Gra dla 2 3 osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KrzyMr
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:36

Gra dla 2 3 osób?

Post autor: KrzyMr »

Witam.
Szukam fajnej gry dla 3 dla 2 osób, cenowo do 140zł, klimat raczej fantasy, postapokalipsa. Sci-fi raczej odpada. Fajnie by było żeby nie grało się zbyt długo tak do 1.5 godziny max. Strategia, przygodowa, kooperacja prawie wszystko oprócz impreziwych. Co możecie polecić z regrywalnością nas przystępnym poziomie?
Pozdrawiam 😀
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 14:00 przez KrzyMr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 3 osób?

Post autor: rolv »

Nie wiem co już masz, ale...

Neuroshima Hex: (2) 90 PLN
Jeżeli nie masz Neuroshimy Hexa, a lubisz gry 2. osobowe, to chyba warto ;) Znajdziesz za około 90 zł. Duża regrywalność.

Troyes: (1 - 4) 70 PLN
Ostatnio często było na promo, wg mnie warto za tę cenę, choć to bardziej na 3 niż 2. Na pewno znajdziesz na allegro albo na grupach.

Robinson Crusoe Edycja Gry Roku (1 - 4) ~100 PLN
Jeżeli nie masz, to świetnie gra się na dwie osoby. Regrywalność jest duża :) Jak jest ogarnięty skład, to spokojnie da radę zagrać do 1.5 godziny.

Clank! (2 - 4) ~140 PLN
Może uda Ci się znaleźć za tę cenę, ale warto. Szybkie i przyjemne budowanie talii.

7 Cudów Świata: Pojedynek (2) ~60 PLN
Co prawda tylko dla dwóch osób, ale warto.

Legendy Blue Moon (2) ~ 60 PLN
Nie wszystkim się ta gra podoba, ale wg mnie jest to wyjątkowo ciekawa karcianka.

Nie wiedząc, co masz, w tym zakresie można znaleźć masę ciekawych gier. Może zawęziłbyś, czy wolałbyś przygodówki, czy raczej strategie, euro, czy jeszcze coś innego :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Gra dla 2 3 osób?

Post autor: rastula »

Rady dobre przy czym Troyes jak najbardziej na 2, natomiast Clank/Brzdęk lepiej na 3, ale we 2 też daje radę.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra dla 2 3 osób?

Post autor: Kilson »

rolv pisze: 02 sty 2019, 21:02
Neuroshima Hex: (2) 90 PLN
Jeżeli nie masz Neuroshimy Hexa, a lubisz gry 2. osobowe, to chyba warto ;) Znajdziesz za około 90 zł. Duża regrywalność.
Kolega wyżej kiepsko to napisał, ale ja zrozumiałem że fantasy - tak, a postapo/sf - nie.
A w takim wypadku to zdaje się, że Monolith Arena to taka Neuroshima Hex w settingu fantasy.

7 cudów: pojedynek i Robinsona również polecam ;)
KrzyMr
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:36

Re: Gra dla 2 3 osób?

Post autor: KrzyMr »

Racja trochę źle to napisałem chodziło mi o to że fantasy, post apo szykan a tylko SF odpada zaraz poprawię. Dzieki wszystkim za odpowiedź. Właśnie zastanawiałem się nad Robinsonem a w neuroshime grałem i tak na 3 osoby to nie działa tak jak na 2. I co powiecie o valhalli bo to dość nowa gra?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 3 osób?

Post autor: trance-atlantic »

Niezmiennie polecam "W Roku Smoka".

Obecnie w promocji nawet za 39.99 zł.

Świetna (tak, wiem, to bardzo subiektywna ocena ;) ) gra, która dobrze się sprawdza w podanym przez Ciebie przedziale. Można jednakże w nią grać nawet w pięć osób. Wersja oczywiście PL.

Przejrzyste zasady, wykonanie całkiem solidne. Gra w nowym wydaniu ma od razu dwa mini-dodatki. Największą, jak dla mnie, jej zaletą jest to, że nie musisz w czasie gry wymieniać jednego na drugie, drugiego na trzecie a trzeciego na czwarte aby na końcu porównać kto ma więcej. Nie musisz "iść" w konkretne budynki/zasoby, bo takie akurat wylosowano cele na daną rozgrywkę. Wszystko jest jawne, łącznie z punktacją i zasobami, jakie się posiada. W tej grze się nie rozpędzasz, tylko czyhasz na okazję, obserwujesz wybory innych graczy, choć wiesz, że nigdy wszystkiego nie uda Ci się zrealizować. Punktuje się za kilka rzeczy, ale decyzja należy wyłącznie do Ciebie... oraz oczywiście do innych graczy, którzy wykonują akcje przed Tobą. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ