Agricola vs Puerto Rico

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Agricola vs Puerto Rico

Post autor: macike »

DNFTT Obrazek
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Agricola vs Puerto Rico

Post autor: BloodyBaron »

Lucf pisze:@ink : :) hehe, może rzeczywiście nierozsądnie :) Ale chciałem w kilka zdaniach znać przebieg gry - bym mógł znajomym prosto wytłumaczyć , czytanie tej intruckji zajeło by znacznie weicej czasu

tylko nie walcie we mnie gromami :)
Gromów nie będzie :) Ale poczytaj instrukcję. Do obu gier. Ciężko streścić zasady w dwóch - pięciu zdaniach, zwykle potrzeba 15 minut prozą i demonstracji, żeby nauczyć nowe osoby zasad obu gier.

Ale potem kup sobie obie. Warto. W gruncie rzeczy porównujesz ze sobą dwie naprawdę rewelacyjne gry i każdą z nich warto kupić i grać. Pewnie, jednemu może się podobać bardziej PR, innemu Agricola, ale i tak każda z nich z osobna jest bardzo dobra.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Agricola vs Puerto Rico

Post autor: Tommy »

BloodyBaron pisze: Gromów nie będzie :) Ale poczytaj instrukcję. Do obu gier.
Albo przed czytaniem zrób sobie rozgrzewkę oglądając opis/recenzję gry w świetnym (jak zwykle) wydaniu Scotta:

http://www.boardgameswithscott.com/ - odcinek najnowszy - No. 51 Agricola - warto poświęcić 30 minut na ten film.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Seeker
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:47
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Agricola vs Puerto Rico

Post autor: Seeker »

BloodyBaron pisze:
Lucf pisze:@ink :
Ale potem kup sobie obie. Warto. W gruncie rzeczy porównujesz ze sobą dwie naprawdę rewelacyjne gry i każdą z nich warto kupić i grać. Pewnie, jednemu może się podobać bardziej PR, innemu Agricola, ale i tak każda z nich z osobna jest bardzo dobra.
Dokładnie. Obie gry wciągają. Agricolę już mam, a w Puerto Rico zagrałem na Pionku #8 i z miejsca zostałem oczarowany. Nie ma rady - to będzie następna planszówka, jaką kupię.

A gdybym trafił na zesłanie (np. na prawie jak słoneczną Syberię) i musiał wybrać tylko jedną z tych gier to jednak byłoby to Puerto Rico.
===================
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno.
Alfred Tennyson
===================
Seeker, GG: 1425234
Moja PlanszówKolekcja
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Agricola vs Puerto Rico

Post autor: Zero »

Seeker pisze: A gdybym musiał wybrać tylko jedną z tych pozycji na bezludną wyspę, to jednak byłoby to Puerto Rico.
A ja, ze względu na możliwość gry w jedną osobę, wybrałbym Agricolę. :)

Tak serio obie gry są super. Nie wyobrażam sobie mojej kolekcji bez którejkolwiek z nich. :)
ODPOWIEDZ