Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
morbot
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2015, 14:31
Lokalizacja: Kielce

Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: morbot »

Witam wszystkich,

tak jak w temacie poszukuję gry, która sprawdzi się bardzo dobrze na 2 osoby bo tak najczęściej gram z drugą połówką. Najchętniej coś fantasy i żeby gra była w języku polskim. Myślałem nad Descentem ale bardziej przekonuje mnie Runebound + Nierozerwalne więzi lub Posiadłość Szaleństwa. Preferujemy grę kooperacyjną i nie wymagającą ruszania 'trzecim graczem'.
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę wdzięczny. Inne propozycje będą mile widziane.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: Ardel12 »

Moim zdaniem w PS2ED najlepiej gra się w 4 osoby. Na forum pojawiały się informacje o braku balansu niektórych scenariuszy dla mniejszej liczby grających.
Descent z apką mnie akurat zawiódł, znacznie lepiej grało się z graczem prowadzącym overloadem.

Za niedługi czas Gloomhaven ma się ukazać w wersji PL, więc będzie bardzo dobrym wyborem (gram na 2 i 4 osoby i czerpię na równi przyjemność z obu).
AH LCG - sam dopiero go odkrywam, ale jak rozpatrujecie PS2ED to moim zdaniem to będzie strzał w dziesiątkę dla dwóch osób.
Legendary Marvel/LE:Alien - albo dowolny inny LE, który wam bardziej odpowiada klimatem.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: Brylantino »

Mage Knight?
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: Pan QnshT »

Szkoda że musi być po polsku bo gdyby nie to to polecam Sword & Sorcery: Immortal Souls
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: Ardel12 »

Pan QnshT pisze: 26 gru 2018, 09:31 Szkoda że musi być po polsku bo gdyby nie to to polecam Sword & Sorcery: Immortal Souls
Jak dobrze pamiętam, jedno z wydawnictw ma to wydać w kolejnym roku w polskiej wersji, więc wystarczy poczekać :)
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Mocny i duży tytuł dla 2 osób (co-op fantasy)

Post autor: Pan QnshT »

Ardel12 pisze: 27 gru 2018, 10:29
Pan QnshT pisze: 26 gru 2018, 09:31 Szkoda że musi być po polsku bo gdyby nie to to polecam Sword & Sorcery: Immortal Souls
Jak dobrze pamiętam, jedno z wydawnictw ma to wydać w kolejnym roku w polskiej wersji, więc wystarczy poczekać :)
Ja jak zawszę będę się bał o jakość tłumaczenia oraz o druk kolejnych rozszerzeń ale trzymam kciuki
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
ODPOWIEDZ