k&start=51

Jeśli jeszcze tego nie ćwiczyłeś :) - zamawiasz na stronie, a po paru dniach odbierasz w konkretnym salonie.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Asfalt
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2008, 12:16

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Asfalt »

No to poszedłem do empiku i chciałem go załatwić farmerem ale już ma
Siostrzeniec już ma! Obejrzałem te pingwiny i nie przypuszczam by zrobiły na nim wrażenie... Otworzy to wielkie pudło i znajdzie pare klocków i pingwinów... Jednak żetony, 100 kart i niewiadomoco robią lepsze wrażenie... (a jak jeszcze zamruga i zapiszczy to w ogóle będzie orgazm)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: skanna »

No tak, kurza ślepota, przeczytałam "już nie ma" :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Asfalt
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2008, 12:16

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Asfalt »

Zbliża się druga w nocy. Zamówiłem na allegro CITADELS - a niech płacze, też chcę mieć coś z życia!:D Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
lomek
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:01
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: lomek »

Odi pisze:Gra, którą wybiorę, musi spowodować u dzieciaka zachwyt od razu po odpakowaniu. A otwarcie pudełka powinno jeszcze ten zachwyt spotęgować... 8)
Colosseum jak najbardziej się sprawdzi. Po otwarciu zawartość naprawdę robi wrażenie, a samo wykonanie i jakość wszystkich elementów dodatkowo potęguje to uczucie. A sama gra naprawdę jest świetna, chłopak na pewno sobie poradzi, mimo ilości elementów, łatwo można przyswoić zasady, a i reszta rodziny będzie miała masę radości z rozgrywki :)
Asfalt
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2008, 12:16

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Asfalt »

Citadels nie doszło do skutku. Życie.

Ale kupiłem kazaam i wiecie co - nie zawiodłem się! Nie gramy we dwóch ale w trójkę (z ciocią) i gra bardzo ale to bardzo nam się podoba. Mimo ponad 30 rozgrywek wciąż do niej wracamy na szybką partyjkę. Serdecznie polecam! (jakby ktos szukal gry dla młodego to na pewno się nada!)

(aczkolwiek łatwo się oszukuje:D:D:D)
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: TomuSS »

Odi pisze:Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale...Carcassone weszło na listę propozycji :|
TAK! TAK! TAK! Bałem się to zaproponować, bo nie wiedziałem czy będzie odpowiednia, ale gdy sam to powiedziałem to zdecydowanie mówię TAK!
Jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich części... I uwierz mi... Dzieciak będzie się cieszył jeszcze przed tym jak to rozpakuje... Gra jest bardzo fajnie wykonana, a gra z dodatkami, których również wspomniałeś, jest jeszcze lepsza...

Co do dodatków to zdecydowanie polecam Łowców i Zbieraczy... Dodatek świetnie urozmaica normalną grę...
Jestem przekonany, że dzieciak polubi grę :)
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: pomimo »

Łowcy i zbieracze to nie dodatek, to samodzielna gra. Za to do niej istnieją mini-dodatki.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: TomuSS »

Fakt... Pomyłka...
Ale tak czy inaczej... Dodatek czy nie, ale gra jest świetna :)
Serdecznie polecam :lol:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: elayeth »

A ja mam dwóch chłopców (8,5 roku) i najbardziej podoba im się Memoir'44. Już cisną mnie by kupić kolejne dodatki (a mamy już Rosjan i Brytyjczyków). Gra dla chłopców od 8 lat jest idealna.

Poza tym:
- Osadnicy sprawdzają się bardzo dobrze
- Galaxy Trucker - troche zawiodł - gra jest fajna, ale monotonna i jendak tych emocji zbyt mało. Jak dla nas zbyt abstrakcyjna.
- Carcassonne - jest ok. Był na topie przez jakiś miesiąc
- Talizman - jw.

Aktualnie zamierzam kupić (o dziwo) - Descenta i będę Overlordem ;-) oraz myślę na Dixit jako przyjemną grą dla dzieci. :)
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: Gra dla chłopaka (9 lat)

Post autor: Shinyuu »

A ja byłam w szoku jak widziałam jaką popularnością na obozie socjoterapeutycznym cieszył się farmer. Dzieciakom bardzo się podobał, choć mnie się wydawał nudny. Dla tych nadpobudliwych bardzo dobre jest prawo dżungli, ale nie dla takich którzy mają trochę obniżony iloraz inteligencji - będą szybko przegrywać, bo nie dostrzegają różnic w kartach. I wiecie, te dzieciaki podczas grania są bardzo spokojne (jakiż kontrast do moich kolegów z liceum, którzy się bili o totem i przewracali stoły...). I nie da się ich oszukać ;) Za to jak grałam z dzieciakami z rodziny, to szał zrobił Sabotażysta - zdecydowanie uwielbiamy tę grę, mogliśmy trzaskać w nią bez końca. Ktoś kiedyś w sklepie polecił mi dla młodszego brata Agricolę, ale to była porażka. Niby fajnie się grało, ale dzieciaki już nie chcą tego powtarzać. I mój młodszy nie ma z kim grać, więc gra leży i się kurzy :/ Chyba za bardzo... wypasiona? Dużo elementów, zasad, możliwości. Dla nich to minus.
ODPOWIEDZ