Solo na początek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Solo na początek

Post autor: szafaaaa »

Hej, szukam jakiegoś fajnego solo na święta. Do 200 zł.

Co mi się podobało solo: Ganz Shon Clever, Bukiet, Winnica, czyli wykreślanki wszelkiego rodzaju, zbieranie punktów i potem pobijanie rekordów. W sumie najlepiej coś takiego, ale dłuższe/bardziej rozbudowane.

Ewentualnie jakaś kooperacja, myślałem nad This War of Mine ale mam Robinsona i jakoś ciężko mi się przełamać i siąść do solo na te 2 godziny. Karciane Podziemia? Space Hulk Deathangel? Zaginiona Ekspedycja?

Może coś z opcjonalnym trybem solo? Terraformacja Marsa? Roll Player? (lubię kosteczki)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Solo na początek

Post autor: rastula »

Jeśli angielski może być to nie wahaaj się i bierz


Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (ew. coś z innym IP predator, x-files)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Solo na początek

Post autor: gregos »

Skoro lubisz kosteczki, to bierz Troyes.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Solo na początek

Post autor: Gatherey »

Ja przygode solo zaczalem z wysokiego A od Mage Knighta - owszem bylo troche przeszkod na poczatku, ale doskonaly kanal Ricky Royal na yt pomogl znaczaco i teraz jestem sologamerem pelna geba :D takze go big or go home :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Solo na początek

Post autor: Gromb »

FALLOUT spełnia twoje wymagania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Solo na początek

Post autor: Golfang »

Jak lubisz grać i pobijać swoje rekordy - Argicola się nada. generalnie jest to gra dla kilku osób, ale solo też się da grać. I z gry na grę polepszać swoje wyniki.
Podobnie ma się z Osadnicy: Narodziny imperium. Gra ma wbudowane zasady SOLO i można sobie grać i z gry na grę polepszać wyniki punktowe.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Solo na początek

Post autor: AnimusAleonis »

szafaaaa pisze: 13 gru 2018, 09:42 Ewentualnie jakaś kooperacja, myślałem nad This War of Mine ale mam Robinsona i jakoś ciężko mi się przełamać i siąść do solo na te 2 godziny. Karciane Podziemia? Space Hulk Deathangel? Zaginiona Ekspedycja?

Może coś z opcjonalnym trybem solo? Terraformacja Marsa? Roll Player? (lubię kosteczki)
Terraformacja Marsa mnie odrzuca więc tego nie polecę, wole zagrać w Monopoly niż w to :lol: ale wiem że niektórzy uwielbiają tą grę i mówią że tryb solo jest dość dobry, więc jeśli grałeś w Terraformację i ci podchodziła to może być warta spróbowania (w sumie ta gra jest praktycznie solówką w kilka graczy więc solo powinno być równie dobre).

Jeśli dłuższe solo odpadają i podobają Ci się wykreślanki to najbardziej proponowałbym Ci Roll Player, ale tylko z rozszerzeniem Monsters & Minions gdzie nie tylko 'budujesz' swą postać ale jeszcze musisz walczyć nią przeciwko potworom, bo bez rozszerzenia jest ok ale nie jakoś super, głównie dlatego że po kilku grach nie ma zbyt dużo satysfakcji z ukończenia 'bohatera' bo trochę jałowe się to wydaje. Niestety rozszerzenie jest tylko po angielsku, na jednym ze sklepów internetowych widziałem że mieli zniżki i z rabatami wychodziło jakieś 300 za wszystko co nie jest złą ceną, ale trochę ponad budżetem.

Z innych gier które grają dobrze, a nawet lepiej solo, to chyba bym polecił ci Arkham Horror LCG lub Lord of the Rings LCG, wiem że Arkham LCG jest w wydaniu polskim i być się zmieścił w budżecie by kupić i podstawkę i jakieś rozszerzenie (może i nawet jedno z dużych rozszerzeń jeśli wykorzystasz rabat kogoś lub popolujesz na okazję). Jedna i druga gra jest świetna solo, bardzo klimatyczna, bardzo wczuwasz się w historie którą tworzysz, i te historie są naprawdę bardzo fajne. Z negatywów to to że są to jednak LCG więc i trochę studnie bez dna, i też nie wiem czy rozgrywka nie będzie dla ciebie za długa, choć gra jest na tyle dobra że raczej nie będzie ci się dłużyć, pod warunkiem że IP cię nie odrzuca.

Z fajnych solówek 'łamigłówek' też bym polecił Patchwork Automa, nawet bardzo fajna, sam się dziwie jak często w to gram, ale niestety trudna do zdobycia - w tym momencie chyba tylko na rynku wtórnym ze sporą marżą, lub poprzez pisanie do wydawcy i proszenie o kopie bo wiem że mają trochę kopii tego po Essen.

Z mniej znanych, małych i dość szybkich, polecę Black Sonata (https://boardgamegeek.com/boardgame/231218/black-sonata) bardzo fajna gra dedukcyjna solo, z bardo ciekawym, i w moim doświadczeniu kompletnie unikalnym mechanizmem. Nie wiem jak z dostępnością tego bo jest to chyba samo-wydane ale jeśli będziesz miął okazję to polecam.

Aaaa i na koniec byś nie odszedł od postu z pustymi rękami, i ponieważ lubisz i kości i wykreślanki to polecę Ci Ragining Bulls: https://boardgamegeek.com/boardgame/228570/raging-bulls
Bardzo fajny filler, nie łatwy, szybki, i w dodatku darmowy Print'n'Play :D

Dobrej zabawy :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2018, 10:52 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 3 razy.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Solo na początek

Post autor: Quba40 »

Z kooperacji polecam:

1. Małe gry:
- Zaginiona Ekspedycja
- Space Hulk Anioł Śmierci
- Karciane Podziemia
- Superhot gra karciana

2. Średnie gry:
- Aeon's End
- Legendary Encounters: The X-files lub inna gra z serii Legendary, ja robiłem długie rozeznanie i zdecydowałem się na najnowszą odsłonę, jest najbardziej rozbudowana mechanicznie

3. Duże gry:
- This War of Mine
- Dungeon Alliance
- Horror w Arkham gra karciana
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Solo na początek

Post autor: Miszon »

Poza wymienionymi dodam jeszcze Wojna Narodów która ma świetny tryb solo i można pobijać swoje rekordy.
Co prawda w sklepach ta gra ma jakieś szokująco wysokie ceny ale używki można dorwać juz od 90-100 zł (także po angielsku, ale gra prawie niezależna językowo).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Solo na początek

Post autor: AnimusAleonis »

Miszon pisze: 13 gru 2018, 13:20 Poza wymienionymi dodam jeszcze Wojna Narodów która ma świetny tryb solo i można pobijać swoje rekordy.
Co prawda w sklepach ta gra ma jakieś szokująco wysokie ceny ale używki można dorwać juz od 90-100 zł (także po angielsku, ale gra prawie niezależna językowo).
+1 dla Nations, i bym tak naprawdę rekomendował od razu z rozszerzeniem Dynasties bo dużo daje do samej gry. I jak rekomendowałeś myślę ze zestaw uzywany można by złapać za poniżej 200.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Solo na początek

Post autor: Miszon »

Sam dodatek nówka jakoś za 70-80 chodzi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Solo na początek

Post autor: AnimusAleonis »

Miszon pisze: 13 gru 2018, 19:57 Sam dodatek nówka jakoś za 70-80 chodzi.
Mówiliśmy o egzemplarzu z drugiej ręki. Na GeekMarket, który do tanich nie należy, ceny za kopię podstawy w 'jak nowym' stanie to około 30 Euro, a nawet tak nisko jak 20 Euro ostatnio były sprzedaże, i ok do tego dochodzi transport itd itp, ale używając tylko jako wyznacznik myślę że używany zestaw można znaleźć za około 200 pln, trzeba będzie się tylko w cierpliwość uzbroić.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Solo na początek

Post autor: Miszon »

Tak tak wiem. Dodałem tylko, że nawet jakby dodatek się kupowało nowy, to nie jest drogi. Czyli skoro podstawka nawet tu na forum za ok. 100 chodzi, to nawet wtedy razem wyjdzie sporo poniżej 200.

Swoją drogą, pierwotne ceny podstawki w wersji polskiej były szalone.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ