Polecane dodatki do Scythe, Posiadłość Szaleństwa 2 ed

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maraks

Polecane dodatki do Scythe, Posiadłość Szaleństwa 2 ed

Post autor: Maraks »

Witam,
jakie polecacie polskie dodatki do gier:
- Scythe;
- Posiadłość Szaleństwa 2ed.
Riki
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2015, 17:49
Has thanked: 1 time

Re: Polecane dodatki do Scythe, Posiadłość Szaleństwa 2 ed

Post autor: Riki »

Co do scythe. Jeśli wybierać między dwoma pierwszymi to lepsi są najeźdźcy ponieważ dają dwie frakcje. Nowe nacje mają ciekawą mechanikę z żetonami na planszy. Z trzech dodatków osobiście bym wybrał Fenrisa, zmienność celów wprowadza dużo świeżości i historia Europii staje się wciągająca. Dla mnie najciekawszy jest Fenris ale myślę, że najpierw warto mieć najeźdźców żeby doświadczyć pełnej magii trybu kampanii. Posiadłości jeszcze nie mam :(
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 355
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 99 times

Re: Polecane dodatki do Scythe, Posiadłość Szaleństwa 2 ed

Post autor: Grellenort »

Zmartwię Cię, ale do Scythe wypada zarekomendować... Wszystkie trzy. Serio. Nowe frakcje w jednym, Dodatkowe zróżnicowanie dla każdej frakcji i kryteria punktujące w kolejnym, a w ostatnim... Tego już nie będę mówił, bo warto odkryć samemu. Jedynymi rzeczami które można sobie odpuścić w przypadku tej gry to komponenty luksusowe, oraz nowe karty spotkań (choć akurat różnorodność tychże warto rozważyć). Niestety, to po prostu zbyt dobra gra jest...
Maraks

Re: Polecane dodatki do Scythe, Posiadłość Szaleństwa 2 ed

Post autor: Maraks »

Mówisz o dodatkowych kartach spotkań ?
ODPOWIEDZ