Coś z fabułą dla pary 18l

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kubulwg
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2018, 19:09

Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: kubulwg »

Witam, szukam gry planszowej z dobrym klimatem, fabułą dla pary w wieku 18 lat, w która można się nieźle wciągnąć i oderwać się od świata zewnętrznego (czas myślę że 2-3h). Nie interesują mnie gry typu Monopoly, 5 sekund czy jakieś romantyczne. Myślałem nad Robinson Crusoe i Atak Zombie, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Cena nie gra roli.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: autopaga »

atak zombie bardzo słaby mechanicznie. Robisona polecam, ale jest ciężki do nauczenia się. To są osoby grające? Jeżeli nie to może kroniki zbrodni?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: Quba40 »

Zerknij na poniższe pozycje, może coś się spodoba:
- Horror w Arkham gra karciana
- Władca Pierścieni gra karciana
- Eldritch Horror
- This War of Mine
- Fallout
- Runebound 3 edycja
- Posiadłość Szaleństwa 2 edycja
- Descent 2 edycja
- Imperium Atakuje
- Zombicide Czarna Plaga
pike
Posty: 268
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: pike »

Bierz Detektywa od Trzewiczka. Zasady banalne, ale sporo kminienia we dwoje i radochy z udanego rozpracowania sprawy. Mnie z żoną podobał się bardzo. Tyle że to gra jednorazowa. Dużo radości i emocji dały też w grze z żoną Listy z Whitechappel. Dziś nadal uważam że gra świetna, ale jednak nieco przydługa. Dziś preferuję krótsze tytuły.
kubulwg
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2018, 19:09

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: kubulwg »

Może źle to ująłem, nie chcemy gry "jednorazowej" z jednym scenariuszem żeby nam się znudziła po jednej grze. Tylko nas dwóch będzie w to grało (18 lat). Co trudnego jest w Robinsonie? Może Zombiaki 2 atak na Moskwę?
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: autopaga »

Jak już się umie grać to nic trudnego, bo zasady trzymają się kupy fabularnie. Problem jest z ogarnięciem mikrozasad, ale jak najbardziej polecam. Tylko trzeba poświęcić kilka godzin na przyswojenie zasad. Na początek obejrzałbym wideoinstrukcję geekfaktora 50 minut, potem przeczytał instrukcję, a do tego dobrze jest mieć pod ręką faq ze strony portalu 19stron pytań graczy i oficjalnych odpowiedzi od wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: Largo »

Niestety to jest to, co zabija Robinsona zaraz po syndromie lidera. Obejrzyj instrukcję 50 min, przeczytaj instrukcję 40 stron i FAQ 19 stron i może nie będziesz popełniał błędów. Mimo, że lubię tą grę to nie poleciłbym prawie nikomu. Na dwie osoby polecam Monolith Arena (krótkie rozgrywki, mocno taktyczne, świetne móżdżenie) albo lords of waterdeep (genialny worker placement)
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: autopaga »

Jak to się mówi syndrom lidera to nie wina gry tylko graczy. w monolicie nie ma żadnej fabuły, sprawdzanie kto wygrał bitwy też jest dosyć uciążliwe.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: p_olo86 »

This war of Mine
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Coś z fabułą dla pary 18l

Post autor: KrzysiekL »

Jeżeli lubicie Gwiezdne Wojny, to zdecydowanie polecam Rebelię lub Imperium Atakuje. Zupełnie różne gry, ale obie najlepiej działają właśnie na dwie osoby i są story-driven.

Jeżeli klimat bardziej fantasy, to koniecznie sprawdźcie Sword nad Sorcery, ew. Descent jeżeli wolicie po polsku.

This War of Mine bardzo ciekawy, ale równocześnie dołujący, trudno to nazwać rozrywką.

A z zombiakowych pstrzyliscie na Zombicide (którykolwiek)? Ewentualnie Martwa Zima: Długa Noc jeśli zdarza się Wam grać tez w więcej niż 2 osoby.

Robinson jest bardzo fajny, ale chyba ma się pojawić w przyszłym roku odświeżona polska wersja z być może poprawioną instrukcją i raczej bym poczekał. Ewentualnie angielska instrukcja z najnowszej edycji jest już lepsza od aktualnej polskiej. No ale to i tak dość ambitne i trudno wyczuć, o co chodzi dopóki nie pojawią się wątpliwości w grze. ;)

Jeżeli fabuła może być tylko tłem, to Godfather jest świetną grą, która bardzo dobrze działa na 2 osoby, ale to jednak bardziej gra tematyczna niż fabularna.
ODPOWIEDZ