Pojemniki na żetony

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Pojemniki na żetony

Post autor: mecenas »

Bardzo specyficzne pytanie...

Ogólnie szukam jakichś uniwersalnych pojemników, które mógłbym położyć na stół i w które mógłbym wrzucić elementy. Coś w stylu pudełeczek na elementy z Scythe albo tego co w linku niżej:
https://boardgamegeekstore.com/products ... 8607993882

Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Gosiek »

Ja używam jako uniwersalnych pojemników na żetony silikonowych foremek do muffinów. Jak dziwnie by to nie brzmiało. ;)

Sprawdzają się świetnie.
Przykładowe w linku klik.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Cyel »

My najczęściej po prostu korzystamy z małych miseczek, które mamy w domu. Ale do segregowania/przechowywania i wystawiania żetonów myślę, że sprawdzą się np : TAKIE POJEMNIKI W ten sposób mamy np posegregowane Gloomhaven.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Probe9 »

Ja używam tego typu https://mepel.pl/organizer-pudelko-gry- ... andem-a200

Poszczególne pojemniczki są wyjmowane, więc może służyć zarówno jako organizer w pudełku z grą jak i pojemnik na żetony w trakcie gry.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: donmakaron »

mepel.pl sprzedaje fajne combiboxy w różnych rozmiarach. Dobrze się z nich wyciąga rzeczy (zaokrąglone roki i karbowane denko), różne rozmiary skłądają się w zestawy i fajnie wchodzą w wypraski z gąbki. Szkoda że czerwone tylko ale co poradzić.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Jacek_PL »

Ja ostatnio do takich celów kupiłem takie cudo. Mieści prawie wszystkie żetony do Sword & Sorcery.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Gosiek »

donmakaron pisze: 20 gru 2018, 11:53 mepel.pl sprzedaje fajne combiboxy w różnych rozmiarach. Dobrze się z nich wyciąga rzeczy (zaokrąglone roki i karbowane denko), różne rozmiary...
Potwierdzam. Dobry i tani zamiennik dedykowanych insertów do gier. I można od razu dać w pojemnikach żetony na stół.

Podobne zestawy można kupić w slepach budowlanych na działach z pudłami do przechowywania narzędzi, śrub i innego szpeju.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Pierzasty »

Jacek_PL pisze: 20 gru 2018, 14:07 Ja ostatnio do takich celów kupiłem takie cudo. Mieści prawie wszystkie żetony do Sword & Sorcery.
Popieram. Trochę delikatne, ale za to leciutkie, fajnie się składa jedno na drugim, a podczas używania pokrywka ładnie wchodzi pod spód. Do tego rozmiar dopasowany do pudełek wielu "żetonowych" gier.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: mecenas »

Dzięki za informację :)

A macie pomysł na coś uniwersalnego? :)
Jednak dokupywanie dla każdej gry trochę będzie kosztować. Jako że wszystko mam w woreczkach strunowych szukam jakiegoś pojemnika, który się sprawdzi do każdej gry że wysypię z wora i gram. :mrgreen:
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: duulamon »

Również polecam combiboxy z mepel - są naprawdę uniwersalne. Kupiłem jakiś czas temu po kilkadziesiąt sztuk każdego rodzaju i niemalże wszystkie gry nimi posegregowałem. Da się ułożyć każdą kombinację, masz zresztą na stronie mepel przykłady ułożeń. Woreczki strunowe poszły w niepamięć, a z kolei kupować super drogie inserty to nie dla mnie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Jacek_PL »

mecenas pisze: 20 gru 2018, 19:07 A macie pomysł na coś uniwersalnego? :)
Jednak dokupywanie dla każdej gry trochę będzie kosztować. Jako że wszystko mam w woreczkach strunowych szukam jakiegoś pojemnika, który się sprawdzi do każdej gry że wysypię z wora i gram. :mrgreen:
Trochę się zgubiłem, takich samo sortujących to jeszcze nie widziałem :wink: to co podałem to właśnie taka tacka z 20 miejscami na żetony która nie jest dedykowana do żadnej gry. Przykład z S&S był o tyle dobry, że tam jest właśnie mnóstwo różnych żetonów. Od razu też powiem, że o ile na półce to sobie te żetoniki w tej tacce ładnie leżą to nie bardzo widzę możliwość transportu tego w jakiejś torbie czy plecaku.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Pan_K »

Chodzi raczej o rodzaj kubeczka, który by sobie stał obok półki z grami i do którego wsypywało by się jakieś znaczniki na czas rozgrywki w dowolną grę. No i takich kubeczków byłoby więcej niż jeden.
Wskazane combiboxy (jedynki) byłyby zapewne poręczne. Ale nie są zbyt urodziwe. Sam jestem ciekaw, czy coś takiego ładnego by się znalazło?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Nesmeer

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Nesmeer »

Ja co prawda zakupiłem tego sporo, do każdej gry osobno (do tych gdzie nie mam insertu) ale myśle, że i gdzieś na regale leżec może.
https://mepel.pl/pudelka-na-elementy-geekbox
Trzeba jednak mieć na uwadze, że pojemniczki nie są największych rozmiarów.

Ewentualnie zerknij na pudełka apteczne na allegro, do wyboru. Lub jakieś drewniane pudełeczka do decoupage, one wyglądać będą ładniej, kosztować trochę więcej, ale rozmiar też możesz wybrać i pochować jedno w drugie.
Awatar użytkownika
NormaBlum
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: NormaBlum »

Hello.
W temacie pojemniczków na żetony - ja rozwiązałem ten problem w taki prosty i skuteczny sposób:

https://saltec.pl/pojemnik-na-mocz-niej ... p-133.html

Kosztują grosze, są zakręcane i mają odpowiednie wymiary, więc mieszczą się bez problemu w typowych pudełkach z grami.
Trzymam w nich żetony, pionki, kostki itp. Można je nawet sprytnie umieścić w pudle, coby się nie przemieszczały.
Polecam
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Pojemniki na żetony

Post autor: Asurmar »

Ja używam pudełeczek po borówkach 250g :)
ODPOWIEDZ